Udane ognisko dla Seniorów!

106

W sumie ponad 80 osób wzięło udział w ognisku dla seniorów zorganizowanym przez kandydata na burmistrza Marka Ostapko i Towarzystwo Ratusz. Dla przybyłych był darmowy bigos, kiełbaski, ciepła herbata i napoje.

To ognisko otwiera cykl spotkań przedwyborczych Ratusza. – mówił radny Marek Ostapko. – To, że na pierwsze spotkanie wybraliśmy seniorów nie jest przypadkowe. Chcieliśmy w ten sposób okazać szacunek tym, którzy przez lata budowali to miasto i pracowali na jego rzecz – dodawał.

Następnie przedstawił zebranym cele, założenia i program z jakim Ratusz rusza do listopadowych wyborów. Omówił także główne wyzwania nadchodzącej kadencji. – Następna kadencja będzie najtrudniejszą w historii nowodębskiego samorządu. Mamy rekordowe zadłużenie, które od 2015 roku będziemy musieli spłacać. Kanalizacja sanitarna jest w rozsypce. Jej odbudowa pochłonie gigantyczne koszty i będzie skutkowała zniszczeniem już istniejącej infrastruktury: chodników, parkingów itd. Kolejny wielomilionowy wydatek to ujęcie wody, które wymaga pilnych działań. Wszystko to wymaga sporych nakładów finansowych, które nie będą mogły zostać wykorzystane na inne ważne potrzeby społeczne, co będzie determinowało konflikty i napięcia.

W dalszej części swojej prezentacji radny Marek Ostapko powiedział, co jego zdaniem powinno być priorytetem następnej kadencji: – Po pierwsze gospodarka! Musimy zająć się naszą strefą ekonomiczną i podjąć działania mające na celu ściągnięcie inwestorów. Szansą jest tutaj nowa perspektywa finansowania unijnego, która premiuje projekty tworzone przez dwa samorządy. To co mamy wspólnego z sąsiadami z Tarnobrzega to strefa ekonomiczna. Mamy więc szanse by wspólnie stworzyć tutaj swoiste centrum przemysłowe.

Następnie głos został oddany zgromadzonym. Padło tylko jedno pytanie: – Czy na pewno zlikwiduje pan straż miejską? Radny Marek Ostapko, odpowiedział, że tak. – Wszyscy moi kandydaci będą mieli ten punkt na swoich materiałach wyborczych. Jesteśmy za likwidacją straży miejskiej bo uważamy, że jej utrzymywanie to strata pieniędzy. Stalowa Wola pozbyła się straży miejskiej i nikt nawet nie zauważył różnicy. Moim zdaniem lepiej przeznaczyć część zaoszczędzonych środków na dodatkowe patrole dla policji, a resztę na inne potrzeby społeczne np. na młodzież by miała się czym zająć.

Wystąpienie radnego Marka Ostapko zostało nagrodzone brawami. Więcej pytań nie było. Ze względu na miłą atmosferę i spore zainteresowanie seniorów, organizatorzy podjęli decyzję o przygotowaniu kolejnego spotkania. O terminie poinformujemy za pomocą portalu InfoNowaDeba oraz poprzez informacje na tablicach ogłoszeń.

Szczególne podziękowania za orgaizację tego wydarzenia należą się : Annie i Przemysławowi Maćkowiakowi, Hubertowi Krasowskiemu i Marii Panek.

106 KOMENTARZE

 1. Ludzie bardzo pozytywnie się wypowiadali po tym ognisku. Więcej takich inicjatyw. Ludzie chcą się spotykać i rozmawiać o mieście. Pod warunkiem, że mają z kim.

  • Widać było,widać.Dawajcie to co macie do zjedzenia i spadamy.Jedynie ta straż wiejska,tfu miejska.Szkoda że radny nie zaproponował powrotu ORMO
   ,by się działo.

  • Może twoi znajomi albo rodzina tak się zachowuje, ale 99% tych co przyszli na to ognisko to ludzie kulturalni i obyci. Świetnie się bawili i będa się bawić na kolejnych spotkaniach organizowanych przez Ratusz.

  • W przeciwieństwie do Ciebie nie sięgam rodzin tych internautów mających inne zdanie niż zdanie Ratusza.Powinno to być ostrzeżeniem dla „łapiących”się na lep przedwyborczych kiełbasek.
   Nie zapomnijcie następnym razem o długopisach,zapalniczkach i reklamówkach.
   Na ognisku brakowało starszej pani stojącej za radnym Ostapko i poklepującej Go po plecach.Tak jak to robiła obok hali targowej.

 2. Pisze w imieniu dziadka który powiedział ,że za sanacji się nie sprzedał, za niemca i ruska też nie, za komuny też nie i Ratusz go nie kupi.

  • Widzę że dokładnie każdy był obserwowany,co i ile zeżarł.A ile wyniósł.Następnym razem zróbcie listę konsumujących z własnoręcznym podpisem,po wyborach będzie wiadomo komu wystawić rachunek.

  • wystarczy że Ordon z Żołędziem bacznie obserwują kto z kim idzie do wyborów i próbują naciskać na kandydatów opozycji, wykorzystując przy tym swoją władze by tego nie robili. Białorsukie zasady wprowadzane przez bojących się o stołki Ordona i Żołędzia.

  • @rkl
   Ciekaw jestem czy dziadek wie,że piszesz w jego imieniu,he?
   Za sanacji powiadasz..Życzę dużo zdrowia Twojemu dziadkowi.
   Według ZUS – Twój dziadek jest „żywą skamienaliną ” i miast,sądząc po twym nicku,siedzieć jako kustosz w Skansenie w Kolbie i płacić podatki -„objada” się.Lawirant.
   :))
   Ps.to aby podenerwować,zezłościć i podnieść temperaturę! :)

  • No to odkryłeś Amerykę. No popatrz! Trwa kampania wyborcza i kandydaci zabiegają o głosy. Długo nad tym myślałeś? Umysł iście analityczny taki jak twój wie, że okazywanie szacunku i pozyskiwanie głosów się nie wyklucza.

 3. No to odkryłeś Amerykę. No popatrz! Trwa kampania wyborcza i kandydaci zabiegają o głosy. Długo nad tym myślałeś? Umysł iście analityczny taki jak twój wie, że okazywanie szacunku i pozyskiwanie głosów się nie wyklucza.

 4. Kuriozum :)
  Pan Ostapko przyjmuje Seniorów w altanie wybudowanej przez pana Burmistrza, którego chce pozbawić władzy :))))))))))))))))
  Pytanie do znawców tematu: Co pan Ostapko zrobił konkretnego i pożytecznego dla Nowej Dęby? Krytykanctwo obecnej władzy pomijam.

  • Już odpowiadam: Permanentnie monitoruje poczynania obecnej władzy wskazując uchybienia i nakreśla lepszy kierunek. Dzięki jego zaangażowaniu i pracowitości w przyszłości nasze miasto będzie najdynamiczniej rozwijającym się w Unii Europejskiej.

  • @ciekawy
   Jeśli pan burmistrz na budowę tego „obiektu” wyłożył własne,prywatne środki to tak.. za tą Budowle – każdy w podatkach się dołożył i EU.
   Kuriozum jest Twoja Głowa!

  • Ordon nie chciał robić zalewu. Został do tego zmuszony przez opozycje. Poczytaj archiwalne artykuły w prasie. Ordon nic nie zrobił w Dębie poza tym że zniszczył centrum miasta i zadłużył gmine. Do tegk stracił kase z uni bo spieprzył inwestycje. Partacz i nieudacznik.

  • @wesoło mi
   Nie panikuj!wartościowe osoby pewno pozostaną a i automatycznie podwyżka będzie by znieczulić lojalność..

  • W sumie najbardziej istotne z pytań: Co pan Ostapko zrobił konkretnego i pożytecznego dla Nowej Dęby?

   Monitoring to ciut za mało jak dla mnie. Polaczek też monitoruje a nikt go nie wybiera… Jak na szum medialny to osiągnięcia ma kiepskie tj. pare donosów, o sorry zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa.

  • Zrobił dla Nowej Dęby więcej niż ordon i żołądź gdy zostawali burmistrzami. Oni nic nie zrobili dla Dęby zanim zostali burmistrzami. A po tym jak dostali władze to narobili długów, bałaganu, zniszczyli piękne planty, szczują ludzi jednych na drugich i dbają tylko o swój interes.

  • Co Ordon zrobił dla Nowej Dęby zanim został burmistrzem ? Odpowiedź: NIC DOBREGO.
   Co Ordon zrobił dla Nowej Dęby po tym gdy został burmistrzem?
   Odpowiedź: NIC DOBREGO.
   Co Ordon zrobił dla siebie zanim został burmistrzem?
   Odpowiedź: Dorabiał się jako urzędas
   Co Ordon zrobił dla siebie po tym gdy został burmistrzem?
   Odpowiedź: Dorabiał się jako urzędas

  • Jak zadać konkretne pytanie to jest krzyk:) Oj chyba zabolało pytanie.
   A tak przy okazji skoro tak wylewnie dziękuje Pan Ostapko osobom zaangażowanym w przygotowanie ogniska to pewnie tu tez organizacjyjnie sie nie przyłożył:)

  • Pytam co zrobił Ordon i Żołądź dla Nowej Dęby zanim jeden i drugi został burmistrzem, oprócz tego, że obaj żyli na koszt podatnika jako nauczyciele? Co zrobili po tym jak zostali burmistrzami? Widać to na planatch. Zwiększył się jedynie stan ich zamożności.

  • Czyli jedynym osiągnieciem Pana Radnego Ostapki jest „że inni też nic nie robili” prawia jak propaganda w ZSRR.

   Pan Ordon nim został burmistrzem PRACOWAŁ jako nauczyciel, wicedyrektor sekretarz i za swoją pracę ponosił odpowiedzialność. Więcej znam dobrych przykładów pracy Pana Ordona z tego czasu niż osiągnięć radnego Ostapki gdy promował powiat tarnobrzeski za pieniądze podatnika.

 5. kazdy moze zrobic takie spotkanie z kielbaskami, ludzie popierajacy burmistrza takze, zobaczyloby sie wtedy ile osob przyszloby na takie spotkanie..

  • Czarny przestań smrodzić czuć cie padliną wiec przestań się udzielać między normalnymi ludźmi. Niech Ci to doktór wyjaśni bo ciężko kapujesz.

 6. Panie Marku jesteśmy z panem! Pełne poparcie! To co nawywijał obecny burmistrz go dyskwalifikuje. Pan potrafi rozmawiać z ludźmi. On nie. On się zachowuje jak cyborg. Jest butny i wyniosły. Gburowaty. Pozdrawiam i powodzenia!

  • Ordon i coś narobił najlepszego? Nic nie zrobiłeś dlatego miasta! Nic! Dorobiłeś się tylko osobistego majątku. Miasto tylko straciło. Planty rozwalane kolejny raz. Mnóstwo pieniędzy poszło w kanał. Stracone lata. Na sołtysa Tarnowskiej Woli się nawet taki Ordon nie nadaje. Panie Marku niech pan rozpędzi całe to towarzystwo wzajemnej adoracji i zrobi porządek.

 7. Byłem na tym spotkaniu i nie doliczyłem się 80 osób jakieś przekłamanie. Ja też głosował będę za burmistrzem Ordonem dlatego że obecny burmistrz buduje a Ostapko będzie to niszczył I POGŁĘBIAŁ BEZROBOCIE

  • Pali się wam grunt pod nogami oronowcy i musicie wchodzić na portal i pisać swoje głupoty nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Wiadomo, że się boicie bo kto was zatrudni jak stracicie stołki? Przecież wy się do niczego nie nadajacie i na wolnym rynku zginienie. Całe życie pasożytowaliście na publicznych pieniądzach. Ale to się kończy. Macie ostatnie 2 miesiące laby.

  • Przyszły osoby starsze,mające czas i uczestniczące w tego typu imprezach,pokazach i mityngach z reguły zawsze i zawsze te same.Nie ważnym jest kto to organizuje,ważne że pokona się nudę

   sennej mieściny.Powiedzmy prawdę,Nowa Dęba to miasto coraz większej ilości emerytów i rencistów,kiełbaska wyborcza kosztuje niewiele więc emeryt,o ile po niej nie dostanie sensacji żołądowych może okazać się dobrą inwestycją.Głosujcie na mnie żeby Mi było lepiej,taki był podtekst spotkania radnego z seniorami.

  • Ordon nie ma żadnego poparcia w mieście. Na wsi wbrew pozorom jest jeszcze gorzej. Ludzie poznali się tam na nim szybciej niż miastowe. Pamiętają każde jego kłamstwo, każdą jego chamską odzywkę. Bo przecież jak nie miał władzy chodził po chałupach i błagał o głosy. Jak dostał władze zaczął się wywyższać. Wieś nie lubi takich zakapiorów co nagle zaczynają nie szanować ludzi.

  • @nn,z wściekłości i bezradności obrażasz,popełniasz literówki.Jesteś osobą polemizującą z samym sobą.Styl pisania ten sam,osoba ta sama tylko nicki różne.Cytat z tekstu pod zdjęciem:jedydne pytanie…….

  • Oj senior II, nie strasz ludzi bezrobociem. Napisz może ile to miejsc pracy powstało dzięki tym 3 wspaniałym nauczycielom (po zacnej WSP Rzeszów ). No chyba , że piszesz o tych posadach załatwionych przez proboszcza w SOK, szkołach czy szpitalach.Ale to tylko dla swoich , z klucza . Zwykli, nawet lepsi szans na taka pracę nie mają, nawet pomarzyć nie mogą. CZAS NA ZMIANY.

 8. Udane ognisko. Będę głosował za panem radnym Markiem Ostapko. Tak jak moja rodzina i znajomi. Ordon to ryzyko kolejnych utraconych dotacji, kolejnych niepowodzeń, kolejnych rozbiórek źle wykonanych inwestycji oraz pogłębiania zadłużenia i biedy.

  • Boli tych ordonowców, że ludzie przyszli, że dobrze się bawili i że będą głosować ma pana radnego Marka Ostapko, który zrobi porządek. Ordon będzie miał gorszy wynik niż kiedyś pan Czekalski.

 9. A u nas ksiądz mówił wszystkim emerytom i wiernym że najlepszym kandydatem na którego mamy głosować to obecny Burmistrz Ordon, i wszyscy będziemy tak głosować

  • Gdzie te 200 miejsc pracy obiecane przez Ordona ??? W człona poleciał gostek, prawda? „Nie składaj fałszywego świadectwa…”

  • No , jesli ksiądz tak powiedział, to pewnie coś w tym jest. Zapewne ma w tym jakiś swój ( nie wasz niestety ) interes, bo on przecież nic bezinteresownie nie robi.

 10. Niech Panowie Ordon i Zoladz oddadza pieniadze za utracone dotacje unijne. Jak mozna wybierac ludzi co szkodza swojej gminie? W wyniku ich niekompetencji i nieuctwa tracimy pieniadze. Pozostawienie ichna urzedzie to ryzyko utraty kolejnych dotacji.

 11. Wyczuwam tutaj aktywność takiego czarnego z wąsami co od lat mąci, ma lepkie rączki, a kłamstw przcyhodzi mi bardzo łatwo. Boi się chyba o swoją przyszłość. I ma się czego bać…

 12. Czarny z wąsami chyba myśli że im więcej złośliwych manipulacyjnych wpisów zostawi to odzyska utraconą kontrolę. Myli się. Za daleko sprawy zaszły.

  • Spytajcie admina portalu kto manipuluje wpisami.Admin doskonale wie kto pisze, prześwietlając IP piszących.Kilku piszących przekonało się o tym osobiście.M.Ostapko i W.Ordon są obaj siebie warci,dwie marionetkiJeden już płaci dla zaplecza wyborczego za bycie burmistrzem,drugi marzy że nim zostanie (byłby to drugi cud na Wisłą)a wtedy będzie musiał rewanżować się za posadzenie na stołku burmistrza

  • Musiałbyś podejść jakoś admina aby podał Ci prawdziwe informacje o autorach tych komentarzy. Bo przecie oficjalnie komentują tutaj tylko mieszkańcy. A admin tez z ratusza i nie będzie srał we własne gniazdo:)

  • Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. 2 kadencje wystarczy Ordonowi, jego czas się skończył. Pozostawił niesmak po swoich rządach.

  • Nie jest mi potrzebnym poznawanie IP internautów piszących posty.Niech sobie piszą,niech rzucają bluzki na siebie nawzajem.Co mi da wiedza kto pisze i co pisze.Jego sprawa,ja nie jestem M.Ostapko który poprzez IP jakimś sposobem poznaje dane internautów.Niech poznaje,przyjdzie czas że zapłaci za to gdy sięgnie po niego prokuratura.
   Z zasady nie sięgam do rodzin tych którzy negatyne komenty wpisują lecz dowodem na manipulacje przy IP jest sam M.Ostapko a w szczególności jego mama(w tym miejscu przepraszam ją że w tym momencie użyłem jej osoby).Znaliśmy się i znamy dalej lecz sympatyczna znajomość znikła gdy pojawiłybsie na portalu negatywne posty w stosunku do synusia.

 13. Motyla noga, co za tekst, nie wiedziałem że wszystkie oczekiwania ludzi można zaspokoić poprzez likwidację SM. „-Chcemy tylko jednego, zlikwidować Wiejskich! -Zrobie to! -Hurraaaaaaa!!! Rewolucja!! Niech żyje Marek! Masz nasze głosy!!
  Chyba nie pójdę na wybory. I przeprowadzę się do Majdanu, tam przynajmniej nie ma takiej zażartej i nieuczciwej walki politycznej.

 14. Trudno żeby ordon oddał władzę bez walki, stąd tyle negatywnych opinii. Zatrudnił trolla piszącego pod różnymi nick-ami, ale ten poszedł na łatwiznę i popełnił błąd. Za dużo w niektórych wpisach podobnych zwrotów i sformułowań oddalonych od siebie w niewielkiej odległości czasowej…. Ja tam w przypadki i cuda nie wierzę..

 15. ładna kampania widzac ze w miescie zostali starsi ludzie moze teraz marku jakas dobra imprezka dla młodzierzy proponowałbym jakis koncert ostrego

  • I dlatego pogonią destruktora i niszczyciela czyli Ordona. Co zrobił z plantami ? Gdzie są piękne dęby z plantów? Gdzie kostka granitowa i inne materiały? Gdzie unijne dotacje które Ordon utracił albo które wstrzymano? Dość tego bałaganiarza Ordona i nauczyciela.

  • Zapytam tutaj bo w relacji z święta pieczonego ziemniaka cenzurują :))))
   Czy będzie debata przedwyborcza Ordon – Ostapko?

 16. czego ludzie takie głupie!!!!! znowu wierzą w obietnice ,pierdoły jak zwykle , jak wygra Ostapko to tylko do stołka się dopadnie i na tym się skończy tu chodzi o jego zarobki chce kasy i tyle …. a dziadków chce przekupić bo najbardziej łatwowierni

  • Głupki to wierzą w opowieści, bajki j kłamstwa nauczyciela Ordona. Nachapał się przez 8 lat, centrum miasta zniszczył i jeszcze mu mało??

 17. Jeśli ?????????? Ostapko wygra to Nowa Dęba bedzie krainą MLEKIEM I MIODEM płynącą???????????????? Żadnych problemów?????????? Niech mi to obieca!!!!!!!!!!!!!

 18. Nie podniecajcie się. Na pewno do tego nie dojdzie i tak nie będzie by młody słabo opierzony bez doświadczenia wróbelek usiadł na urzędu grzędzie.

 19. deba jest miastem ludzi starych zauwazyli to moi znajomi przyjezdni i handlujacy na targu co bedzie jak wymra Nowa Deba zostanie mala miescina bez szans bo nie inwestuje sie w mlodych jak do tej pory zaden z kandydatow mnie do siebie nie przekonal obecny burmistrz jest delikatnie mowiac chamski jesli chce sie cos od niego przekonalam sie osobiscie a

  moim zdaniem zaden z nich nic dobrego nie zrobi jeden ma w nosie swoich wyborcow bo na nie pracuje sie cala kadencje a wiem z autopsji ze Ordon nie lubi jak sie mu zawraca glowe potrafi sie smiac czlowiekowi w nos w potrzebie nigdy nie ma pieniedzy ale na premie sa zas Ostapko mlody naiwny tez tak naprawde nie ma nic do zaoferownia jestem mama 4dzieci co nam zaproponujesz jest nas wiecej czekamy na propozycje gmina nic nam nie dala ja sama zastanawiam na zmiana miejsca zamieszkania i nie tylko ja inne miasta inwestuja w rodziny a to ich nie lubi

  o

 20. ja uważam, że skoro Ordon się nie sprawdził to trzeba go zmienić. jeśli nowy się nie sprawdzi to także się go zmieni. na tym to polega. narzekaliśta 4 lata na ordona no to teraz macie szanse zmienić. będzie ostapko zły to się go też zmieni. orodon już nic dobrego nie pokaże. pierwszą kadencje miał w miare dobrą. druga to pasmo porażek. ma gość tendencje spadkową. dwie kadencje wystarczą.

 21. Mam dośc buty i arogancji Ordona. Mam dość jego chamstwa w kontaktach bezpośrednich. Do Ostapki nic nie mam, ale nie wiem czy przy takim zadłużeniu i bałagnie jaki odziedziczy po Ordonie będzie w stanie coś zmienić. Faktem jest, że ja również należę do zwolenników rozwiązania straży miejskiej. Dlatego z dwojga złego, Ostapko ma mój głos.

  • Oj tak,jak chorej na władzę kukiełce w osopie M.Ostapki nic nie wyjdzie to łatwo będzie wykręcić się sianem.To nie ja ,to Ordon zapier..ł

 22. POWIEM WAM ŻE JUŻ CZAS NA MŁODYCH. NIECH MŁODZI TERAZ PRÓBUJĄ SWOICH SIŁ. I TAK ICH NIE WIELU TU ZOSTAŁO. NIECH ONI TERAZ URZĄDZAJĄ MIASTO PO SWOJEMU.

 23. a kto sponsorował ten poczęstunek pan MAREK ????. Chyba nie bo go nie stać, to pewnie Paweł. Lecz to on odbierze to z procentem ( jakiś teren ), bo nie spotkałem się z tym aby dał coś za darmo.!!!

  • @któś – kasa płynie z funduszu reprezentacyjnego.
   Pan Ordon ma/ pan Ostapko – raczej nie ma. Proste.
   @któś – dlaczego mnie flekujesz? Dziecko ci zjadłem czy co?

 24. beda wybory i sie go zmieni, a ratuszowcy niech sie zajma przygotowywaniem programu wyborczego, bo byly glosy po tym spotkaniu, ze tylko proponuja likwidacje Strazy Miejskiej. Nie jest to chyba zbyt ambitne zadanie a kampania przedwyborcza skierowana przeciwko obecnymm wladzom miasta trwa juz pare dobrych miesiecy..

  • jak ktoś był na spotkaniu to wysłuchał propozycji zwłaszcza dotyczących gospodarki, kanalizacji, ujęcia wody. ale faktem jest, że trzeba więcej o tym pisać, pisać i pisać. Tu Monika ma racje.

 25. Skoro większość mieszkancow Nowej Deby to starsi ludzie, ktorzy chca spokoju to nie oznacza odrazu, że nadal ma nieudolnie rządzic Ordon. Jest jeszcze troche młodych osób z Deby i okolicznych wiosek, które chciałyby mieć możliwosć godnej pracy w obrebie swojego zamieszkania. Niestety Orodon nie przyczynił się do stworzenia nowych miejsc pracy a tego najbardziej brakuje w Debie, wiec jesli nie udało mu sie to przez 8 lat to przez 4 nastepne tego nie da rady zmienic. Do tego jeszcze te problemy na inwestycjach i miliony zlotych, ktore poszly w błoto. Mieszkańcy powinni przejrzec na oczy i dać szansę komuś innemu. Bo może jednak bedzie inaczej i będzie dało się coś zrobić, żeby Nowa Deba nie była tylko mała wioską emerytow i recistow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here