Ukraińskie oszustki grasują w Nowej Dębie! Nie dawajcie im pieniędzy!

8

Otrzymaliśmy informacje, że nowodębskich właścicieli sklepów odwiedzają dwie ukraińskie kobiety, które łamaną polszczyzną proszą o datki na rzecz budowy katolickiej kaplicy w Tarnopolu na Ukrainie. Okazuje się, że parafia katolicka w Tarnopolu takiej zbiórki nie organizuje! Ponadto jak nieoficjalnie ustaliliśmy, kobiety te były już zatrzymywane między innymi przez jarosławską policję.

Redakcja InfoNowaDeba skontaktowała się się z polskimi księżmi katolickimi w celu sprawdzenia czy kobiety nie są oszustkami. Jak się okazało, inicjatywa kobiet nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek parafią katolicką na wschodzie. Co więcej posługujący w Tarnopolu ksiądz proboszcz Andrzej Malig na swoim profilu Facebookowym od kilku dni ostrzega przed tymi kobietami, które jak się okazuje utworzyły własną sektę!!! Poniżej zamieszczamy treść jego wpisu:

UWAGA! Pragnę poinformować, jako Proboszcz rzymsko-katolickiej parafii w Tarnopolu (jest tylko jedna), że nasza parafia nie buduje żadnej kaplicy, przedszkola czy klasztoru dla (no nie wiem kogo). Mam informacje z różnych stron Ukrainy i Polski, że jakieś panie zbierają pieniądze na tego typu budowlę. To nie są moje parafianki!!!! To jest „sekta” powstała w 2003 r., która głosi, że objawiła się im Matka Boża w parku tarnopolskim. Tam zbierali się coraz liczniej na modlitę. W ich „nauce” jest sporo błędów, więc nie ma wątpliwości, że to działanie sekciarskie. W 2011 r decyzją mera miasta, podjętą w porozumieniu z proboszczami parafii tarnopolskich 3 tradycyjnych konfesji, kaplica w parku została rozwalona. „Współnota” przeniosła się do Gaju Greczyńskiego k. Tarnopola na działkę jednej aktywnej nawiedzonej. Dobudowali jakby klasztor i mijsce modlitwy. Chcą budować coś więcej. I zbierają pieniądze kłamiąc,że to dla parafii w Tarnopolu. TO SĄ OSZUSTKI. Piszę w rodzaju żeńskim, bo przywództwo jest po stronie kobiet. Dla przykładu podaję jeden błąd, o którym dowiedziałem się ostatnio: P. Olga, która miała objawienia, sprawdzała, kto ochrzcił aną osobę; jeśli to był kapłan obrządku wschodniego, żonaty, to nakazywała ponowić chrzest, bo ten pierwszy jest nieważny. Tak p. Olga pracuje na rzecz celibatu w całym kościele, głosząc, że kapłan ożeniony powinien zostawić żonę, (jak św. Piotr) i wtedy duszpasterzować. Kończę, bo za długi tekst nie będą czytać. MAM PROŚBĘ: UDOSTĘPNIAJCIE TEN TEKST WSZĘDZIE!!!

Drodzy czytelnicy! Każda zbiórka publiczna musi być zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Na stronie MSW można sprawdzić czy dana zbiórka jest legalna czy nie! Zbieranie pieniędzy bez pozwolenia jest karalne. Dlatego gdy te kobiety zapukają do Państwa domów lub przyjdą do waszych sklepów, wezwijcie policje!

 

 

8 KOMENTARZE

    • w zasadzie mógłbym wypisywać tutaj wiele obelg jednoznacznie określających osobnika jakim się nam tu przedstawiłeś, ale wystarczy że napiszę iż jesteś sympatykiem partii rządzącej i to wystarczy…….

    • Dlaczego pytanie zdane „ad hoc” po przeczytaniu informacji o zbiórkach, kojarzy się panu tak politycznie i wyzwala nastrój do obelg? Na Kijowskiego to może i jest zgoda MSW, ale na seicento to raczej nie zdążyli a zbierali. Czy to nagroda? Za co? To na Cybę też należy zbierać?

  1. do moderatora. Których wyrazów mamy używać w komentarzach, aby przeszły przez wnikliwe oko moderatora ? Który to, oczywiście jest apolityczny, pełen tolerancji religijnej i społecznej oraz pozbawiony zawiści że ktoś inny jest bardziej wykształcony, czy zwyczajnie mądrzejszy……..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here