VII Indywidualne Mistrzostwa Polski Nauczycieli, Pracowników Oświaty, Trenerów i Instruktorów w badmintonie w Solcu Zdrój

1

W miejscowości Solec Zdrój w województwie świętokrzyskim z udziałem 80 zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Nauczycieli, Pracowników Oświaty, Trenerów i Instruktorów w badmintonie.

W mistrzostwach tych dobrze spisał się trener badmintonistów Stali Nowa Dęba 56 – letni Adam Bunio, który w grze pojedynczej mężczyzn wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal, rywalizując z dużo młodszymi od siebie rywalami, albowiem w kategorii powyżej 55 lat nikt się nie zgłosił i przyszło mu rywalizować z rywalami dużo młodszymi.

Ten medal jest 11 krążkiem wywalczonym przez badmintonistów z Nowej Dęby na zawodach rangi mistrzostw Polski w kończącym się sezonie rozgrywkowym 2014/2015.

Tym samym szkoleniowiec nowodębskich badmintonistów dołączył do grona swoich podopiecznych, tegorocznych medalistów mistrzostw Polski.

A sezon ten był dla nowodębskiego badmintona najlepszym w ostatnich 20 latach, ponieważ już dawno badmintoniści nie zdobyli indywidualnie aż tylu medali na mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz wywalczyli ponownie po latach przerwy awans do badmintonowej polskiej elity.