W Alfredówce zbudują NORKĘ HOBBITA

8

Chatka rodem z książek Tolkiena i filmów Petera Jacksona spodoba się nie tylko wiernym fanom science fiction. Okazuje się, że wybudowanie takiego przytulnego mieszkanka wcale nie jest drogie, a moda na budowę unikalnego domku dotarła również do Alfredówki w gminie  Nowa Dęba.

Norki Hobbita mimo, że zbudowane z ziemi, drewna i tego co aktualnie jest pod ręką to prawdziwe dzieła sztuki, które w wielu przypadkach prezentują się lepiej niż niejeden prawdziwy dom. W wielu krajach Europy, powstają hobbitowe (?) wioski, które stanowią nową, cieszącą się olbrzymią popularnością formę agroturystyki. W kwietniu w Alfredówce, powstanie pierwsza w naszym regionie norka, na budowę której przeznaczono zaledwie trzy dni. – Serdecznie was zapraszam do wspólnej zabawy w budowanie z ziemi. Zasady są proste, podejmujemy wspólnie eksperyment budowlany. Nadzorować pracę będzie zapaleniec architekt. – informuje na Facebooku Marcik Kurnik, prowadzący wspólnie z żoną wyjątkowe i cenione wśród odwiedzających gospodarstwo agroturystyczne.

Koszty uczestnictwa w projekcie to  nocleg i wyżywienie dla uczestników.  Na pierwszy dzień zaplanowano budowę  fundamentu, nocne prezentacje, panel dyskusyjny i ognisko. Dzień – 2 – niech się mury pną do góry, otwór na drzwi, panel – burza mózgów, prezentacje, dyskusje, ognisko lub film. Na trzeci dzień zaplanowano budowę i podsumowanie.  – W trakcie „zabawy w budowanie”, sesja fotograficzna, nagrywanie materiałów dokumentujących naszą pracę, zbieranie materiałów do pdf podsumowującego nasz projekt, dobra zabawa i cała masa doświadczeń – zachęca Marcin Kurnik.

Planowana data wydarzenia to 15-17 kwietnia. Więcej informacji, oraz zapisy na http://www.dobremiejsce.art.pl/ oraz Facebooku.

8 KOMENTARZE

  1. Narzekacie,kpicie i wyśmiewacie jakie kolwiek pomysły. Coś nowego to okazja do wymądrzania sie! Pokażcie swoje pomysły,takie by choć JEDNĄ osabę zainspirować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here