W Chmielowie przybędzie ponad 300 miejsc pracy

22

2013-09-18

Ponad 300 miejsc pracy powstanie w nowym zakładzie produkcyjnym Pilkington Automotive Poland który zostanie uruchomiony w Chmielowie w gminie Nowa Dęba na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nowy zakład produkcyjny powstanie do 2015 roku, a jego budowę dofinansuje Unia Europejska w ramach polskiego Programu Operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”. Informacje o finansowym wsparciu przekazał podczas ostatniej wizyty w Polsce Johannes Hahn, europejski komisarz do spraw polityki regionalnej. W nowym zakładzie mają być zastosowane innowacyjne systemy technologiczne produkcji szyb samochodowych. Szacuje się że inwestycja będzie kosztować ponad 65 milionów euro, z czego dofinansowanie z polskiego Programu Operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka” wyniesie 12 milionów euro.

Radio LELIWA

22 KOMENTARZE

 1. Gdyby nie powódź w Sandomierzu nie było by przenosin.
  Gdyby nie miliony euro od UE nie byłoby firmy w Chmielowie.
  Szkoda, że nasi z Dęby z tego nie mogą korzystać bo robota jest dla TBG, Sandomierza itd. I stawki niskie.

 2. Dęba wyłożyła jeśli się nie mylę 8 milionów na drogi aby je tam zbudować.

  Jeśli by pracę tam znalazło 100 osób z Nowej Dęby ( a każdy wie, że jest co najwyżej kilkanaście ) to koszt zatrudnienia jednego mieszkańca Nowej Dęby wyniósł: 80 000zł.

  Jeśli prace tam znalazło 50 osób to koszt wyniósł: 160 000zł.

  Ale ważne, że prace za pieniądze dębskiego podatnika mają ludzie z TBG i Sandomierza i wszyscy w Dębie się z tego powodu cieszą, prawda???

 3. A komu by się chciało w kołchozie za marną strawę pracować te wszystkie miejsca pracy za 1500 zł sa gó………wno warte i nie chwalcie się tym .Na strefy i zakłady w strefach mam jedną nazwę znaną od dawnych lat ………………………………………………

 4. Nie wiem ile Dęba wyłożyła na drogi w Chmielowie, ale wiem, że na drogę dojazdową do SSE w N.D. od strony ul Sikorskiego i Majdanu Kr. wydła 0<00000 zł. Cóż? to strefa inwestoras

 5. Pewnie,lepiej siedzieć w Koziołku na ławce i czekać z zegarkiem w ręku na obiad w MOPS , manna z nieba, nie spadnie. Jedynie może deszcz ,jeszcze jest za darmo.
  Dla obiboków i leserów powinno się tworzyć przymus do pracy w zamian za "michę i wyro".

 6. Jak nie masz bladego pojęcia to nie zabieraj głosu. Gdyby nawet nikt z gminy nie znalazł tam pracy to i tak się to opłaca bo 1,5mln – 2 mln rocznie podatku na ulicy nie leży.
  No a żeby byc zatrudnionym w nowoczesnej fabryce to trzeba mieć odpowiedni papier, umiejętności i chęci do roboty :)

 7. Nie odkryliscie Ameryki. W N.D. pracuje multum ludzi z TBG w szpitalach, policji i szkolach, a nowodebiacy musza jechac za chlebem za granice. To jest chore!!!!! Co na to burmistrz?

 8. [quote]Nie odkryliscie Ameryki. W N.D. pracuje multum ludzi z TBG w szpitalach, policji i szkolach, a nowodebiacy musza jechac za chlebem za granice. To jest chore!!!!! Co na to burmistrz?[/quote]

  Co na to burmistrz??? Powiem Ci!! Jeszcze niedawno w promocji w Urzędzie robił pan z TBG. Sekretarzem gminy u burmistrza jest pani z Komorowa. Szefem PGKiM jest gość z Kolbuszowej. Wystarczy ci odpowiedzi co na to burmistrz Ordon?

 9. [quote] #6 | do #4 dnia 09/18/2013 21:34
  Pewnie,lepiej siedzieć w Koziołku na ławce i czekać z zegarkiem w ręku na obiad w MOPS , manna z nieba, nie spadnie. Jedynie może deszcz ,jeszcze jest za darmo.
  Dla obiboków i leserów powinno się tworzyć przymus do pracy w zamian za "michę i wyro".[/quote]
  Żebyś wiedział że lepiej siedzieć w koziołku niż zapieprzać uczciwie a potem upominać się i czekać na jałmużnę, czytaj wypłatę.W dodatku,za solidną pracę być poniżanym,uważanym a śmiecia.
  [b]Do Twojej wiadomości,:( byznesmenie.Za michę i wyro to już masz białych urzynów.Z PUP,wszelkich stażystów i pracowników do robót interwencyjnych.Dlaczego moje podatki idą na wszelkiej maści pijawki.Pijawka powinna placić ze swojej kasy.[/b]

 10. [quote]1,5mln – 2 mln rocznie podatku na ulicy nie leży[/quote]

  buhahaha! Niby kiedy te pieniądze wpłyną do budżetu jak strefa to ulgi i zwolenienia z podatków??? o czym ty piszesz? W budżecie na rok 2014 będą już te pieniądze? W poprzednim były???? Może w 2050 będą???

 11. Część była juz w tym roku, ale widać że dla ciebie to jakaś abstrakcja. No cóż najgorzej jak o sprawie wypowiada się kompletny ignorant, który tylko chce mącić. Zapytaj swojego guru – radnego MO. Jak ci potwierdzi to uwierzysz?

 12. A co do dróg – czy wiecie że na mapach kolejowych przejazd kolejowy na ul. Kościuszki jest traktowany przez PKP – PLK jako tzw. przejazd tymczasowy (dlatego nie ma tam szlabanów) ponieważ ponoć planowany jest tam wiadukt i to już od 1972 roku (jak tylko kolej ruszyła). Minęło już ponad 40 lat i dalej jest planowany.
  A co do strefy w ND – kto tu będzie inwestował – skoro tylko jedna i to kiepska droga dojazdowa, no i bocznica kolejowa (las na niej rośnie) której remontem nie był nikt ze strefy zainteresowany.
  Niestety nikt z naszych rządzicieli nie chce słyszeć o tym że szlaki drogowe i kolejowe to układ krwionośny gospodarki. Do puki nie będzie właściwej infrastruktury drogowo-kolejowej to pies z kulawą nogą nie zainwestuje w ND. Popatrzcie na Mielec i Rzeszów – tam myślą inaczej – i mają tego efekty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here