W Nowej Dębie powstanie kompleks lekkoatletyczny

31

Rada Miejska w Nowej Dębie na XII sesji jednogłośnie upoważniła burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba do zaciągnięcia zobowiązania w kwocie 1 774 000 zł, wykraczającego poza rok budżetowy 2015, związanego z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Budowa kompleksu lekkoatletycznego w Nowej Dębie”, w tym: w 2016 roku do kwoty 1 400 000 zł, a w 2017 roku – do kwoty 374 000 zł.

W ramach zadania pn. „Budowa kompleksu lekkoatletycznego w Nowej Dębie”, zostanie wykonana przebudowa istniejącego stadionu uwzględniająca potrzeby sekcji lekkoatletycznej. Projekt ten zostanie dofinansowany w 50% ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W ramach projektu wykonane zostaną następujące elementy kompleksu:
– Bieżnia lekkoatletyczna okrężna 4. torowa (do biegu na dystansie 400 m),stadion
– Bieżnia lekkoatletyczna prosta 6. torowa,
– Rów z wodą do biegu z przeszkodami,
– Skocznia do skoku wzwyż,
– Skocznia lekkoatletyczna do skoku w dal i trójskoku,
– Rzutnia do pchnięcia kulą,
– Rzutnia do rzutu młotem / dyskiem wraz z klatką ochronną,
– Rzutnia do rzutu oszczepem,
– Nawodnienie boiska do gry w piłkę nożną – system zraszaczy sektorowych sterowanych elektronicznie,
– Odwodnienie bieżni lekkoatletycznych,
– Odwodnienie terenu przyległego do boiska piłkarskiego.

Przetarg na wybór wykonawcy zostanie ogłoszony po podpisaniu umowy na dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Projekt przebudowy został uzgodniony z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, co pozwoli na uzyskanie certyfikatu umożliwiającego organizowanie profesjonalnych zawodów lekkoatletycznych.

RL
Źródło: UMiG

——————————————
Głosuj na PiS

31 KOMENTARZE

  • wszystko o czym piszesz to tylko obietnice władzy i nic więcej, nic ale to nic nie zostało zrealizowane . a to co powstało to jedna wielka kompromitacja tak jak ci uczciwi wykonawcy , którzy uczciwie zarobili nie mało kasiorki, naszej z naszych portfeli.
   Kiedyś tu na forum, dobrze ktoś napisał : Beztroskie życie na kredyt po to by powstała lasowiacka prowizorka.

 1. Ręce opadają !
  Faktycznie gmina jest świetnie zorganizowana i bogata. Brakuje nam tylko do wszechobecnego szczęścia kolejnego stadionu. Mamy już świetną edukację, służbę zdrowia, wypasioną strefę ekonomiczną, drogi i chodniki,….
  Jak się ma to do rzeczywistości skoro w przedszkolu rodzice muszą robić zrzutę na chusteczki do nosa i kredki :)
  Kiedy ludzie odpowiedzialni za podejmowane decyzje zaczną myśleć ???
  Czy jest jeszcze osoba w urzędzie która umie liczyć?
  Pewnie wszyscy modlą się za drwala :)

  • BOŻE TO NA CHUSTECZKI DLA DZIECKA I KREDKI CIE NIE STAĆ, A W SZKOLE DAJĄ? W SZPITALU DAJĄ? PARANOJA…NIE MA NIC ZA DARMO !!!!!! TO NIE KOMUNA ŻE KAŻDY MÓGŁ BRAĆ ILE WLEZIE TEGO PRZY CZYM ROBIŁ A PO KRETKI TO BYŁY KILOMETROWE KOLEJKI

  • Mniej ignorancji, a więcej rozwagi. Czasem warto czytać ze zrozumieniem :)

   Przedszkole nie jest za darmo, a jest częściowo odpłatne (bezpłatne 5 godzin dydaktycznych w wybranych porach).
   A co do komuny, to przedszkole było w całości płatne tym kredki i chusteczki wliczone w miesięczną opłatę.

   Ale nie w tym sedno.
   Problemem naszej gminy są priorytety działania. Dla mnie kompletnie nie zrozumiałe. Najpierw bezpieczeństwo (również ekonomiczne) i zdrowie, potem edukacja, a w dalszej części fajerwerki. Pamiętajmy też, że płacimy nie małe podatki w konkretnym celu – bezpieczeństwo, zdrowie i edukacja. Wymaganie od władzy gospodarności jest czymś naturalnym, a nie tylko postawą roszczeniową.

 2. srali muchy bedzie wiosna

  dzieci nie ma roboty nie ma wszyscy spiepszają o emerytach pomyślcie bo Julka braknie to wam stadion na utrzymaniu w kredycie zostanie

 3. Jakie to szczęście, że mnie już tam nie ma. Co to za oszołom na plakacie, to jest zgodne z prawem? Może zamiast zalewu wybudują jeszcze skocznie narciarską. kto będzie biegał po tej bieżni? Przecież to miasto emerytów i rencistów – co niektórzy nie mają co do garnka włożyć, zarabiają raz w roku na jagodach, ew. kto odważniejszy tnie palnikiem wieżyczki na poligonie – na złom. Przykre to, ale widocznie radni, myślą tylko o swojej …, jak widać na plakaciku powyżej – artykuł zawiera lokowanie produktu!

 4. Nawodnienie boiska do gry w piłkę nożną – system zraszaczy sektorowych sterowanych elektronicznie hahah wow w Dąbrowicy i w Majdanie takie coś mają już od podajże od 2006 roku

 5. Zastanawiam się po tych wpisach ,co wam chodzi na tym osiedlu,wszystko co można zrobić to żle.
  Może tak na środku boiska zrobić …. i przykryć papierem toaletowym.
  Wy po prostu nie dorośliście do takich inwestycji.
  Burmistrzu przeznacz pieniądze na obiekty sportowe nw sołectwach, a tym malkontentom proponuję lasek kolo Stokrotki,tam widzę czują się najlepiej.

 6. Kolejna inwestycja, kolejny ” uczciwy” wykonawca, alleluja i do przodu . Panowie dróg nie ma , szkoły zamykać chcą, szpital się sypie, brak pracy i perspektyw dla młodych Miasto upada ,czy tego nie widzicie??? Ale rozumiem, to zbyt trudne, mało widowiskowe i niedochodowe. Jednym słowem igrzysk nam trzeba, a chleb ? Cóż to już nie wasza sprawa przecież, wy go przecież macie, póki co.

 7. Kolejny kredyt zaciągany na coś co będzie generować tylko koszty. Zero dochodu! I oni śmią to nazywać INWESTYCJĄ! Zaciągnięty dług + odsetki + koszty obsługi= ujemny bilans. Popłynie ta gmina.

  Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej z dn. 12.05.2015 na temat budżetu gminy: „Jak wynika z przedstawionej analizy niezbędne jest stałe monitorowanie poziomu długu i relacji z art.243 ustawy o finansach publicznych, a w razie potrzeby podjęcie działań zmierzających do OGRANICZENIA NOWEGO DŁUGU, ponieważ ujęte w wieloletniej prognozie finansowej dane wskazują na zagrożenie spełnienia relacji z art.243 ustawy o finansach publicznych”

  RIO mówi nie brać nowych kredytów a oni biorą! FUCK LOGIC!

 8. Z jednej strony pomysl ok, bo jakby nie patrzec to kilku wychowanków p. Juliana Zięby odniosło poważne sukcesy w lekkoatletyce. Mysle, ze taki kompleks powinien był powstac już 10 lat temu.

  Ale z drugiej strony, patrząc na to jak Nowa Dęba sie wyludnia, to chyba jedynie Ci emeryci ktorzy zostali będą sie w tym kompleksie szkolic do olimpiady seniorów w Ciechocinku 2016.

  Sorry, ale chyba burmistrz i jego świta powinni miec inne priorytety:

  1. Stworzenie dogodnych warunków dla inwestorów
  2. Miejsca pracy (wynika z 1)
  3. Budownictwo mieszkaniowe na wynajem

  A dopiero pozniej sport, rekreacja, itp, itd.

  Nie pozdrawiam!

 9. Jestem przekonany, że pomysł rozbudowy stadionu to strzał w 10! Bieżnia jest potrzebna, podobnie jak rzutnie!
  Zobaczcie, Kamil Gurdak jest w pierwszej 5 najlepszych 800-metrowców!
  Sportowcy z okolicy są świetni, np dyskobol Bartłomiej Stój ze Stalowej Woli. Dajmy szanse naszym młodym sportowcom się rozwijać! Nie można na wszystko patrzeć przez pryzmat kasy… a jeśli już patrzycie to zwróćcie uwagę: Ministerstwo zwraca 50%! To jedyna okazja żeby zrobić coś takiego nie zadłużając się zbytnio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here