WIESŁAW ORDON PRZEGRAŁ W SĄDZIE Z MARKIEM OSTAPKO

91

Burmistrz Wiesław Ordon, jego zastępca Zygmunt Żołądź i skarbniczka Alicja Furgał przegrali proces o naruszenie dóbr osobistych jaki wytoczyli radnemu Markowi Ostapko. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu w całości oddalił urzędnicze pozwy uznając je za bezzasadne. Sąd nie miał wątpliwości, że Marek Ostapko na InfoNowaDeba.pl opublikował treści prawdziwe.

niegelany transferPoszło o artykuł zatytułowany „Nielegalny transfer 1,3 mln złotych z kasy Gminy? Ujawniamy dokumenty”. W tym artykule Marek Ostapko napisał, że burmistrzowie i skarbniczka nie przestrzegali umowy zawartej z wykonawcą, co umożliwiło transfery finansowe na konto firmy, która w sposób wadliwy wykonała roboty nad zalewem. W efekcie władze Nowej Dęby zapłaciły za produkty, których nigdy w Nowej Dębie nie wbudowano.

Wiesław Ordon, Zygmunt Żołądź i Alicja Furgał poprzez wynajętą kancelarię adwokacką domagali się od Marka Ostapko usunięcia tego artykułu. Marek Ostapko nie poddał się jednak tym naciskom i odmówił usunięcia publikacji. Wówczas adwokat urzędników skierował sprawę do sądu. Burmistrzowie i skarbniczka domagali się od Marka Ostapko w sumie 18 000zł, pokrycia kosztów adwokackich i sądowych, oraz publikacji przeprosin. Marek Ostapko nie miał adwokata. W przeciwieństwie do swoich oponentów bronił się sam.

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu po przeanalizowaniu materiału dowodowego oraz wysłuchaniu zeznań świadków nie miał wątpliwości, że Marek Ostapko napisał prawdę. W uzasadnieniu wyroku Sąd stwierdził, że obowiązkiem burmistrzów było kontrolowanie prawidłowego przebiegu inwestycji, oraz osób którzy się w ich imieniu tą inwestycją zajmowali. Ponadto sąd podkreślił, że Marek Ostapko działał w trosce o interes społeczny jakim są inwestycje wykonywane ze środków podatników.

Jak widać próba zamykania ust krytykom władzy zakończyła się fiaskiem. Nie pomogła ani kancelaria adwokacka, ani wzajemne, czasami sprzeczne zeznania urzędników.

KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ „NIELEGALNY TRANSFER 1,3 MLNA ZŁOTYCH Z KASY GMINY? UJAWNIAMY DOKUMENTY”

91 KOMENTARZE

 1. No i się doigrali!Ciekawe jakby mieli tak wydac swoich pieniedzy na jakas inwestycje to czy tak szybko by za fuszere płacili? to jest tak jakby ktos zapłacił za auto a dostał tylko 4 koła! No ale przeciez to za nasze płacił to tak można!!!

  • O swoje to umieją dbać. A o publiczne wszyscy widzą jak wyglądają planty. Zalew też będą rozbierać podobno.

  • Ja też trzymam kciuki, wierzę że Marek wygra a Ordon za tą swoją butę, upór i brak szacunku dla ludzi przegra. Marku, życzę Ci powodzenia a w przyszłości pamiętaj, że to ludzie Ciebie wybrali :) POWODZENIA W WYBORACH

 2. Gratulacje! Jednak jakaś sprawiedliwość istnieje na tym świecie. Mam nadzieję, że ta informacja trafi do wszystkich mieszkanców Nowej Deby i okolic i wiekszość z nich otworzy oczy i przestanie narzekać, że nie podoba się im wytykanie błędów przez Marka. Bo on jest jedyny, który nie bał się tych błędów wytknać. Gdyby nie jego postawa to każdy dalej by szeptał po kątach wiedząc, że coś jest nie tak z tym zalewm i plantami ale nikt się tym nie zainteresował i nie próbował tego udowodnić i walczyć. Cieszę się, że sprawiedliwość wygrała i że burmistrz nie jest juz bezkarny w swoich poczynaniach

  • @kolarz
   Naturalnie,że gmina!!
   Przecież nie z własnej kiesy.
   Brak odpowiedzialności własnym majątkiem przez sprawujących władzę włodarzy jest normom,niestety. Ten cały cyrk jest winą :Kogo? nie słyszę? Jest winien OSTAPKO!!
   (Ku.wa a tak żarło elegancko gdyby nie ten pojeb Ostapko ,lata moglibyśmy szarfy przecinać i lud ciemny to łykał..)

  • @wesoło mi
   No nie dziwota.
   Podaj 3powody –
   Jest młody
   Jest bezczelny
   O robotę mi chodzi
   *
   4 ideologicznie Wam nie po drodze?

  • A prokuratura zajmie się tym tematem,skoro sąd uznał,że Ostapko -Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu po przeanalizowaniu materiału dowodowego oraz wysłuchaniu zeznań świadków nie miał wątpliwości, że Marek Ostapko napisał prawdę.

  • haleegovski,jest za mlody na to stanowisko,arogancji mu nie brakuje i faktycznie chodzi mu o kase , wiec musi nabrac doswiadczenia i oglady

 3. Pomału kończy się kadencja tych którzy trwonią nie swoje pieniądze.Najwyrzszy czas na zmiane całej obsady urzedników ,bo nie można patrzyć na tą klikę!!!!!!!!!!!

  • Oooo,to już straż miejska M.Ostapce nie wystarczy?
   Już teraz przed wyborami piszecie że chcecie zwalniać z ludzi pracy ?Tacy jesteście pewni wygranej?No tak,jakoś trzeba będzie zapłacić przydupnikom za poparcie.

  • @któś
   Dlaczego trollujesz?Czytałeś o czym jest art.? To pozwól sobie skomentować informację którą w/w wyczytałeś.
   Proszę Cię @któś – miej jaja lub jak jesteś kobietą – macicę!

  • Mam tylko jedną wątpliwość, czy głosując na Marka nie będę czasem głosował na tych co z cienia poruszają sznureczkami czyli Wróbla i Grzędę,a Dęba już się nieźle przejechała na ich pseudorządach.

  • Jasiu podobno bardziej pragnie zaangażować się w wchodzenie Wolaninowi w du..ę i machanie miotełką na przykościelnym placu.To zawsze gwarantowało sukces wyborczy u jełopów.

 4. Najlepsze to są:

  – cegły, które poszły na budowę 2-ej Gimbazy,
  – solary na basenie olimpijskim, które pokrywają 90% zapotrzebowania na energię,
  – archiwum historyczne miasta i powiatu XXX, co sobie przejszło w prywatne ręce,
  – fundacja od uzależnień w kraju Basków,
  – duchowny z nieoficjalnej stolicy i jego najśw. panienka,
  – reggae-dub wąsatego, co walczy z Babilonem, uszczuplając jego skarbiec.

  • Jeszcze bardziej zabawne jest to, że wiesio i zygmuncik mieli kancelarię adwokacką a ostapko ich rozpykał sam. I za to brawka!

  • @wiechu,popykać to sobie możesz w ping-ponga.Twierdzisz że sam,oj naiwniaku.Nawet nie wiesz co piszesz,kuda Tobie do Temidy.Takich prawników jakich mają mocodawcy radnego Ostapko to obecny burnmistrz chciałby mieć.Nie zostałby wpuszczony w maliny przez współpracowników.Nie trzeba obecności prawnika na wokandzie.Wystarczy że akta sprawy zostaną dokładnie przeanalizowane i kukiełkę można nauczyć jak ma się zachowywać,jak ma odpowiadać i jaki przyjąc tok obrony.

  • Bzdury ktosiu piszesz
   sprawa była oczywista więc nie potrzebował, żadnego ukrytego zaplecza
   Na mieście mówią, że jutro kolejne spotkanie w sądzie w trybie wyborczym
   Kolejna bzdura ekipy Ordona, Ostapko kolejną sprawę ma wygraną w cuglach i też bez żadnego zaplecz

  • @WW i Wy wszyscy, popierający działania M.Ostapko macie nas,mieszkańców gminy za idiotów?(mniej rozgarniętych)
   Ciekawe,redaktor portalu w wielu swych brukowych sensacjach
   „podpierał”się dokumentami.
   Dlaczego w tym wypadku odtrąbił wygraną nie potwierdzając victorii sentencją wyroku.Coś mi tu nie pasuje.

  • „Sentencja” czyli jak rozumiem TREŚĆ UZASADNIENIA nie jest dostępna w dniu werdyktu sądu. Sąd wydając wyrok daje ustne uzasadnienie. Pisemne otrzymujesz na wniosek w określonim ustawie terminą. Mam nadzieję, że pomogłem.

  • @któś
   I nikt ci nie wmówi,że białe jest białe a czarne czarne?:)
   Sentencja Sądu była miej/więcej taka : „.. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu w całości oddalił urzędnicze pozwy uznając je za bezzasadne. Sąd nie miał wątpliwości, że Marek Ostapko na InfoNowaDeba.pl opublikował treści prawdziwe.”
   Możesz apelować i brnąć w głupotach,insynuacjach. :)
   Tak trzymaj aby całkiem się skompromitować..Wstyd i ch*j!

  • @prawnik,ja pytałem tylko o sentencje a nie o uzasadnienie wyroku.Z jakich części składa się sentencja,w jakim trybie można ją otrzymać to ja dobrze wiem.
   Bardzo spieszyło się radnemu M.Ostapko aby upublicznić nieprawomocny wyrok.Cóś tu któsiowi nie pasuje.Mam nadzieję że również pomogłem.

  • @prawnik
   Ten internauta @któś spodziewa się,że sąd uzasadniając werdykt – napisze w uzasadnieniu – e tam!

  • Szanowny Ktosiu
   Ja WW popieram Marka Ostapko właśnie dlatego , że w przeciwieństwie do ekipy u władzy nie traktuje ludzi jak głupków czy idiotów. Nie patrzy na ludzi z góry ( nie o wzrost mi chodzi) i nie wmawia wszystkim nachalnie , że am racje.
   Szanowny Ktosiu M. Ostapko napisał artykuł za który tłumaczyć miał się przed sądem ty szukasz drugiego dna a ja czytam , że napisał w nim prawdę i ani trójka wysokich urzędników ani ich prawnik sądu, że było to ohydne kłamstwo nie przekonali.
   Szanowny Ktosiu insynuujesz, że ten artykuł może zawierać informacje kłamliwe, poinformuj o tym burmistrza niech wali do sądu.
   Szanowny Ktosiu na mieście szumi, że kolejna farsa w sądzie jutro. otwórz albo przetrzyj chociaż oczy jeżeli tego nie zrobisz to powiedz chociaż KTO ZA TYM STOI
   Pozdrawiam WW

  • Szanowny mój Ty adwersarzu @WW.Zbyt dobrze znam układy,zależności i wzajemne gminno-nowodębskie i powiatowe powiązania abyś mi mógł Szanowny Panie nawinąć makaron na uszy.Pozdrawiam-któś

 5. no i tak w tej z…..nej polsce jest babcia w sklepie niezaplaci za kostke masla to robia z niej zjodzieja a tu jawnie w zywe oczy wala podatnikow ustawiaja lewe przetargi z gory ustawione zaplacone naszym tuzom a prokuratory wala z nimi wode i sie smieja do d…y z taka polska sto razy lepiej bylo za komuny gowno bylo a zylo sie sto razy lepiej brac sie za wieslawa BOGDAN POKAZ NA CO CIE STAC rusz sie w teren ratuj honoru DEBY POZDRAWIAM Z WOLNEGO I LUZACKIEGO RAJU.

  • @ja
   Pracuj TU,płać podatki TU,wybieraj TU a jak chwalisz czasy komuny i wyjeb..łeś z kraju to się nie wpierd..laj leszczu.

 6. Ponoć Wiesiołkowi juz na dekiel bije no go czarny z wąsami wyprowadził na strzał. A dlaczego czarny z wąsami szkodzi Wiesiołkowi to już trzeba się domyślić.

 7. Oddalone powództwo… ale dzieciaki i tak skorzystają! Nie wiem jak to się stało, że komisja nie widziała krzywych murków. To się zagęszcza jeszcze. Piasek się pod płytką przesuwa. Nad zalewem coraz pięknirj. Mierzymy poziom wody żeby molo nie odpływało a to błoto to plazadur. Troszke siada mi już czacha. Ja chcę do Tworek!!

 8. Wszystkie

  Wg mnie sprawa jest ilościowo duża, dotyczy więcej niż dwóch ludzi w UMiG.

  Widać to, bo:

  F. z burmistami zaatokowała. Czy gdyby była dostatecznie czysta ( jako gł. księgowy w pełni czysta to nigdy…) , nie wolałaby już wtedy się powoli dystansować od burmistuff? Jak każdy urzędnik, zobaczyłaby, że sypie się frakcja i zwiałaby w ogóle albo do konkurencji. Ale…

  … ale jako jeden z „mastermindów” ( jaki region, takie mastermindy ) jest po uszy. Sooo takie inne urzędniki, że też po uszy.

  Więc ten kto będzie szedł z burmistami na dno, wiadomo, że włożył między granitowe płyty. Labilno / modalni wiadomo, sprytniejsi, doświadczenie hist. w administracji większe, elastyczność i gibkość zafałdowań, wyjdą spod koalicji w drugiej połowie października – 3 tygodnie przed piekłem oblężenia.

  Co jednak po ich wartości? Wszystko marność. CH-OWE POKOLENIE.

  • Masakra, jaki tupet mają, niespotykany w całym kraju. Jak Ordon wygra, pakuję manatki i wyjeżdżam z całą rodziną do pobliskiej gminy za ruskie tory, już mam na oku domek w Majdanie. Do kina będę jeździł do Galerii Rzeszów, a na basen do Cmolasu, względnie do Kolbuszowej. Tam Plac zrobili raz a dobrze

 9. ludzie są dziwni … przecież to logiczne że aby dostać się do władzy trzeba kombinować a ostapko umie to robić … założe sie że jak by to on te planty robił to miałby w dupie te usterki

  • Ostapko ani nikt inny nie niszczyłby plant za 5,5 mlna. Na ten chory pomysł mógł wpaść tylko Ordon z Żołędziem.

 10. Mądry pozefff. Mądry.

  Mądry jak Wtłusty Złotousty. Mądry jak Gflis, co udaje wiejski PIS. Mądry jak Stragazda i po domach jego jazda. Mądry jak Skiminaał, choć jest dwóch – jeden catoll, drugi skomuh, to wciąż łączy ich nominał.

  • Jak Ostapko dojdzie do władzy to czeka Nas Stan Wojenny. Wszystko będzie kontrolowane jak ten GUWNIARZ będzie przy korycie !!!!!!!

  • @Dzban,nie należy obrażać młodzieży,mamy młode zdolne pokolenie z pewnymi wyjątkami.Jednak powtarzam,nie obrażajmy nawet tych pewnych wyjątków którym brak talentu ,zdolności i własnego zdania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here