Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

22

5 września na stadionie w Nowej Dębie odbyły się IV Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotnicznych Straży Pożarnych.

W zawodach, na które złożyły się dwie konkurencje: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza 7 na 50 m z przeszkodami, wzięły udział 44 drużyny (w tym 21 kobiecych). Wśród męskich drużyn najlepsza we wszystkich konkurencjach oraz klasyfikacji generalnej była ekipa OSP Jabłonica Polska, II miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła OSP Ujkowice (grupa ta zajęła także II miejsce w ćwiczeniu bojowym), III miejsce – OSP Kotowa Wola. Na podium, na III miejscu, w konkurencji ćwiczenia bojowego stanęła jeszcze OSP Markowa, w sztafecie – na II miejscu OSP Gać, na III miejscu – OSP Kozodrza.

Wśród kobiet w klasyfikacji generalnej zwyciężyła grupa OSP Krzeszów, pokonując OSP Sarzyna i OSP Grodzisko Dolne. W ćwiczeniu bojowym najlepsza była ekipa OSP Grodzisko Dolne, pokonując OSP Krzeszów i OSP Sarzynę. Natomiast w sztafecie tryumfowała OSP Sarzyna, tuż przed OSP Krzeszów i OSP Grodzisko Dolne. Sędzią głównym zawodów był bryg. Józef Kludys.

Pięknym łącznikiem między końcem zawodów a ogłoszeniem wyników był pokaz w wykonaniu OSP Nowa Dęba. Pokaz obejmował nie tylko prezentację dawnego sprzętu pożarniczego, ale też gaszenia

JL / UMiG

WYNIKI:
Grupa A
Grupa C

22 KOMENTARZE

 1. fakt faktem, ale warunki TRAGICZNE aa praca sędziów z PSp ponieżej krytyki ! Zawody były ustawione, rzucali pkt karnymi kiedy sie dało

 2. Panie Ostapko a moze by Pan w końcu dodał jakies swoje materiały! Kiedy będzie galeria z meczu z Pogonią? A moze z wczorajszych zmagań strażaków? Padało to nie chciało się już wyk=jść?? Jak ma być Pan takim radnym jak redaktorem to ja podziękuje!

 3. Nowa Dęba mogła zorganizować promocyjną imprezę na skalę kraju:| a wyszedł wiejski ochlaj :(.Jak nie umiesz czegoś to nie rób bo upieprzysz, brak profesjonalizmu i bufonada :(.Innym razem poproś chłopaków z Ratusza oni się na tym znają;)

 4. chalnie na trybunach i chlanie w Amorku… tak tak panie burmistrzu wszystko bylo widac….. goscinna Nowa Dęba to i najmadrzejsze glowy trzeba bylo ugoscic a ze strazoki schlani na akcje jezdza to cisza wszedzie

 5. Zawody ustawione???
  Wygrali najlepsi, a Jablonica to wogole mega sensacja. Pierwsza 4 bez pkt karnychi to wlasnie Jablonica znokautoala wszystkich. Sam tam startowalem i widzialem ich starty- sztafeta bez rewelacji bo i warunki zle, ale i tak najlepsza, ale bojowka to czysta poezja. Linia ssawne perfekt, wogole wszystko mieli zorganizowane najleiej.
  Kiedy wszyscy w deszcu siedzieli w samochodach oni sie rozgrzewali bo wiedzieli, ze to pomaga. Pkt karne sedziowie dawali przewaznie za ssawna(stukanie kluczami), rzucanie weza przez przodownika 2 roty rzy rozdzielaczu i niepodtrzymywanie linii gasniczej przez pomocnika. Dokladnie takie same ostrzezenia byly na odprawie przed zawodami w Rzeszowie- jak ktos nie sluchal to teraz sie burzy i mowi, ze zawody ustawione. My tez nie mielismy pkt. karnych, ale nie stety forma juz nie ta co kiedys. Moze nast. razem:)

 6. obiektywny ma racje- sprawdzilem czasy i nawet jakby nikt nie dostal punktow karnych to i tak Jablonica by wygrala bezdyskusyjnie. Oni pobiegli sztafete dobrze bo sie rozgrzali, a inni w wozach siedzieli bo padalo i bylo zimno. Nie zrobili bledu, wiec pkt karnych nie mogli dostac. W bojowce ssawna poprawnie, a reszta tez bez zarzutu. Bylem na odprawie przed zawodami w rzeszowie i typek z Jablonica zadal komisji chyba 3 pytania- pozostali lacznie 2. To swiadczy, ze maja regulamin w 1 paluszku i "dopieszczaja" szczegoly. Gdyby bylo slonecznie to mysle, ze wynik bojowki oscylowalby ok 33-34s. Maja potencjal i szanse na podium w zawodach krajowych. CIeszmy sie bo dla pozostalych to szansa na podpatrzenie i ulepszenie techniki.
  U nas w powiecie nei ma konkurencji i chyba dlatego tak czesto jezdzimy na wojewodzkie. Z jednej strony dobrze, ale z 2 zle bo nie ma motywacji:/
  pozdrawiam wszystkich ochotnikow:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here