Wodociągi sukcesem kadencji. Kto miał racje a kto mydlił oczy?

63

2013-11-16


Od kilku lat konsekwentnie wzywałem władze gminy do zajęcia się problemem przestarzałych wodociągów w naszym mieście. Podkreślałem, że stara i awaryjna sieć wodociągowa generuje ogromne koszty, które cedowane są na mieszkańców. Nie widząc możliwości dialogu z ekipą rządzącą zdecydowałem się na nagłaśnianie tego tematu w lokalnych mediach, a na InfoNowadeba.pl systematycznie dokumentowałem pojawiające się awarie sieci.

RADIO RZESZÓW: W Nowej Dębie wycieka woda.
Gigantyczne straty wody uderzają w nasze kieszenie!

Władze miasta starały się unikać rozmowy na ten temat. Próbowano przekonać mnie i mieszkańców, że Nowa Dęba nie ma żadnych problemów z wodociągami. Gdy podczas obrad Rady Miasta poruszyłem te sprawę, burmistrz Wiesław Ordon starał się przekonać mnie, że nie ma potrzeby pilnej wymiany sieci, bo stare rury są jeszcze dobre. Oto fragment:

Pragnę przypomnieć także, że przed tzw. rewitalizacją plant i \”Koziołka\” jako jedyny radny wzywałem do wymiany sieci wodociągowej znajdującej się na tym terenie. Wprawdzie byłem przeciwnikiem kolejnego w ciągu ostatnich lat przemeblowania plant jednak wiedząc, że rządząca większość i tak zrobi swoje nalegałem by zrobili to dobrze.

Na sesji 30 czerwca 2011 roku mówiłem: \”Kolejnym zadaniem z którym nie możemy zwlekać to wymiana sieci wodociągowej na terenie miasta. Doskonale zdajemy sobie sprawę z awaryjności tej sieci. Wszyscy mamy świadomość, że jest przestarzała i musi zostać wymieniona. Obawiam się, że przesuwanie tego etapu na kolejne lata może oznaczać blokadę inwestycji w mieście. Czeka nas rewitalizacja plac i „Koziołka”. Za chwilę może się okazać, że będziemy rozkopywać nowozbudowane chodniki, alejki, parkingi bo trzeba wymienić rurę. Aby uniknąć takich sytuacji jak najszybciej należy dokonać wymiany sieci wodociągowej na terenie miasta ale również podjąć się modernizacji kanalizacji sanitarnej i burzowej.\”

To wezwanie nie pozostało bez echa i rozpoczęto wymianę sieci wodociągowej. Ale ileż było o to krzyku, ileż pomyj zostało wylanych w moją stronę. Wyzywano mnie od populistów i demagogów. Wrzeszczano, że straszę ludzi bo przecież sieć wodociągowa w Nowej Dębie jest idealna a \”awarie zdarzają się wszędzie\”.

Kampania medialna przemówiła jednak władzy do rozumu. Rozpoczęto modernizowanie sieci. I co się dzieję? Dzisiaj okazuje się, że to element \”najważniejszej inwestycji bieżącej kadencji\” !!! W gazecie samorządowej \”Nasze sprawy\” czytamy, że dzięki tej wspaniałej i jakże potrzebnej inwestycji poprawiła się jakość dostarczanej wody, zniknęły problemy z ciśnieniem wody a straty wody spadły z 25 do 16 % dzięki czemu nie trzeba podwyższać nowodębianom opłat za wodę. Można? Można!

Oczywiście na próżno szukać informacji kto był inicjatorem tego przedsięwzięcia, kto przez ostatnie lata wzywał władze do działania. Dzisiaj rządząca większość trąbi o swoim sukcesie. I szczerze mówiąc nie mam nic przeciwko bo tutaj chodzi o dobro gminy a nie o moje dobre samopoczucie. Jako mieszkańcy jesteśmy już przyzwyczajeni, że jak dzieje się coś dobrego to jest to zasługa władzy, a gdy są jakieś wtopy, porażki, potknięcia wówczas winny jest jakiś urzędnik, jakiś inspektor nadzoru… Generalnie wszyscy tylko nie władza. Tak czy owak dosyć naiwnie liczę jednak na to, że wszyscy ci ( w tym wielu przedstawicieli władzy) którzy wylewali na mnie pomyje za to, że pokazywałem rzeczywistość i domagałem się właściwego działania od rządzących zachowają się dzisiaj honorowo i zdobędą się na powiedzenie magicznego słowa: PRZEPRASZAM.

P.S. Zagadka na koniec. Burmistrz na filmie mówi \”To nie jest tak, że coś co zostało wybudowane kilkadziesiąt lat temu trzeba na siłę wymieniać bo jest taka potrzeba\”. To jak to jest? Wymienialiśmy \”na siłę\” czy jednak miałem racje?

MAREK OSTAPKO

63 KOMENTARZE

 1. [quote]Kampania medialna przemówiła jednak władzy do rozumu. Rozpoczęto modernizowanie sieci. I co się dzieję? Dzisiaj okazuje się, że to element "najważniejszej inwestycji bieżącej kadencji" !!! W gazecie samorządowej "Nasze sprawy" czytamy, że dzięki tej wspaniałej i jakże potrzebnej inwestycji poprawiła się jakość dostarczanej wody, zniknęły problemy z ciśnieniem wody a straty wody spadły z 25 do 16 % dzięki czemu nie trzeba podwyższać nowodębianom opłat za wodę. Można? Można![/quote]

  No tak. A wówczas gdy mówił Pan że wymiana sieci przyniesie korzyści to nie wierzyli. Dzisiaj to samo jest gdy pisze pan o szambowozach i braku kanalizacji. Próbują zaszczekać temat tak jakby się problem dzięki temu miał sam rozwiązać.

  Ciekawe czy pan Ordon odpowie na ostatnie pytanie postawione w tekście:
  [quote]Zagadka na koniec. Burmistrz na filmie mówi "To nie jest tak, że coś co zostało wybudowane kilkadziesiąt lat temu trzeba na siłę wymieniać bo jest taka potrzeba". To jak to jest? Wymienialiśmy "na siłę" czy jednak miałem racje? [/quote]

 2. To nagranie to kompletna kompromitacja burmistrza Ordona, który próbuję być ekspertem z zakresu wytrzymałości materiałów. Panie burmistrzu! Te dane jakie pan podaje dotyczą (że powiem panu obrazowo jak humaniście) warunków laboratoryjnych. Natomiast nie ma to takiego przełożenia co do wodociągów narażonych działanie wielu czynników zewnętrznych zwłaszcza na terenach takich jak nasze gdzie są drgania. Dobrze, że zrozumiał pan wreszcie, że radny Marek Ostapko ma racje.

 3. Radny Ostapko monitował w sprawie wymiany sieci wodociągowej od początku swojej kadencji. To on zainicjował i drążył ten temat, przekonując burmistrza o potrzebie jej wymiany. Aż wreszcie burmistrz zrobił.

  Równolegle podnosił problem fatalnego stanu sieci kanalizacyjnej. Ciekawe jak długo będziemy czekać, aż burmistrz i to zrozumie.

 4. nie rozumiem jak burmistrz mógł mówić coś aż tak innego od prawdy, od rzeczywistego stanu wodociągów – TO CO ZROBIŁ PAN ORDON TO OKLAMANIE MIESZKANCÓW w sprawie stanu wodociągów

 5. [u][b]Tam gdzie są awarie tam się zadania podejmuje[/b][/u] Proszę wszystkich myślących czytelników i słuchaczy tego wystąpienia Pana Burmistrza o przeanalizowanie tych słów. Mam pytanie: czy z p. Ordonem wszystko jest w porządku? Mówi nam – wodociągi są w świetnym stanie, a jak mamy awarię to przecież łatamy dziurę w rurze, czy nie? Po czym po dwóch musi wymieniać te świetne wodociągi, po czym mówi: wymieniam wodociągi bo były stare i dziurawe, jaki jestem mądry i dobry Pan, zawsze wiem co powiedzieć i co zrobić! A Marek ze swoją walką o remont wodociągów to tylko jakieś zwidy, Marka O. nie ma. A jeśli jest to tym gorzej dla niego, bo jak zwykle niepotrzebnie krytykuje nieomylną władzę.

 6. jestem pracownikiem WO, upadłem gorzej niż można to sobie wyobrazić, chcę wyjść z bagna. Pomóżcie mie please!!!!!!! gdzie się udać, żebyście po wyborach mnie nie wyrzucili. Mam rodzinę i jestem głównym życwicielem., zrozumcie mnie.
  Przepraszam bałem się i plułem na Was do inncyh i na forach internetowych. Wybaczcie i pozwólcie mi zostać. Będę się starał.

  Śpiewam to codziennie http://youtu.be/nAjKNJkg20A

 7. Jeśli teraz Ostapko mówi że kanalizacja się sypie a Ordon że kanalizacja jest w porządku – TO JAK JEST NAPRAWDĘ????? KOMU WIERZYĆ?????

 8. [quote]Jeśli teraz Ostapko mówi że kanalizacja się sypie a Ordon że kanalizacja jest w porządku – TO JAK JEST NAPRAWDĘ????? KOMU WIERZYĆ?????[/quote]

  [b]TU NIE CHODZI O WIARĘ LECZ O FAKTY.[/b] JEDEN MÓWI O FAKTACH DRUGI ZAKLINA RZECZYWISTOŚĆ MAJACZENIEM O 120 LATACH ŻYWOTNOŚCI RUR.

  Jeśli kanalizacja byłaby OK to by nie jeździły niemalże każdego dnia szambowozy po mieście, a ludzie nie wydzwaniali by do PGKiM, żeby coś wreszcie zrobić bo w domach zaczyna śmierdzieć.

 9. Na wymianę sieci wod – kan burmistrz powinien dawno zaplanować środki. Jest już drugą kadencję; planty zdążył 2 – gi raz przerobić, a to co bardzo ważne dalej czeka.

 10. Panie burmistrzundlaczego w takim razie mówił Pan te kłamstwa o materiałach co to długotrwałe, a teraz wydaje Pan dużo peniedzy żeby je "na sile" wymieniać? Przecież widać tutaj ze 100 % racji ma Pan Ostapko, może jakieś wyjaśnienie, przeprosiny3

 11. Radny Ostapko (#%!%! yn!#$@*!) – chce zlikwidować miejsca pracy :|
  Jako kierowca i operator Gównopijki lobbowałem aby ten "Śmierdzący Temat" -był -Nie poruszany!! Ruszysz g*wno – cuchnie!
  Mam robotę,dzieci i kredyty -KOMU TO PRZESZKADZA??
  Tam rury,kanaliza… się połata.
  Apeluję do radnego – Dajcie żyć! inaczej – płacz i zgrzytanie zębów – dzieci,kobiety = operatora… po nocach w koszmarach wrócą – Tak mi dopomóż panbuk. [url]http://www.youtube.com/watch?v=Tnlv7s3z-1U[/url] :D:D..

 12. [quote] #8 | wesolo mi dnia 11/16/2013 11:43
  Jestem zwolennikiem WO ,plulem i bede plul na MO do konca jego kadencji a nawet tydzien dluzej[/quote]
  100% – polakatolik .Dzięki za syntezę – polakagnostyk – pianka.

 13. Raczej nie .Bo mam taki :D – [url]http://nt.interia.pl/gadzety/news-tak-wyglada-nowy-kombinezon-kosmiczny-nasa,nId,695404[/url]
  Polecam :)
  Wersja mniej kosztowna B) – [url]http://allegro.pl/flower-bardzo-cieply-kombinezon-na-futerku-ok-98-i3684495989.html[/url]

 14. Brawo Marku!!!Brawo Ratusz!!!Trzeba im przemawiać do rozumu i wytykać palcem błędy.A kto to zrobi jak nie Wy.Radni siedzą z podkulony ogonem i tylko przytakują żeby utrzymać stołek.Tak dalej:)Pozdrawiam

 15. Widzę że sytuacja się powtarza. Jak była mowa o wodociągach to wówczas Ordon mówił że wodociągi mają długą żywotność i wszystko jest spoko. Natomiast jego stronnicy na forum wyzwiskami obrażali Marka który pokazywał prawdę. Dzisiaj gdy mowa o kanalizacji, gdy widać i czuć że ta kanalizacja praktycznie padła a po mieście jeżdżą szambowozy stronnicy Ordona robią to samo.
  Gdyby kanalizacja była OK nie byłoby szambowozów na mieście.

 16. [quote] #24 | szambonurek dnia 11/17/2013 13:20
  W mieszkaniach wam smierdzi ciemniaki bo lokatorzy nie wymieniaja zeliwnych i pekajacych pionow sciekowych[/quote] :)
  Można pisać bzdury w/w jak^? można ale po co?

 17. Kochany ostapeczku . Społeczeństwo miasta ufunduje specjalną lektykę na której będziesz noszony przy każdej okazji. Gdyby biedaku nie ty to byśmy nie meli wody. Niech ci Bozia wynagrodzi. A teraz na serio. O konieczności wymiany sieci wiadomo było od wielu lat. Problem "zarastania rur" był już wtedy jak ty raczkowałeś.O wymianie sieci mówiono przed twoją kadencją. Temat dojrzał po załątwieniu dokumentacji, funduszy itp. I nawet gdybyś biedaku nie był radnym i tak te prace byłyby wykonane. Ale bufon wymaga chwał i nagród, bo gada w czynie społecznym . A za co bierze pieniądzę. Za gniecenie stołka na sesjach i wielokrotne opowiadanie głupot ?

  Każdy radny ma obowiązek jest wybrany po to aby doradzać, pomagać władzy w podejmowaniu odpowiednich decyzji na rzecz obywateli, Tak się dzieje od wielu wielu lat. Wielu radnych przyczyniło się w przeszłości do wykonania wielu, wielu prac, bo po to są radnymi . Jak do tej poro nie pamiętam aby ktokolwiek tak oficjalnie występował o glorie,. chwały . Nie spotkałem nigdy takiego gufona , któremu wodo sodowa mózg przewróciła. Gdybyś ostapko nawet nie był radnym też te prace byłyby wykonane. Wypisz sobie wniosek na odznaczenie " zasłużony dla Nowej Dęby" A

  [i]/post połączony przez admina/[/i]

 18. jako na wygnaniu – za cyt. -[quote] O konieczności wymiany sieci wiadomo było od wielu lat. Problem "zarastania rur" był już wtedy jak ty raczkowałeś.O wymianie sieci mówiono przed twoją kadencją. Temat dojrzał po załątwieniu dokumentacji, funduszy itp. I nawet gdybyś biedaku nie był radnym i tak te prace byłyby wykonane.[/quote] Tak? To ja się pytam #27 mieszkaniuniu – kasę wy**** na Planty super mimo świadomości ,że – [quote] Problem "zarastania rur" był już wtedy jak ty raczkowałeś[/quote] – no opadają wszelakie członki! P.Ostapko był oseskiem i wtedy już był problem z [quote] "zarastania rur[/quote]. Tak z ciekawości – czytasz to co napiszesz niekiedy? Ku*wa wcale się nie dziwię ,że jest jak jest mając takich [quote] #27 | mieszkaniec dnia 11/17/2013 13:53 [/quote]

 19. Ordon na filmie mówi, że rury spoko, że niektóre nawet 120 lat mogą istnieć. Zamiast rozwiązywać problem fundował ludziom podwyżki wody. O jakim gromadzeniu funduszy bredzisz? Przecież w rachunkach za wodę mamy opłatę na amortyzacje sieci. Niech Ordon powie gdzie gdzie te pieniądze są?

  Ordon wymaga pochwał i nagród "bo gada w czynie społecznym". "A za co bierze pieniądze. Za gniecenie stołkach na sesjach i wielokrotne opowiadanie głupot"? Burmistrz ma obowiązek należycie wykonywać swoją prace i tak się działo od wielu lat. Ten spieprzył planty i nie radzi sobie z wieloma rzeczami i chce by go chwalono. Gdybyś ordon nie był burmistrzem to wiele rzeczy zostałoby wykonanych należycie. Wypisz sobie wniosek na odznaczenie "zasłużony dla Nowej Dęby".

 20. [b]Jeśli problem był od wielu lat to dlaczego Ordon go nie rozwiązywał, dlaczego Serafin siedział cicho, dlaczego Mroczkowa na mieście buntowała na tego co o problemie mówi a nie na tego co problem ukrywa i mówi, że rury są spoko, że straty wody na poziomie 25% to norma i łapę za podwyżkami podnosili wszyscy???? nie ma jakiegoś paragrafu za zaniechanie działania a przez to działanie na niekorzyć mieszkańców? GDZIE KASA JAKĄ LUDZIE PŁACILI NA WYMIANĘ RUR W CENIE WODY????[/b]

 21. [quote]Rozpoczęto modernizowanie sieci. I co się dzieję? Dzisiaj okazuje się, że to element "najważniejszej inwestycji bieżącej kadencji" !!! W gazecie samorządowej "Nasze sprawy" czytamy, że dzięki tej wspaniałej i jakże potrzebnej inwestycji poprawiła się jakość dostarczanej wody, zniknęły problemy z ciśnieniem wody a straty wody spadły z 25 do 16 % dzięki czemu nie trzeba podwyższać nowodębianom opłat za wodę. Można? Można![/quote]

  [b]ORAZ:[/b]
  [quote]P.S. Zagadka na koniec. Burmistrz na filmie mówi "To nie jest tak, że coś co zostało wybudowane kilkadziesiąt lat temu trzeba na siłę wymieniać bo jest taka potrzeba". To jak to jest? Wymienialiśmy "na siłę" czy jednak miałem racje? [/quote]

  I TYLE W TEMACIE.

 22. Jeśli o problemie wodociągów "było wiadomo" (Komu? Nazwiska!!!) od lat to dlaczego władze ignorowały ten problem a nawet wprowadzano radnych i mieszkańców w błąd opowiadając baśnie o niezniszczalnych rurociągach? Gdzie kasa jaką ludzie w taryfie płacili na stopniowe wymienianie rur to kolejna ważna sprawa.

 23. Panie/Pani #27, a komu to było wiadomo że rury zarastają? Jeśli ten ktoś to wiedział, to dlaczego nie powiedział Ordonowi? No bo Ordon przecież plótł (FILM!!!!!!!!!) że wszystko jest cacy a rury mocne bardzo na 100 lat! Czy mógłby Pan/Pani obejrzeć ten film, to nietrudne, kliknąć w ten biały trójkącik tylko… I już słychać słodkie pier..olenie Ordona o materiałach co to 100 lat albo 120.

 24. Czyli o problemie było wiadomo od lat ale lepiej było mieć straty wody na pozimie 25% czyli 1/4 i jednocześnie brać od ludzi w cenie wody kasę na amortyzacje wodociągów (gdzie ta kasa????) i podwyższać im ceny za wodę??? Aleśmy sobie burmistrza i radnych wybrali. Dlaczegoś my biedni? Bośmy głupi. Dlaczego głupi? Bo biedni. No ale mądry Polak po szkodzie. Drugi (chociaż w kontekście burmistrza ) trzeci raz do tej samej rzeki nie wejdę.

 25. W końcu ktoś rozszyfrował metody działania wielkiego radnego. Uważnie słuchać co mówi burmistrz. jak cokolwiek wspomni o wodociągach to Ostapko juz na następnej sesji grzmi jakie to one złe no i potem jaki on to mądry, bo o wodociągach mówił :( sprytne

 26. Czytaj tekst ze zrozumieniem a potem pisz. :( Ordon odpowiada na pytania zadane przez radnego Ostapko. Ordon bredzi, że wybudowane przed wojną i tuż po wojnie wodociągi są bardzo dobre i nie ma z nimi problemu. Nie przeraża go że są straty 25% wody, że co chwile są awarie. Wyczytał na komputerku, że rury mają wytrzymałość 120 lat to będą 120 lat służyć po stachanowsku.

  [quote]Burmistrz na filmie mówi "To nie jest tak, że coś co zostało wybudowane kilkadziesiąt lat temu trzeba na siłę wymieniać bo jest taka potrzeba". To jak to jest? Wymienialiśmy "na siłę" czy jednak miałem racje? [/quote]

  Teraz Ordonowcy mówią, że kanalizacja też jest spoko mimo że po mieście bujają się szambowozy.

 27. A JA PAMIĘTAM KTO GŁOSOWAŁ ZA PODWYŻKAMI. WYBORY JUŻ BLISKO. PODZIĘKUJĘ TYM CO GŁOSOWALI ZA PODWYŻKAMI I TEMU CO ICH DO TEGO NAMAWIAŁ

  [img]http://img254.imageshack.us/img254/3795/glosowalizapodwyzkami.jpg[/img]

 28. 1/4 wody trafiała w piach. Wedle piszących tu piewców Ordona wiedział on o tym od lat ale zamiast rozwiązywać problem fundował rękami swoich radnych podwyżki cen wody mieszkańcom. :( :o

 29. To ja się pytam Ordona: dobra jest kanalizacja czy nie? Bo jeśli nie , to trzeba 20 milionów na remont. A jeśli jest dobra, to niech powie ze tak i wszyscy się cieszą z beton platzu. I ORDONBUd-ŻOŁEXPOL niech żyje następne lata!

 30. I JAK ZAWSZE DETEKTYW OSTAPKO NA POSTERUNKU JEST LEPSZY OD RUTKOWSKIEGO !!!!!!!!!!
  ZROBIĆ GO BURMISTRZEM NIECH TEŻ POCZUJE JAK TO JEST GDY KTOŚ WYTYKA.

 31. Nasza władza powinna wiedzieć, że piastowanie takich urzędów to duża odpowiedzialność za mieszkańców i za środki publiczne. Dla młodych nie ma pracy i wyjeżdżają z miasta, z budżetem gminu jest źle – bardzo duże zadłużenie, inwestycje nie nadzorowane i wykonane byle jak.
  Nie trzeba tutaj detektywa, wszystko jest jasne.

 32. [quote]GDY KTOŚ WYTYKA.[/quote]

  Bycie burmistrzem nie jest obowiązkowe. Nie wynika z nakazu pracy lecz z chęci bycia nim a "chcącemu nie dzieje się krzywda".
  Za to Ordon dostaje olbrzymią pensje żeby pracować tak jak trzeba.

  [b]Widać po tym co się tutaj dzieje na plantach, z kanalizacją , wcześniej z wodociągami, widać po zadłużeniu gminny i wielu innych rzeczach że Ordon sobie nie radzi. Nowej Dęby nie stać na to aby płacić gościowi który sobie nie radzi. Miasto opustoszało, ludzi nie ma. Marazm totalny.[/b]

 33. A co to panie 46, Ordon jest chroniony, czy jak? Minęły czasy jak za krytykę władzy można było stracić prace i iść siedzieć. Dziś na szczęście już tylko z roboty się wylatuje. O więzieniu już mowy nie ma.

 34. Do 37. Pofatygowałeś się przedrukować zdjęcia. A teraz pofatyguj się napisać jaka jest skala podwyżek podatków i kogo dotyczą. Podwyżka je groszowa i na żadnej kieszeni nie robi to wrażenia Podaj porównanie podatków jaki są w roku 2013 a jakie będą w roku 2014. Otworzą ci się oczy z wrażenia. Strachy na lachy. No i co ratusiku. Jest aż tak żle ? Nie strasz człowieku ludzi

 35. Ni i czego ratuszowce drążycie temat wodociągów. Sieć zrobiona. Pierś Ostapki jako tego, że odkrył problem przygotować do orderu i po sprawie. Koniec pisania , bo jeszcze ostapuś dostanie zawału i marzenia o władzy przepadną a szkoda takiego artystycznego typa

 36. Zdjęcie dotyczy ostatniej podwyżki za wodę i te osobniki podwyższały opłaty za wodę. Co ordonowcu? Zapomniałeś już albo myślisz, że ludzie już zapomnieli? No to dla przypomnienia:
  [img]http://img254.imageshack.us/img254/3795/glosowalizapodwyzkami.jpg[/img]

  A co podwyżek podatków od nieruchomości ostatnich no to bredzisz, że "groszowe". To sobie policz ile ceny poszły w góre od momentu jak Ordon doszedł do władzy. Ha! Ładnie co?

 37. do 49. Te cwaniak. A może wrócisz do lat pięćdziesiątych z cenami ? Mowa była o podatkach a teraz zmieniasz na wodę. . Mowa o podwyżkach na rok2o14 w stosunku po 2013 a ty wracasz do czasów po Czekalskim. Czy ty wogóle wiesz co chcesz ? Czy te ceny baranie nigdzie w Polsce nie rosną tylko w Nowej Debie ? W jakim świecie ty żyjesz. czy żyjesz tylko po to aby bezsensownie mącić i pisać złośliwe banialuki ?Cena wody: od 1 marca 2009 r. 3,05 zł. od 1 marca 2010 r. 3,15 zł. : od 1 lipca 2011 r. 3,30 zł. Teraz kończy się rok 2013. I co -taka tragedia ? Ostatni wzrost o 15 groszy na metrze przy średnim zużyciu wody 5 m ma człowieka daje wzrost kosztów miesięcznie o 75 groszy co rocznie daje 9 zł. Co to jest rocznie ? 4 piwa ? czy 6 kg jabłek ?

 38. W sprawie wodociągów władza mijała się z prawdą. Mieszkańców uspokajano, że wszystko jest jak należy i podwyższano im ceny za wodę. Jestem przerażona bo taka sama sytuacja teraz jest z kanalizacją i ujęciem wody. Też wmawiają nam, że wszystko jest dobrze i nie ma się o co martwić. A co jeśli też nie mówią prawdy? Tylko radny Marek Ostapko nie boi się mówić jak jest. Boje się tego wszystkiego.

 39. Do 52. Ustosunkuj się do danych, które podałem a ie nabieraj wody w usta.Zatkało kakało ? To w żadnym przypadku nie jest obrona burmistrza b w tym nie miałbym żadnego interesu. Celem jest pokazanie prawdy i przeciwstawienie się się chamstwu szerzonemu przez ratuszowców

 40. Ty się ustosunkuj mieszkańcu do faktów to znaczy do tego, że nie robiono z wodociągami NIC dopóki nie zaczęły pękać mimo, że rzekomo "wszyscy wiedzieli" że stan rzeczy jest poważny. Zamiast robić porządek mieszkańcom dawano podwyżki wody. Ordon na filmie bredzi o wytrzymałości rur mimo iż na mieście było pełno awarii. Moim celem także jest pokazanie prawdy i przeciwstawienie się chamstwu szerzonemu przez ordonowców.

 41. hahaha! bronili się rękami i nogami jak Marek Ostapko mówił prawdę o wodociągach. wyzywali go i obrażali. w końcu jak się radio rzeszów i inne instytucje zainteresowały tym co się wyprawia w Dębie to zaczęli wymieniać wodociągi i dzisiaj trąbią o swoim sukcesie. O podwyżkach wody Ordona i jego ludzi pamiętamy i przy urnach wyborczych też będziemy pamiętać. Markowi dziękujemy, że jako jedyny pokazuje i nagłaśnia ten bajzel. Oby tak dalej!!!

 42. Ostapko. , chwała na wysokości, chwała na wysokości za to ,że dałeś nam możliwość korzystania z dobrodziejstwa jakim jest woda. Gdyby nie ten wódz ratuszowców. uschlibyśmy bez wody jak koza. Kiedy ratusz rozdaje wyhodowany ryż ? Czy wam uprawy nie wyschły ?

 43. Ryż hoduje ordon. Zrobił pole ryżowe za miliony złotych. Idź tam i zbieraj tylko się nie przewróć o nierówne płyty. W nocy też uważaj żeby cie nie oślepiło to lotnisko. Bo jak oślepi to możesz się potknąć o garby ordona i wylądować między chińskimi murami. te mury to chyba taki duży rynsztok w którym utopiono Nową Dębę.

 44. Ordonie nasz, dzięki Ci za to że wreszcie po latach dotarło do Ciebie, że 25% strat wody to nie jest dobra sprawa! Trwało to lata, ale jednak lepiej późno niż wcale!!!

  Ordonie nasz, dzięki Ci za zadłużenie gminy, za to że będziemy latami spłacać twe długi i remontować fuszerki. Oooo jak fajnie. O jak mi dobrze, oooooooOoooo.

  Ordonie nasz my jako wierne sługi powinniśmy się samoopodatkować by podwyższyć ci pensje i zarobki. Żebyś miał więcej. I twój zastępca, geniusz nad geniusze także jeszcze więcej powinien za swe ciężką , wycięczająco prace zarabiać. Oooooo…

  Ordon to geniusz! I otacza się fachowcami: Maria Mroczek, Wojciech Serafin, Kazimierz Skimina itd. itp. Fachowy burmistrz, fachowe kadry. Oooooo… złapmy się za ręce!!! Oooooo.

  Mądry ten nasz Ordon. Oooooo….

  [b]Każdy szanujący się nowodębianin powinien mieć jego obraz w domu na ścianie. I obraz Marii Mroczek po prawicy i Wojtka Serafina po lewicy. Amen![/b]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here