Wojna w powietrzu. Burmistrz nie wpuszcza radnego. Radny posyła samoloty

136

2013-11-03


31 października w rozmowie telefonicznej zwróciłem się do burmistrza Wiesława Ordona z prośbą o umożliwienie wejścia na składowisko materiałów budowlanych przy ulicy Leśnej (plac po byłym przedszkolu) które stanowi własność gminy.

Chciałem na własne oczy zobaczyć bałagan na który już wcześniej zwracano mi uwagę. Chciałem na potrzeby dyskusji na radzie miejskiej dokonać dokumentacji tego placu by uświadomić pozostałym radnym, że z mieniem gminy stanowiącym własność wszystkich mieszkańców należy się właściwie obchodzić. Zależało mi również na tym aby mieszkańcy mogli zobaczyć jak się gospodaruje mieniem gminy.

Burmistrz odmawia radnemu wejścia na plac gminy
Burmistrz Wiesław Ordon z całą swoją stanowczością odmówił mi jednak wejścia na plac powołując się na fakt iż sprawę kostki z ul. Żeromskiego skierował do prokuratury. Temat ten opisaliśmy w poprzednim artykule: Link. Poszedłem jednak w okolice placu by sprawdzić co się tam naprawdę dzieje. Nie widziałem tam, żadnych czy to prokuratorskich czy policyjnych plomb, tak więc nie toczą się tam żadne czynności którym mógłbym przeszkodzić. Ponadto już po skierowaniu sprawy do prokuratury z placu korzystała firma która zajmuje się budową jednego z chodników… A skoro tak to co stało na przeszkodzie by radny dokonał oględzin placu?
Nie jestem zatem w stanie określić czy, a jeśli tak to czego obawiał się burmistrz nie pozwalając mi wejść na plac. Być może była to tylko zwykła złośliwość. Zawsze mógł pójść na ten plac ze mną lub wysłać jakiegoś urzędnika lub funkcjonariusza straży miejskiej, który bacznie obserwowałby moje poczynania, a następnie skrupulatnie zrelacjonowałby je burmistrzowi…

Przejrzysta Gmina?
Tak czy owak radnemu rady miejskiej, członkowi komisji rewizyjnej mającej charakter kontrolny, członkowi komisji gospodarki przestrzennej i inwestycji burmistrz odmówił wejścia na plac gminy uniemożliwiając tym samym wykonywanie swoich obowiązków. Prawdopodobnie jest to pierwszy taki przypadek w historii nowodębskiego samorządu. Chyba trzeba sprawdzić czy Nowa Dęba dalej posługuje się tytułem „Przejrzysta Gmina” czy już nie?

Arogancja vs Humor
Wobec absurdalności sytuacji postanowiliśmy sobie delikatnie zakpić z wesołej decyzji burmistrza Ordona wysyłając na plac modele samolotów sterowane drogą radiową. Modele były wyposażone w kamery które z powietrza dokonały oględzin placu. Bo jak władza całym swoim autorytetem zabroniła wejścia to nie pozostało nam nic innego jak do tego „dekretu” się dostosować.

Poniżej zamieszczamy także kilka zdjęć z \”magazynu\” przy ul. Leśnej wykonanych zza ogrodzenia. Czy to jeszcze można nazwać składowiskiem czy już wysypiskiem śmieci. Czy tak ma wyglądać składowanie mienia gminnego? Czy ktoś jeszcze nad tym panuje?

Marek Ostapko

136 KOMENTARZE

 1. Przy MPGiK skład ład i porządek a wystarczy przejść na drugą stronę ulicy i już burdel na kołach. To tak się składuje mienie miasta w wykonaniu Pana Kapusty i w wykonaniu Burmistrza a może się mylę i też jest to pod MPGiK. Więc Panie Marku zrób coś z tym bałaganem. To że jest plac po byłym przedszkolu do zagospodarowania na odpady i inne4 mienie naszego miasta nie znaczy że ma tam być burdel. I nie chodzi mi o bliskość kościoła bo tam nikt nie chodzi tylko o gospodarowanie mieniem.

 2. Normalnie nowoczesność weszła do infonowadęba. Za burmistrza Marka zrobią przetarg na drony aby pilnowały miasta i jej mieszkańców.

 3. Budy dla kotów z miskami. Ciekawe, czy tym ludziom, którzy karmią kocury burmistrz też zabronił ( pewnie starszym paniom… )…

  :D:D:D

 4. Kocury na pierwszym zdjęciu jakie mają wille pośród tego śmietniska. Wstyd gospodarzom tego składowiska mienia Miasta Naszego Nowa Dęba ;)

 5. ale ze w centrum miasta pod okiem księdza dziekana taki bajzel ?? no to tu żeście mnie zasmucili – a chodziłem tam do przedszkola i o porządek w koło żeśmy dbali – tak więc dawne przedszkolaki – pokażmy jak zrobić tam porządek :)

 6. hehe dobre niezly bajzel!! Na zdjeciach widac tam plyty eternitu ktory jest niebezpieczny bo zawiera azbest. gmina kiedys sie chwalila ,ze za darmo odbiera i utylizuje azbest . straz miejska powinna wlepic Mandat
  wlascicielowi za ten syf od tego sa jak d..a od srania:P

 7. nie sądzę aby te zdjęcia były robione tym samolotem :)
  uważam że wszedłeś tam i zrobiłeś je normalnie.
  więc po co ten cały zamęt o brak pozwolenia i samolot?
  chcesz sobie nabić widzów, żeby każdy myślał jaki ty to jesteś pomysłowy i oryginalny?

 8. Tym burmistrz się nie chwali, planty rozwalił, materiał rozkradziony, a smiecie i resztki rozwalone na Leśnej, zero gospodarza, Ordon ty daj sobie spokój

 9. Ostapko To są materiały przeważnie z demontażu przeznaczone do zgruzowania przez specjalne maszyny . Posłużą póżniej do dorażnego remontu dróg lokalnych. A jeżeli chodzi o wejście na plac to co liczyłeś, że w glorii burmistrz wniesie cię w lektyce ?. Trochę powagi młody człowieku. Nie wygłupiaj się i nie rób z siebie pajaca

 10. [quote]Tak czy owak radnemu rady miejskiej, członkowi komisji rewizyjnej mającej charakter kontrolny, członkowi komisji gospodarki przestrzennej i inwestycji burmistrz odmówił wejścia na plac gminy uniemożliwiając tym samym wykonywanie swoich obowiązków. Prawdopodobnie jest to pierwszy taki przypadek w historii nowodębskiego samorządu. Chyba trzeba sprawdzić czy Nowa Dęba dalej posługuje się tytułem „Przejrzysta Gmina” czy już nie?[/quote]

  Chyba juz nie taka przejrzysta skoro radny nie może wykonywać swoich obowiązków.

 11. Kostka z Żeromskiego też do zgruzowania?
  Rozebrane parkingi i inne materiały też do zgruzowania?
  Przecież wiele tych parkingów to było robionych tuż przed "rewitalizacją". Nie wal w człona gościu bo kiepsko Ci idzie. Robić wyspisko na placu w centrum miasta, koło Kościoła to wstyd. Ciekawe dlaczego ksiądz na to pozwala i cicho siedzi?

 12. [quote]To są materiały przeważnie z demontażu przeznaczone do zgruzowania przez specjalne maszyny .[/quote]
  :D:D:D Czytam i hihram się – @18 przeczytaj pan własny post – aby w przyszłości -[quote]Nie wygłupiaj się i nie rób z siebie pajaca[/quote]
  #18 – dziękuję miałem podły humor – rezon młody człowieku nareperowałeś .
  kurf – kto za to zapłaci?? [url]http://www.sescoi.com/industry-solutions/special-machines/[/url]

 13. To jeżeli tam są materiały do zgruzowania to dlaczego jest / była (?) kostka granitowa z Żeromskiego. Coś nie spójne te zeznania.

 14. Te ŁURZENDNIK po pewnikiem z takim mamy do czynienia to po jakiego twój wodzu donos do prekuratora składa jak to gruz niby jest… to już nawet gruzu nie potrafita upilnować ???

 15. Niech Radny uważa. Lepi po nocach nie chodzi bo to takie teraz panie niebezpieczne czasy. Wincyj nie bedziemy sie powatarzali. Niech pilnuje swojego interesu.

 16. juśta kończOO sie wam pomysły to chłopa straszyta ?? wyśta powinny tera sie modlić coby się nawet nie potknOł…. z wos takie zbiry jak z wójta wójt :D … a takoj czasy komuny jak widać z wos nie wyszły bo myślita że ORMO napuścita i chłopok sie przystroszy …. nie tyn czas "zbirunie"

 17. Ale z roboty można mu załatwić, że wyleci. Posiedzi na bezrobociu to mu się odechce wtykać nos w nie swoje sprawy. Pan Sudoł powinien go pogonić aby nie psuć sobie relacji z panem Ordonem.

 18. Gówno tam!!!! Zasiłkum nie dostał a oni o kupe gruzu się martwio! Ludzie na chleb nie majo!!!! Kiedy przydzielo piniondze na zasiłki ???!??!! Pytam się!!! Dary tez nie dochodzo od pewnego czasu, co sie dzieje !? Panie radny ,co??!?!??

 19. wszyscy wiedzą że kostki granitowej nie składuje się na paletach jest to skała pochodzenia wulkanicznego bardzo twarda i odporna na działanie warunków atmosferycznych więc może leżeć tak jak leży nic jej nie będzie a Mareczek o tym nie wie, przecież on nie jest budowlańcem tylko wywiadowcem taki inspektor Gadżet

 20. [quote]wszyscy wiedzą że kostki granitowej nie składuje się na paletach[/quote]
  zapomnioł dodać, że to kostka NIEWITKA… jest jak YETI wszyscy o niej mówiOO a nikt jej nie widział tam dzie ma być :D

 21. To lepiej niech leży wymieszana z piachem, żeby nikt się jej nie doliczył?

  A burmistrz powinien znać swoje miejsce. To on odpowiada przed radnymi, a nie odwrotnie!

 22. Co mnie bałagan jakiś tam obchodzi Panie Marku dlaczego nie napisze Pan o młodzieży która zdobyła 4 miejsce w Polsce z Zespołu Szkól Nr 2 i była w Parlamencie Europejskim

 23. A mi się ten bałagan podoba. Bałagan dobrze świadczy o gminie. Porządek to jakiś taki stan nienaturalny. Co to my niemce jesteśma żeby porządek i czystość była? Ja na miejscu burmistrza żeby na złość zrobić Ratusikom to bym jeszcze bardziej ten gruz porozwalał i betonu więcej na planty nawiózł. Proszę się nie poddawać panie burmistrzu! Jesteśmy z panem!

 24. JA,TAK SAMO JAK BURMISTRZ, UWAŻAM, ŻE WEJŚCIE TAM POWINNY MIEĆ WYŁĄCZNIE OSOBY, KTÓRE PRZYNOSZĄ KARMĘ POD TE BUDY DLA KOTÓW. RADNI NIE SĄ OD PILNOWANIA MIENIA GMINY, RADNI SĄ OD WYKONYWANIA ROZKAZÓW SAMOZWAŃCZEGO KOMITETU RAD ROLNICZYCH ZBIERAJĄCEGO SIĘ W TARNOWSKIE O 13.00 W NIEDZIELĘ.

 25. Jadąc rowerkiem w cieplutki dzień lata tego roku widziałem jak synuś jednego z radnych układał kostkę granitową przed swoim nowym domkiem. Ciekawe gdzie ją "nabył"?

 26. Jakim prawem burmistrz nie wpuszcza radnego na plac gminy i utrudnis mu sprawowanie mandatu? Najpierw pan Żołądź zachęca publicznie ns facebooku radnego do działania po czym pan Ordon działanie blokuje. Skandal! tym sie ogólnopolskie media powinny zainteresować!

 27. Ja sie pytam co na to przewodniczacy Rady Miejskiej Serafin, jakie jest jego stanowisko wobec zakazu burmistrza skierowanego do radnego oraz do tematu podniesionego w felietonie? Czy Ordon nie popada juz w przesade zachowujac sie jak dyktator i butny czlowiek?Wiadomo,ze z tym miejscem nie poradzila sobie zadna wladza,ale to do czego doprowadzono przez te lata to skandal i brak zaradnosci.Zrobcie tam dzieciom lekcje z ekologii jak dbamy o nasze srodowisko i wizerunek miasta, temat na czasie.

 28. Pana Ordona nie interesuje mienie gminy, niech rozkradna, dobrze ze chociac Marek to pokazuje i osmieszyl ordonowych szkodników. Ale sprawa powinna mieć dalszy ciąg no i ponoć jest w prokuraturze

 29. Nic dodad nic ujac w tym co piepszy octapko, DZWONIL 31 ABY MOC NA SESJI 30 NADAWAC , MYSLE ZE JUZ CZAS GO WYSLAC NA LECZENIE DO TWORKOW LUB SKOBIERZYNA:(

 30. Panie pośle O. (czyt.PO) to z prezesem (czyt.PAK) w restauracji pana G.(czyt. PPG) nie omówiliście tego????? Czy też może PAK nie postawił i mścisz się pan????????

 31. czy chodzi o kostke co radna chciala wycyganic na Ordonie ?,a samolotow nie widzialem tylko radnego jak siedzial okrakiem na dachu kosciola i wywijal aparatem

 32. Tak. Chodzi o te kostkę co to radna chciała ją wykorzystać aby zrobić dzieciniec dla dzieci i młodzieży z gimnazjum nr 1 i liceum. Ale Ordon nie dał dzieciom kostki. I dzisiaj ani dzieci jej nie mają, ani Ordon jej nie ma. Mądry człowiek z tego burmistrza! Zaradny, gospodarny.

 33. No widać że Mareczek robi z siebie męczennika. Biedactwo nie zostało wpuszczone na plac. A on taki dobry śledczy. Tylko ten sledczy zapomniał, że sprawa jest zgłoszona do prokuratury i Ordon nie może nawet jakby chciał, go teraz wpuścić na plac. A po drugie skoro jest radnym i członkiem komisji rewizyjnej to się pytam, czy złozył wniosek do komisji o zbadanie sprawy, czy tylko miele jęzorem dla poklasku gawiedzi? Czy został wytypowany przez Komisję do zbadania sprawy? Jako kto miał wejśc na ten plac?

 34. Nie bredź. Prokuratura nie wydała żadnego dokumentu zakazującego wstępu. Nie ma tam żadnych oznaczeń i zakazów. Ani policja ani prokuratura nie oznakowała terenu, nie zostawiła plomb a więc nie toczą się tam żadne czynności. Dlaczego wpuszczana była jednak firma remontująca chodniki? Dlaczego wchodzą baby karmiące koty. Ordon nie miał żadnych podstaw do nie wpuszczania radnego. Nie wpuścił bo nie chciał pokazać tego syfu.

 35. Posłuchaj sobie nagrania z sesji. To Pani radna od stycznia nie raczyła dać do burmistrza planu co chce tam wogóle zrobić. No jak przez tyle czasu nie może zrobić tak prostej rzeczy to jak chce rządzić miastem :(

 36. Popieram gościa z #55. Ja bym na miejscu Ordona tez go nei wpuściła. Potem by się go pytali czemu wpuszcza obcych jak sprawę bada prokuratura. Przecież to teraz miejsce zbrodni :)

 37. Czego się podniecacie :) Przecież to nie Ostapko nakręca tylko "Starsi panowie dwaj" PG i WW. Cel – za wszelką cenę zniszczyć Ordona. Kostka to tylko kolejny pretekst :) Powodzenia w zabawie :)

 38. Przesłuchaj dokładnie nagrań z sesji, to dowiesz się że burmistrz powiedział że nie da radnej kostki tylko przekaże powiatowi jako organowi prowadzącemu liceum. Ale powiatowi też nie przekazał. Warto dodać, że w budynku znajduje się gimnazjum które podlega pod burmistrza. Z dziedzińca korzystają wszyscy uczniowie.

 39. Ordon nie miał prawa nie wpuścić radnego na plac gminy. Prokuratura nie wystawiła żadnego zakazu. Na placu grasowała jakaś firma już po złożeniu zawiadomienia co oznacza, że Ordon bredzi. Radny jest od tego by kontrolować działania burmistrza. Oto PRZEJRZYSTA GMINA WIESŁAWA ORDONA. Gratulacje za pomysł z samolotem. Bardzo dobry dow****. Ordon się powinien ze wstydu spalić.

 40. To jest dowód jak ta gmina funkcjonuje, w domu kultury niegospodarność i nie tylko…, w pgkim zbytki, najwięcej na do powiedzenia miejscowy pomocnik starosty. Radni, którzy nie wiedzą o czym radzą. Coraz bardziej zwykłemu wyborcy przestaje się to podobać a miało być przejrzyście, normalnie, uczciwie a jest jak zwykle i wszędzie :|

 41. teraz wiem co tak brzeczalo jak bylem w garazu ,to Ostapko latal nad gruzami wypatrujac calej kostki a koty ze strachu mialczaly przerazliwie

 42. Jezeli zdaniem off pianki koty zezarly kostke to radny powinien odchody wyslac do laboratorium aby stwierdzic to naukowo i miec na obrone dowod :( a nie straszyc biedne zwierzaki samolotami zakichany sadysta :o

 43. To przewodniczacy Serafin powinien skierowac sprawe do Komisji Rewizyjnej i to w trybie ekspresowym, i nalezaloby aby cala Rada skierowala swoje kroki na inspekcje tego miejsca,bo mozna przypuszczac,ze nie wszyscy radni je znaja. Pan Serafin ma tu pole do popisu, aby zbadac jak burmistrz zarzadza mieniem i jak wykonuje swoje obowiazki w tym zakresie, a wnioski Rady w tej sprawie przedstawic na nablizszej sesji.Przy okazji nalezaloby poddac ocenie zachowanie pana Ordona wobec radnego, czy nie przekraczyl swoich uprawnien i dziala w mysl zasad demokracji, ktorych jest tak wybitnym glosicielem. Nasz burmisz historyk i dlugoletni samorzadowiec daje piekny przyklad mlodziezy, jak dziala i traktuje ludzi demokratyczna wladza. Brawo, jeszcze jedna lekcja historii w wykonaniu wszechwladnego burmistrza.

 44. Żaden z was tępych młotków nie wpuściłby nikogo gdyby prokuratura prowadziła sprawę. Pieprzycie jak poparzeni jak nie odpowiadacie za nic. A Ostapko wyszedł tym durnym lataniem na chłoptasia a nie na poważnego człowieka. Co tym pokazał, że się potrafi zachowac jak szczeniak? No to gratuluję wyborcom takiego gó….ego radnego.

 45. Zwykła dzicinada. Jakby Ostapce zależało na sprawie a nie na szumie medialnym to by zgłosił sprawę do prokuratury albo do komisji rewizyjnej. A tak bawi się samotny rycerz spawiedliwości. Jedyny taki co tylko pisze i pisze bzdety i lata a okazuje się że większości mieszkańców już dawno lata co mówi ostapko.

 46. [quote]Żaden z was tępych młotków nie wpuściłby nikogo gdyby prokuratura prowadziła sprawę.[/quote]
  1) Pokaż dokument, że prokuratura nakazała zabezpiecznie terenu i zabroniła wpuszczania kogokolwiek. Nie pokażesz bo nie ma takiego postanowienia tudzież nie było go 31 października.
  2) Po złożeniu zawiadomienia z placu korzystała firma prywatna czy nie korzystała? A jeśli tak to dlaczego ona mogła a radny nie mógł?
  3) Skoro nie było postanowienia prokuratury nie można było nie wpuścić radnego.
  4) Akcja z samolotem to kpina z Ordona i tak to należy odczytywać.

 47. to nie zadna ekipa prywatna co bredzisz na okraglo a ekipa remontowa urzedu miasta i gminy korzystajaca z placu magazynowego i miala prawo tam wchodzic a dla ostapki na bramie jest zakaz wchodzenia jako nieupowaznionego do przebywania w tym miejscu kochane du-po lizusy ostapki

 48. Szanowny panie weź pan sobie moje uwagi pod rozwagę i do przemyślenia,jeżeli pan jest osoba inteligentna i trzeźwo myślącą.
  – Zerwana kostka została zwieziona na ogrodzony plac i tam zdeponowana.Ktoś ma od tego terenu klucze i dostęp.
  -To nie rola burmistrza aby postawić sobie tam budę i pilnować.
  – Zapytajmy czyj to jest plac i kto za niego odpowiada.
  – Ile dokładnie zwieziono kostki i kto ja zwoził,czy aby wszystko zwieziono co rozebrano z drogi.
  Czy aby rady bez zastanowienia nie rzuca oskarżeń na burmistrza że ten ukrywa " kradzież".
  W moim odczuciu przypomina mi to zachowanie z przeszłości.
  sekretarza miejsko-gminnej pewnej partii który za nic nie odpowiadał a o wszystkim chciała decydować i wszystkimi sterować i pouczać.Tylko ona miała monopol na mądrość.
  I skończyła ,jak skończyła
  Tu jest podobnie, od roboty jak najdalej ale do krytyki staję w pierwszym szeregu.

 49. Mądrego i miło posłuchać :) Najłatwiej krytykowac i udawać bohatera jak się nie ponosi odpowiedizalnosci a jak trzeba cos juz poświadczyć przed organami to krzyk, bo go notable straszą sądem. Czyżby radny miał coś do ukrycia? Czego się obawia?

 50. [b]Do tej pory nikogo nie interesowały te kamyki na kupkach na terenie dawnego przedszkola. Gdy się Ostapko zainteresował, jazgot się zrobił jak w schronisku dla psów. Znaczy że kogoś tym nadepnął….I coś ktoś ma do ukrycia. Gdyby tak nie było," burmiszcz" olałby sprawę i nawet fotografa by przydzielił aby fotki były super…..[/b]

 51. Ni wiedziałem, że ten ostapek potrafi z siebie robić takiego głupka. Ma grzdyl 26 lat trochę praktyki u chamów w pisie i zaczyna się popisywać jak pętak. Nie wiem czy to odbiła mu muszynianlka czy inna woda gazowana. . Człowieku. Zrób coś dla ludzi a nie siej tylko ferment.i pokazywanie swej bezczelności i chamstwa do ludzi starszych i mądrzejszych

 52. może niech Ostapko swój ogórdek tez pokaże z lotu ptaka dla porównania chyba że ma jedynie doniczki.

  PS
  Chetnie bym oblookał "porządek" od słowa porządek czy "pożądek" od pożądać (władzę)

 53. [b][size=20]Mudżahedini Samozwańczych Rad Ludowych Komitetów Rewolucyjnych [/size][/b]

  [b][size=20]"NASZ SAMORZĄD, WASZA ŚMIERĆ"
  [/size][/b]

  [img]http://d.naszemiasto.pl/k/r/a0/2f/5157dd8e71c06_o.jpg[/img]

 54. Gdyby z kostką było wszystko w porządku to wrzasku by nie było. Wyraźnie widać, że władza nie czuje się komfortowo ponieważ:
  – zabroniła radnemu wejść na plac
  – w sprawie brakującej kostki siedziała cicho przez rok i teraz kiedy radny ruszył sprawę nagle się obudziła i zleciła prokuraturze jej szukać.

  Wszystko jasne!

 55. nie jestem z Nowej Dęby ani nawet z podkarpacia

  ale aby zrównoważyć nieco dyskusję proponuję by
  jak komentator nr #83 zajrzał do ogródka pana Ostapko
  by pokazac jaki ma byc porządek.

  Jak mam byc poukładane/posortowane

  Jeśli coś zginęło (zawieruszyło się) ukradziono to inna para kaloszy odetego jest władza sądownicza, nie my nie rodzierajmy szat. Panie Ostapko prosze donieść do prokuratury nieprawidłwości opisać tak jak swego czasu pan opisał budę nad zalewem gdzie pana zakrzyczano jakim prawem pan tam wchpodził – temat ucichł

  po co bić pianę jak i tak nic z niej – Panie Ostapko PROSZE KONKRETNIE BEZ PARCIA NA SZKŁO – DO PROKURATURY I PAN BEDZIE OK I EW OBWINIONY JAK ZAWINIŁ TO MU POKAŻA GDZIE A TAK TO SPINA SIĘ NOWA DĘBA (PANA O) Z NOWĄ DĘBĄ (PANA O) LUB ODWROTNIE CHYBA ŻE O TO PANU CHODZI PARCIE NA EKRAN I TAK JAK ZE SWIATA RITĄ ZA SZUMIEC ZAISTNIEĆ I JAK TITANIC…

  NIE BRONIE NIKOGO: ANI PANA O, ANI NIE JESTEM Z DRUGIM PANEM O

 56. A tak mówili o ulicy Jana Pawła i Zwycięstwa żeby zerwać asfalt i nawiązać do innych czosnkowych miast typu Kolbeton i inne a przy okazji pozdrawiam anonimową ekipę która ma na tym portalu darmową reklamą na shoutboxie. A może jeszcze niech dorożki będą jeździły:P

 57. Widać że młodzieniec nie pracował na budowie i jak się pracuje na materiałach z odzysku a z braku pomysłów można się samolocika czepić i polatać aby przekonać jakiegoś emeryta jaki to jestem mądry sprytny przbiegły i OSZCZĘDNY.

 58. Mówienie o znikaniu publicznego mienia jest dla wielu osób dziwne.
  Bo jak publiczne to do wzięcia. Mentalność ludzi jest trudna do zmiany, niestety. Smutne :|

 59. Super sprawa. Ordon nie ogarnia. Wielu ma w głowach taki sam bałagan jak na tym gminnym wysypisku zwanym szumnie magazynem. A kostki granitowej z Żeromskiego coś tam nie widać. Pomysł z samolocikiem wesoły! Jak nie drzwiami to oknem! Tak trzymać!

 60. A WRÓBELEK CWIERKA JAKO MENTOR OSTAPY , ŻE TO JEGO ROBOTA!!!A I KAPUSTĘ NALEŻY WYCIĄC PRZED MROZAMI BO WSTYD ŻEBY TAKI BAŁAGAN WOKOŁO NA KAPUŚCISKU BYŁ.SAME GŁĄBIE DOOKOŁA LEŻĄ.

 61. Ten teren to jakas masakra, wstyd dla wladz nic wiecej. Brawo RATUSZ za odwagepomysly macie niewaskie;) Dziwie sie tylko tym mieszkancom , ktorzy Was szkaluja na forum, w mysl zamiatania brudow pod dywan. Szkoda tylko,ze tyle lat minelo a wielu jeszcze nie doroslo do demokracji i prowadzenia dyskusji na odpowiednim poziomie.

 62. A dlaczego krytycy Marka nie zastanowią się czy przypadkiem Marek nie ma racji po prostu? Może poginely te materiały naprawde? I co wtedy, powiemy wszyscy ze się czepia Ordona? Przecież zmarnowane miliony i ogromne długi to dla nas wszystkich strata trudna do odrobienia?

 63. Ale się fajnie pajac bawi w samolociki. A może tak by się załapał do komisji macierewicza ?Wymyśliłby jakąś następną herezję na temat katastrofy.

 64. Ja jako sledczy komisarz alex jestem zawiedziony ze wczoraj nie uzyto mnie w tropieniu kostki a wynajeto Pawla i Marka co w wachaniu sa beznadziejni bo gdzie im do mojego nosa

 65. Jeżeli były burmistrz Wacław Wróbel obsrywa obecnych włodarzy miasta / obsrywał swych następców w "waszych sprawkach" to naprawdę należą mu się gratulacje i skierowanie na leczenie do psychiatryka, Godzien dostać odznaczenie główmego obsrywacz władz miasta i gminy.Gdzie zmierzasz panie były władco ? Wg mnie do nikąd ostatecznie na śmietnik

 66. Działania WW przeciwko władzom tego miasta raczej są na wyrąźne życzenie tychże władz. Pozostaje tylko pogratulować rozsądku i myślenia/

 67. To niech Żołądź z Ordonem nie zwalają tylu spraw to nie będzie za co ich obsyrwać. Jak by nie było fuszery na plantach, odpadających płytek z domu kultury, sprawy kostki i wielu wielu innych wtop to by nie było się czego czepiać. Ale wobec takich skandali nie możńa przejść obojętnie

 68. Nasze pieniądze wydawane są byle jak i mi to przeszkadza.
  Zasadą powinno być: jak wydaję pieniądze na remonty,to sprawdzam jakość wykonania! Ciągłe poprawianie kosztuje!

 69. do " jest za co" to są wszystko ****erele. Tu nie chodzi o drobne usterki. Tu chodzi wichrzycielom o żądzę władzy. Ale do tego jeszcze nie dorośli a w dodatku są za głupi. Ich metody daleko ich nie zawiodą .

 70. Ordon z Żołędzien nie dorośli co widać na każdym kroku. I patrząc na to jak się interesują gminą też można powiedzieć że chodzi im tylko o władze. Ale te metody ich daleko nie zawiodą.

 71. Paniem burmistrzu Ordon, Pan jesteś może i poczciwy ale na robocie o gospodarce się Pan nie znasz nic a nic. No i szkodzi Panu tez Żołądź niemiłosiernie, nie widzisz Pan tego? Prowadzi te niepotrzebne inwestycje BARDZO ŹLE, jakby chciał Pana wykończyć politycznie. A może chce????

 72. piszesz, że wysłałeś tam samolot, a prawda jest taka, że skoczyłeś przez płot i cykałeś fotki telefonem dzięki czemu tracisz w tym momencie wiarygodność. następnym razem zanim zechcesz robić z kogoś głupa to bardziej się postaraj, np. usuwając ze zdjęcia metadane.

 73. Mistrzu metadanych. W tekście masz ZDJĘCIA I FILM. Zdjęcia są wykonane zza płotu (bez wchodzenia na plac) co jest napisane w tekście. Wystarczy przeczytać tekst. A film jest nagrany z modelu samolotu sterowanym na radio. Taki z Ciebie mistrz metadanych. Zanim coś palniesz to pomyśl bo tracisz wiarygodność i robisz z siebie głupa.

 74. GÓWNEM SIĘ FASCYNUJECIE!!!! SAMOLOCIKI!!! JAKI RADNY TAKI POMYSŁ. OD STRONY KOŚCIOŁA NA OSŁAWIONY PLAC MOŻNA TIREM WJECHAĆ NIE TRZEBA "SAMOLOCIKÓW" ALE DLA GÓWNIARZY TO ZABAWA

 75. Chyba nie zrozumiałeś. To burmistrz jako władza wykonawcza odpowiada przed radnymi ze swoich działań, a nie odwrotnie. I burmistrz nie miał prawa zabraniać radnemu wejścia na plac.

  Natomiast w naszej gminie są role dziwnie odwrócone i to burmistrz narzuca swoją wolę radnym.

 76. Gdyby chciał ćwok wielki radny nowodębski uczony w kraju i poza krajem chciał wejść na plac to by wszedł tak jak ten jego fotograf.Ale chciał się pajac pobawić kosztem burmistrza. I w oczach wielu baranów mu się to udało. Jaki radny taki i gówniarski pomysł.

 77. [quote]Ale chciał się pajac pobawić kosztem burmistrza.[/quote]
  Ba! Nawet tego nie ukrywa, że chciał sobie z Ordona i jego "głupiej decyzji" zakpić i zakpił! Zabolał Ordonowców samolot. Z góry ten syf wygląda jeszcze gorzej niż z dołu. Oto gospodarka w wykonaniu Ordona.

 78. SZKODA ,ZE RADNA Z RATUSZA TO WSZYSTKO FIRMUJE WŁASNYM NAZWISKIEM.NO CÓŻ TO TYLKO NAUCZYCIELKA!!!!NIE RÓŻNI SIĘ MYŚLENIEM OD NASZYCH BURMISTRZÓW.GDYBY NIE BYŁY STAROSTA BYŁABY TYLKO NAUCZYCIELEM.

 79. Ja też bym firmował swoim nazwiskiem wykazywanie głupot rządów Ordonowych gdybym nie był urzędnikiem i nie musiał każdego dnia udawać, że ten kicz, bałagan i fuszerka mi się podoba. Ale czekam na lepsze czasy gdy będę mógł powiedzieć prawdę.

 80. W ty kraju prawda jest źle postrzegana. Obawiam się, że te lepsze czasy są odlegle o lata świetlne. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

 81. [quote]Gdyby chciał ćwok wielki radny nowodębski uczony w kraju i poza krajem chciał wejść na plac to by wszedł tak jak ten jego fotograf.Ale chciał się pajac pobawić kosztem burmistrza. I w oczach wielu baranów mu się to udało. Jaki radny taki i gówniarski pomysł.[/quote] -= Da się żyć bez rozumu? DA! #124 – Albowiem "bezstronny" powiadam CI -Opamiętaj się na miłość boską -# bezstronny – umiłowany w Chrystusie – Słowo Ćwok – hańbi Ciebie o NIESZCZĘSNY…

 82. Ty jesteś naprawde bezstronny jak widzę… Pan Ostapko pokazał zdjęcia smietniska gminnego zwanego przez Ordona "magazynem" a Ty jako bezstronny piszesz… co Ty właściwie piszesz?

 83. dlaczego przysłowie. PLUŃ K***WIE W OCZY TO POWIE ŻE DESZCZ PADA -jest takie wciąż aktualne .Widzę syf i bród a wy że pięknie czegoś tu nie rozumiem :|

 84. jesli chodzi o autora tego filmiki i zdjęcia to jesli chce byc taki feer to dlaczego bez pozwolenia nagrywa filmiki na placu budowy robi zdjęcia
  i dotego wrzuca na neta bez pozwolenia chyba jeszcze niekt mu nie założył sprawy

 85. Te, bumbol! Idź i załóż. Niech zgnije chłopaczyna w lochach. Pracy już nie ma bo za dużo pokazywał to niech i wolność straci.

  A tak z ciekawości: jakie pozwolenie ma mieć autor? Od ciebie czy od Ordona? A może od jakiegoś ministra? Z pieczątką ma być takie pozwolenie czy wystarczy ustne? A może zwykłe kiwnięcie głową zastępcy burmistrza? Napisz coś więcej bumbol bo to ciekawe jest co piszesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here