Wyniki Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

7

Tarnobrzescy Policjanci Ruchu Drogowego wspólnie z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu przeprowadzili w dniu 10 kwietnia w auli Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Uczestnicy eliminacji musieli rozwiązać test, zmierzyć się z za-daniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz pokonać rowerem tor przeszkód. Turniej przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali: aspirant sztabowy Roman Szaro naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnobrzegu oraz pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
W konkursie bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Woli Baranowskiej z gminy Baranów Sandomierski, zajmując czołowe miejsca.

W kategorii szkół podstawowych drużyny zajęły: I miejsce Szkoła Podstawowa z Woli Baranowskiej, II miejsce Szkoła Podstawowa z Alfredówki, III miejsce Szkoła Podstawowa z Zabrnia, IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 10 z Tarnobrzega.

W kategorii szkół gimnazjalnych drużyny zajęły: I miejsce Pu-bliczne Gimnazjum z Woli Baranowskiej, II miejsce Gimnazjum z Sokolnik, III miejsce Gimnazjum nr.1 z Nowej Dęby, IV miejsce Gimnazjum nr 3 z Tarnobrzega.

Indywidualne zwycięstwa w kategorii szkół podstawowych z powiatów grodzkiego i ziemskiego przypadły: I miejsce Wojciech Fur-dyna Szkoła Podstawowa w Woli Baranowskiej, I miejsce Michał Smyka Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu.

Indywidualne zwycięstwa uczniów szkół gimnazjalnych przypadły: I miejsce Katarzyna Sekuła – Gimnazjum w Woli Baranowskiej, I miejsce Michał Wartoń – I Społeczne Gimnazjum im. Małego Księcia w Tarnobrzegu.

turniejruchudrogowego2014


Zwycięzcy otrzymali rowery, które wręczyli sponsorzy. Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, który ufundował dwa rowery zapewnił, że powiat wspiera inicjatywy związane z podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa na drogach. – Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie pod-stawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy to bar-dzo szczytne cele, które należy wspierać. Bezpieczeństwo na drodze wśród dzieci i młodzieży, to ważny temat, który należy propagować, wśród najmłodszych i starszych użytkowników dróg. Gratuluję najlep-szym i mam nadzieję, że swoją wiedzą uczestnicy konkursu podzielą się ze swoimi rówieśnikami – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

PT
Zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here