OFF-ROAD: Etap Nowa Dęba zakończony

0

Na torze motocrossowym w centrum Nowej Dęby zakończył się prolog I rundy Coval Pucharu Polski OFF- ROAD PL. Rozpoczęło się od pokazowego przejazdu Jarosława Kazberuka i burmistrza Nowej Dęby Wiesława Ordona w Land Roverze Defenderze 110.

Na starcie do prologu stanęło ogółem 61 załóg, w tym w klasie Extreme 39 i 22 w klasie Adventure. W ostatniej z wymienionych klas najszybsi byli: Mariusz Wilk i Grzegorz Urban jadący Jeepem a w klasie Extreme konkurencję pokonali: Marek Temple i Witold Grabowski (Toyota). Startującym równolegle załogom kibicowali mieszkańcy Nowej Dęby i licznie przybyli na I rundę pucharu dziennikarze.

Oto co po prologu powiedzieli zawodnicy:

Mariusz Wilk, Grzegorz Urban, Klasa Adventure, Załoga nr 201: Wykręciliśmy najlepszy czas prologu, więc wystartujemy jako pierwsi do Etapu Nocnego. Jeżeli chodzi o krótkie podsumowanie trasy – trzeba bardzo uważać, jest kręta i techniczna. Łatwo można z niej wypaść i przerwać taśmę.

Grzegorz Bogusz, Marek Adamczyk, Załoga nr 110, Klasa Extreme: Wrażenia? Jesteśmy po pierwszym przejeździe. Trasę prologu oceniam jako dość szybką i niezbyt trudną. Nasz czas to 1 min. 40 sek.

Wojciech Kusiak, Jacek Dubiel, Klasa Extreme, Załoga nr 139: Trasy nie oceniamy jako trudnej, na szczęście nasz samochód nie sprawił żadnych niespodzianek. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętego czasu. Jazda była płynna i spokojna.

Zbigniew Waliszewski, Krzysztof Rybicki, Klasa Adventure, Numer 218: Trasa prologu była bardzo ciekawa i techniczna. Trzeba wykazać się sporymi umiejętnościami, aby pokonać ją płynnie. Założyliśmy agresywne opony przystosowane przede wszystkim do błota, na piaszczystej nawierzchni, takiej jak na prologu, niestety gorzej się sprawują.

Tekst: off-road.pl
Fot.: Tomasz Licak ZOBACZ GALERIE

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here