Wznowienie akcji „Pudełko życia”

9

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie dotyczące akcji „Pudełko życia”, które można odbierać w sekretariacie Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie. Spotkanie informacyjne odbędzie się 8 maja o godz. 18:00 w sali kameralnej SOK.

To akcja skierowana głównie do ludzi starszych i samotnych, ale w zasadzie każdy może z niej skorzystać. – mówi pomysłodawczyni Maria Mroczek. – Może właśnie takie pudełko pomoże w chorobie, wypadku lub innej sytuacji kryzysowej. – dodaje pani Maria.

W ramach akcji każda zainteresowana osoba otrzyma pakiet składający się z dwóch naklejek – na pudełko i na lodówkę oraz Karty Informacyjnej do samodzielnego wypełnienia.W pudełku opatrzonym naklejką, należy umieścić kartę informacyjną wypełnioną zgodnie z instrukcją, a więc i numery telefonów lub adres do najbliższych, których pragniemy poinformować o pobycie w szpitalu. Powinny się tam znaleźć także dane na jaką chorobę chorujemy, jakie leki przyjmujemy oraz uczulenia potwierdzone przez lekarza. Ważne mogą okazać się informacje, że w domu znajduje się kot lub pies i komu przekazać zwierzę pod opiekę. Informacje, które wpiszemy w karcie informacyjnej, zależą tylko wyłącznie od osoby, która zakłada „Pudełko Życia”. Ważne jest to, aby pamiętać o aktualizowaniu informacji w karcie jeżeli pojawią się istotne zmiany, np. w sytuacji zdrowotnej lub minie rok od daty jej wypełnienia.

9 KOMENTARZE

  • Szydziłem z” pudełka życia”..
   Myliłem się bo.. Bo to najprostsze z możliwych rozwiązań – wręcz genialne w swej prostocie.Będąc w”skórze” lekarza,ratownika medycznego – zamiast przerażonego wnuczka,pytać o choroby,zszokowanych bliskich o tabletki etc. -a czas za3.14erdala..Patrzysz się ,tam leki na nadciśnienie,cukrzyca etc.. Tanim kosztem – wiadomo w jakim kierunku ratować ..
   Ha! jako zodiakalny bliźniak- :) ma to również – w ch*j minusów..
   Hipochondrycy wpieprzają takie ilości tabletek/suplementów ,wykituje taki,nim puzzle lekarz poskłada.

   ps. @wesoło mi wrócili o.O ?

 1. Aleś się Maryś wysiliła. Pomysł zapożyczony. Ty nie umiesz tego wcielić w życie. Idż całuj na ulicy ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here