XIX Finał WOŚP w Nowej Dębie

46

W Nowej Dębie wielkie granie zaczęło się o godz. 14. Na placu przed Kryta pływalnią finałowy Koncert rozpoczęły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rozalinie, następnie swój program zaprezentowała grupa dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie.

Jeszcze wcześniej, czyli o godz. 7 rano, grupy wolontariuszy wyruszyły z puszkami na teren gminy Nowa Dęba. 10 wolontariuszy rozpoczęło zbiórkę na terenie miasta i gminy Baranów Sandomierski. Pracownicy banku Pekao S.A. zaczęli liczyć pierwsze pieniądze o godzinie 13.
Na scenie występowali kolejno wokalistki z Baranowa Sandomierskiego, HipHop – Bodzio i Urban, Sound Magic – ZS Nr 2, Kabaret SOK Nowa Dęba. Następnie wystąpił nowodębianin JESIOŁ.
Na licytację organizatorzy przygotowali 10 zestawów gadżetów podarowanych przez sponsorów. Głównym elementem oferowanym w licytacji były szklane serca ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba, wykonane przez hutę szkła SABINA w Rymanowie. Ceny wywoławcze były wielokrotnie przebijane. Z dwóch licytacji uzyskano kwotę 3720 zł. Zespół Vademecum zaprezentował swój koncert po pierwszej licytacji. Gwiazdą wieczoru był zespół Obstawa Prezydenta, który bawił publiczność do końca imprezy z przerwą na „Światełko do nieba”. Pokaz fajerwerków sponsorowali Zarząd powiatu tarnobrzeskiego i gmina Nowa Dęba.

Liczenie pieniędzy trwało do godz. 22. Zebraliśmy kwotę 25 922,37 zł,- 31,20 funtów,- 4,11 dolarów,- 26,87 euro.

Co po wymianie waluty na złotówki powinno przynieść kwotę ponad 26 000 zł.
Dziękujemy!

Dziękuję sponsorom, wolontariuszom i ich opiekunom, artystom, ekipie technicznej, służbom porządkowym: Policji, Żandarmerii, Straży Miejskiej, JRG PSP, OSP Rozalin, Alfredówka, Nowa Dęba, pracownikom SOK i SOSiR.
Dziękuję mieszkańcom za hojność i okazane serce na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Adam Szurgociński – Szef Sztabu WOŚP w Nowej Dębie.

——————
Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji to organizatorzy tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na scenie przed krytą pływalnią zaprezentowały się dzieci i młodzież z lokalnych szkół oraz wokalistki z Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim. Gwiazdami wieczoru podczas XIX Finału w Nowej Dębie były zespoły: VADEMECUM oraz OBSTAWA PREZYDENTA, którzy pomimo zimna – szybko rozgrzali nowodębską publiczność.
UMIG/ SOK

46 KOMENTARZE

 1. Asterix chyba ciebie tam nie było, bo nie wiesz co piszesz ! Ja tam byłem i było bardzo fajnie i tłoczno po prostu SUPER IMPREZA !
  A dla Pana Adama i jego sztabu wyrazy szacunku i podziękowania.

 2. Co ty się znowu najadłaś #3 rita , znowu te zeszłoroczne grzyby czy co ? Było fajownie a jak ci się nie podobało to twoje zmartwienie. Było git majonez, zajefajnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

 3. Całkiem w porządku , pod każdym względem !
  Brawo Panie Adamie – coraz lepiej ! A teren parkingu przy basenie to dobre miejsce. Raz jeszcze gratuluję Panu i Organizatorom.
  Tak trzymać ;)

 4. plac byl super odsnieżony, doszly mnie sluchy ze to nasi dzielni ochotnicy strażacy to robili…. widocznie dostali wreszcie łopaty na stan do magazynu, czyli jednak można :D

 5. bylismy o godz 16 jak uslyszalam jakie przekleństwa lecą ze sceny musieliśmy odejść większość sluchających to były dzieci dla mnie było wstyd stać i słuchać po prostu wstyd

 6. miejsce dobre bo nie było błota jak bywało nieraz pod DK, wiec nie wiem skąd takie złe opinie na temat wyboru miejsca.. Impreza super ! ale wiadomo, nigdy nikomu sie nie dogodzi

 7. MOZE MIEJSCE FAJNE, PLAC BEZ BLOTA, SUCHO I LUDZI BYŁO, KTO NIE POJDZIE Z SAMEJ CIEKAWOSCI …ALE NIESETY PROGRAM MASAKRYCZNY, ZESPOŁY TEŻ_ NIE BYLO CZYM PRZYCIAGNĄC!!! KLAPA! A SWIATELKO DO NIEBA ŁADNE:) POWINNI ROBIC TAKIE IMPREZY ŻEBY ZACHĘCIC A NIE ZNIECHĘCIC, BO W NASTEPNYM ROKU CHYBA MNIEJ LUDZI PRZYJDZIE PO TYM CO UJRZELI:(((

 8. Impreza bardzo fajna i miejsce dobre bez błota .
  Zespół Vademecum bardzo mi się podobał chciał bym aby był na następnej imprezie.

 9. Aby się dowalić do człowieka,jechać po Adamie Szurgocińskim,kochacie to widzę tfuu straszni jesteście…
  Był szefem sztabu i wywiązał się całkiem dobrze-miejsce super,reszta bezawaryjnie – walnij barana jeden z drugim ,to może Ci przejdzie !!!!

 10. Pan Adam Szurgociński ma przesrane bo pamiętamy kim był -ja się go boję bo to zawsze czym skorupka za młodu …………. I żadne szklane świecidełka nam dujjpy nie zaszklą ;)

 11. Impreza w porządku ale trzej chłopcy urządzający bełkot na scenie podlegają surowej krytyce i mandatowi karnemu za uzywanie wulgarnych słow. Apel do organizatorów eliminować dziadostwo-dziękuję.

 12. Dałem :)ale

  .Jakie to szczęście że rano wyjdę z domu i nikt nie będzie
  mnie atakował puszkami z wośb nie będę musiał tłumaczym że wolę
  wspierać bezpośrednio ludzi potrzebujących niż robić to pod
  dyktando Owsiaka nie potrzebuję jego pośrednictwa aby pomagac
  innym mogę to zrobić sam bez tej całej medialnej otoczki jestem
  człowiekiem pokornym który nie nosi serduszka owsiaka na piersi
  chwaląc sie przed całym światem jakim to jestem filantropem
  który dał 0,20 gr do puszki poniewaz to żadna sztuka wolę
  pomagać bez rozgłosu i poklasku pokornie ze szczerego serca
  bezośrednio ludziom którzy tej pomocy oczekują a których nikt
  nie zauważa. A ja odważnie łażę po mieście BEZ serduszka i cierpliwie tłumaczę
  agresywnym żebrakom, że dobroczynność polega na pomaganiu bez
  rozgłosu, autoreklamy i w pokorze.
  U niektórych powoduje zastanoweinie, ale u większości wściekłą
  agresję i stek wyzwisk.
  Jaki pan – taki kram.
  Właśnie obraz tych wykrzywionych wściekłością szczeniackich gąb
  jest prawdziwym obrazem tej "kapeli" i jej "dyrygenta – Jerzego
  Owsiaka.
  2.Dokładnie tak. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę jak długo na zabieg będzie czekało
  dziecko grubej rządowej ryby z Warszawy, a jak długo dziecko stróża nocnego z Wólki.
  Myślę, ze to przepaść liczbowa. WOŚP to wielki medialny "szoł" za który i tak w większości płacimy wszyscy. Płacimy za
  telewizję która darmowo go reklamuje, za policję która wozi helikopterami darczyńców,
  armię która wozi ich okrętami podwodnymi i wiele, wiele innych "darów". Gdyby policzyć
  realne koszty całej tej imprezy, to pewnie wyszłoby że ma bilans ujemny. Zbyt dużo tu
  jest niejasności. O służbę zdrowia ma obowiązek dbać minister zdrowia a nie Pan Owsiak razem ze
  społeczeństwem.
  3.Nie dość ,że kroją nas poprzez sciąganie składek na ZUS to jeszcze
  potęznie reklamują Orkiestrę aby zasilić służbę zdrowia. Dlaczego WOSP jest takim
  ewenementem w skali światowej ? .Ponieważ w większości krajów rząd dba o służbę
  zdrowia i nie trzeba jej wspomagać pieniedzmi z datków.Owszem należy pomagać
  osobom ciężko chorym ktore potrzebują wsparcia finansowego , ale nie całej służbie
  zdrowia.Wnisek :płać składki do ZUS , wspomagaj ministra zdrowia i jego
  niekompetence ,a nagroda cie nie ominie – 600 złotych emerytury
  4.Polacy dają, a reszta to wiadomo kto…
  No kto?
  Zresztą czas na motto
  [b]Ja nie daję tym co chcą ale tym co chcę.[/b]

 13. ja powiem krótko:) miał być Grubson cos go widac nie bylo a poreszta mlodziez nie interesuje teraz rock,pop i te bajery tylko Regea hip-hop :) moze za rok sie postaracie:)

 14. Cala zabawa polega na tym ze nikt nikogo nie zmusza :) chcesz dajesz nie to dajesz np. na Caritas. Tylko ja jeszcze nie widzialem aby Caritas rozliczył sie publicznie z pieniedzy. Co WOŚP robi co roku.

  Jest przysłowie " w grupie siła". W przeciwienstwie do ministerstw i ich zakupow, sprzest WOŚP jest w szpitalach i jest go duzo.

  Potwierdza to ci ktorzy mieli koniecznosc z niego korzystac.

  Jesli chodzi o Je"Osioła" to totalna porazka, repertuar spod lasku za Tebinem. Mam nadzieje ze nikt go juz na scene w Dębie nie wpuści.

 15. do #19 | Don Quijote

  Pojechałeś po bandzie i trochę racji masz, a pomyśl też o tym, że tak naprawdę jest to takie jedyne świeckie święto w tym kraju, pełne radości, miłości i muzyki;)

 16. DON zaskoczyles mnie ,oj zaskoczyles i pewnie organizatorzy zaraz cie OSRAJA a OWSIAK juz nic nie KUPI DLA NOWODEBSKIEGO SZPITALA B)

 17. popieram don quijote bo orkiestra ma piękny płaszczyk tylko ile brudu jest pod nim _ wspieranie marginesu narkotycznego w Jarocinie, okropne wynagrodzenia dla głównych organizatorów, w celu zatuszowania po rocznych oprocentowaniach bankowych zakup sprzętu medycznego.Jest jeszcze wiele spraw o których nie wiemy.

 18. Wszystko fajnie, tylko dlaczego rząd nie daje wystarczająco dużo pieniędzy na sprzęt medyczny?! Nie oszukujmy się WOŚP jest bardzo na rękę rządowi, który sięga do kieszeni podatnika po kolejne fundusze! Służba zdrowia już dawno powinna być sprywatyzowana, bo jak pokazuje doświadczenie o wiele lepiej wtedy funkcjonuje! Slę pozdrowienia ze swojego niewielkiego mieszkania nad morzem ;)

 19. #28 Proponuje Ci obejzec sobie film "Sicko" i popytac jak działa prywatna służba zdrowia w USA. I czy tak łatwo jest zdobyć zgode na poważną operację lub długą rehabilitacje. Jezeli Sluzba zdrowia to tylko Panstwowa przynajmniej z min. pakietem gwarantowanym.

  Tylko od 19 lat WOŚP jest wygodny dla każdego Rządu, no jedynie rząd PiS zwalczał WOŚP.

 20. Don Quijote – Pięknie to sobie wyklepałeś i nawet znalazłeś paru wtórników. Mimo tego, że masz bardzo odmienne poglądy od moich i przypominasz mi trochę typowego pieniacza i społeczniaka bez konkretnie obranych celów i kierunków czytaj." nie ważne co napiszę, ważne żeby było na przekór większości" Nie życzę Ci aby kiedykolwiek Twoje dziecko urodziło się z nowotworem lub chorobami urologicznymi lub nefrologicznymi. Uważam, że jeśli dzięki temu człowiekowi chociaż jedno dziecko może cieszyć się życiem to już ta idea jest słuszna. Jak ktoś wczesniej zauważył nikt Cę nie zmusza do dawania. Zastanawiam się tylko co będziesz myślał kiedy ktoś z Twojej rodziny będzie pilnie potrzebował defibrylatora a na nim będzie serduszko Orkiestry….

 21. ma pan rację do 29 znam takich co dają po 200 zł idą na parę dni do szpitala raz jedno raz drugie i mają za darmo wyżywienie i cieplutko ale wykorzystują to co się należy choremu człowiekowi a pan jak będzie poważnie chory to i 500 zł nie pomoże bo nie będzie dla pana leczenia wykorzystane będą limity przez zdrowych ludzi

 22. z tego co zrozumiałem to DQ krytykuje system a ty 31…. wyjeżdżasz z śmiercią jego dziecka takie to mądre że wolę jego krytykę finansowania służby zdrowia od Twoich poglądów przepraszam Cię ale gdyby twoje dziecko nie miało państwowej opieki z naszych składek to co Owsiak by go leczył za pieniądze zebrane ?Obawiam się że nie.

 23. Najciekawsze było światełko do nieba. Widzieliście tłumy pędzące przed 20 na WOŚP??? Żałujcie, bo wcześniej to …

 24. #27 – Ty wiesz o czym piszesz? Otóż,oświadczam ci,że Owsiakowa WOŚP nigdy nie organizowała festiwalu w Jarocinie. Na pozostałe pomówienia nie odpowiem bo brak mi wiedzy. Jednak niemal pewien jestem,że jesteś wzorcowym katolikiem ([b]nie mylić z Chrześcijaninem![/b] ) i pierwszy przypier*dolisz kamieniem…

  Aleś Q. pojechał! :D:D .Tak masz wiele racji – jednak patrz post #22 ;)
  Radio z Torunia po wieloletnich próbach zohydzenia i nagonki na Owsiakową Imprezę tego roku -Kompletnie [size=16]Nic![/size] Zero informacji! He!he! Ja osobiście wolę wrzucić do puszki WOŚP niż na Caritasy i inne Lux Veritasy bo tam kompletnie jest zasłona dymna :o:o. Ale mamy wybór – każdy zgodnie z sumieniem.Amen.:P

  ps. Aleś Q. elaborat wysmażył!:D

 25. Impreza była super gratulacje i wielki szacun dla organizatorów i wszystkich którzy przyczynili się do organizacji WOŚP w Nowej Dębie.

  Byłem widziałem pozdrawiam Nową Dębę.

 26. #20 | lol
  Uogólniasz niestety. Chyba cię nie było skoro nie wiesz kto i jak się bawił pod sceną. Odpowiem Ci. Sama młodzież, o dziwo tylko kilka osób nietrzeźwych, a zabawa była taka, że mógłbym się całą noc bawić. Zanim coś napiszesz to może najpierw zastanów się ile w tym prawdy.
  Impreza oczywiście super.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here