Zakaz wstępu na poligon!

16

04/11/11r.

W okresie od 2 listopada 2011 r. do 30 listopada 2011 r. na terenie poligonu w Nowej Dębie i Lipie (gm. Zaklików) prowadzone będą ćwiczenia i strzelania z użyciem ostrej amunicji (dotyczy również dni wolnych i świątecznych).

W związku z powyższym apeluję do mieszkańców okolicznych miejscowości jak i przejeżdżających w pobliżu terenu poligonu o bezwzględne przestrzeganie zakazu wstępu na teren poligonu. O zakazie wstępu na poligon informują tablice ostrzegawcze, maszty z kulami i oznakowane szlabany zamykające wjazd na drogi poligonowe. W ubiegłych latach nieprzestrzeganie tych zasad było przyczyną wielu tragedii. Bezmyślność oraz brak zdrowego rozsądki doprowadza do groźnych wypadków na poligonie, w których ofiarami są osoby cywilne – najczęściej dzieci i młodzież. Dzieje się tak niestety dość często przy milczącej akceptacji rodziców i dorosłych.

Ostrzegam, że teren poligonu jest ciągle patrolowany przez Żandarmerię Wojskową, a osoby łamiące obowiązujący zakaz podlegają karom administracyjnym, w tym finansowym.

Komendant
wz. mjr inż. Leszek Kosacki

Źródło: UMiG

16 KOMENTARZE

 1. Sorry, że nie na temat.
  Polecam!: http://www.rp.pl/artykul/56567,732107-Samorzadom-brakuje-pieniedzy-na-pensje-nauczycieli.html

  "Pedagodzy pracują 20 godzin w tygodniu, czyli najmniej w Europie. 626 gmin liczących do 5 tys. mieszkańców musi wypłacać nauczycielom tzw. dodatek wiejski (równy 10 proc. wynagrodzenia zasadniczego). Samorządy finansują też urlopy dla poratowania zdrowia, a przede wszystkim nie mogą prowadzić efektywnej polityki kadrowej."

  oraz

  "[b]Gminy, które w odpowiednim czasie zlikwidowały małe szkoły lub połączyły je w większe i dobrze planują wydatki, nie powinny mieć istotnych problemów z finansowaniem podwyżek wynagrodzeń.[/b] Wzrost o 5,5 proc. ogólnej kwoty subwencji na rok 2011, pomimo spadku liczby uczniów, w znaczącej mierze uwzględnił bowiem skalę tych podwyżek"

  A co na to Nowa Dęba?

 2. nie porównuj nauczyciela z przedszkola czy tego co religii czy wych. fiz. uczy do nauczyciela matematyki albo j. polskiego ( bo z angielskiego prawie wszyscy biorą korki). Jedni pracują 40 i więcej godzin inni dużo mniej, no bo być w pracy, a pracować to chyba nie to samo. Ja osobiście bardzo szanuję rzetelnych nauczycieli, zwłaszcza matematyków .

 3. spędza ten sam nauczyciel przygotowując się do lekcji lub poprawiając klasówki w domu?? co z powiedzeniem: Nie życzę ci żebyś cudze dzieci uczył??? Niech ktoś z was spędzi 6 lat na studiach a potem "doucza" się przez całe życie tylko po to żeby potem czytać takie bzdury to pogadamy…

 4. Jeśli mowa o strzelaniu to hitem tego roku będzie opowieść o strzale w kolano jakiego dokonał przewodniczący Rady i Burmistrz.
  Kiedyś polityk jak skłamał HONOROWO odchodził ze stanowiska. CIEKAWE JAK ONI SIĘ ZACHOWAJĄ?

 5. SĄ OSOBY KTÓRZY ZBIERAJĄC ZŁOM NA POLIGONIE ZARABIAJĄ NA CHLEB BO W ND NIE MA PRACY!!! STREFA NIE ODLESIONA,INWESTORÓW BRAK.JAK ŻYĆ?

 6. 6 lat na studiach? Jakim cudem? Moze chodzi o seminarium?:P
  A p.Lubera nie jest nauczycielem ,że jakis mądry pisze o lobby nauczycielskim u p.Ordona?:P

 7. [b]Moze i matoły w tym PO ale jakoś sie nie rozpadają na drobne i jakoś niezmiennie maja większe poparcie od zawsze słusznego PiSu[/b]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here