Zapłacimy Tarnobrzegowi za przedszkolaki

57

16-02-2012

Wbrew wcześniejszym deklaracjom władze Nowej Dęby zapłacą Tarnobrzegowi za dzieci z naszej gminy uczęszczające do tarnobrzeskich przedszkoli.

Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz postawił ultimatum ościennym samorządom. Albo płacicie od września za \”swoje” dzieci w moich przedszkolach, albo zabieracie je do swoich placówek. Jako pierwszy zgodził się płacić burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski. Pozostali włodarze w tym burmistrz Wiesław Ordon w wypowiedziach medialnych deklarował, że nie zamierza wspierać tarnobrzeskiego budżetu.

Podczas spotkania z rodzicami które odbyło się w lutym w Chmielowie burmistrz Ordon mówił także „Nie będziemy dotować tarnobrzeskiej oświaty w kwocie wysokości ok. 220 tys. zł w skali roku. My i tak dokładamy się do systemu oświaty w Tarnobrzegu poprzez to, że nasze dzieci ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczęszczają do tarnobrzeskich szkół kwotą ok 1 mln 100 tys. zł, a te dzieci kosztują mniej więcej połowę z tego(…) „ (NadWisla24.pl 14.02.2012r.)

Zbudujemy oddział przedszkolny
Burmistrz zaproponował rodzicom dwa rozwiązania. Albo posłanie dzieci do przedszkoli w Nowej Dębie albo budowa oddziału przedszkolnego w Chmielowie. Koszt budowy oddziału miał wynieść około 100 tys złotych. Na pierwsze rozwiązanie rodzice nie chcieli zgodzić się z powodu odległości (więszkość z nich pracuje w Tarnobrzegu). Wizja budowy oddziału przedszkolnego również nie znalazła akceptacji rodziców gdyż nie podobało im się, że w jednej grupie przedszkolnej miałby przebywać dzieci w różnym wieku. Rodzice mówili, że nie chcą \”przechowalni\” i domagali się budowy nowego przedszkola.


Przedszkole za 1,5 miliona?

Burmistrz Ordon przy akceptacji stosownych komisji rady miejskiej zadecydował iż spełni oczekiwania prezydenta Mastalerza. Przynajmniej na ten rok – przez który być może uda się znaleźć optymalne rozwiązanie problemu. Prawdopodobnie będzie to kwota 140 tys zł. Burmistrz Wiesław Ordon poinformował radnych iż planuje budowę przedszkola w Chmielowie. Orientacyjny koszt inwestycji miałby wynieść 1,5 miliona złotych! Nie wszyscy radni byli zadowoleni z tego pomysłu, zwłaszcza w dobie niżu demograficznego, gdzie placówki raczej się zamyka niż buduje nowe.

Burmistrz Ordon zadecydował, że przystąpi do przygotowania niezbędnej dokumentacji projektowej aby w 2014 roku rozpocząć do budowę przedszkola…

Obecnie do Tarnobrzega dojeżdża 28 dzieci.

/rek
Fot: Klaudia Tajs. Echo Dnia.

57 KOMENTARZE

 1. Dla 28 dzieci będzie budował przedszkole za 1,5 miliona podczas gdy jak słyszałem około 50 RODZIN (czyli ok 150 osób ) czeka w kolejce na mieszkanie!!! Gdy w mieście trzeba coś zrobić słyszymy: nie ma kasy. Ale gdy mieszkańcy Chmielowa stawiają irracjonalne żądania wówczas burmistrz Ordon potrafi wywalić 1,5 MILIONA!!! Ludzie!!! Przypomnę do tego zestawu WIELKICH INWESTYCJI szatnie w Cyganach za 400 tys złotych!!! Miasto zadłużone, nie ma kasy na podstawowe potrzeby. Szkołe w Cyganach trzeba zamknąć bo mało dzieci ale jednocześnie będzie budował przedszkole w Chmielowie bo rodzice powiedzieli, że tak chcą i już. Przecież to absurd! Zaraz będzie sale gimnastyczną w Chmielowie budował. Szkoda naszego miasta.

 2. Po co się starać o nowodębską strefę skoro miasto i tak głosuje na niego… Wyborcy mają to co chcieli. Było mówione aby głosować na "nie" w wyborach aby pokazać, że o przychylność mieszkańców Dęby też trzeba zabiegać… Ale tylko/aż 20% zrozumiało przekaz. Skoro dzisiaj mowa jest o 28 dzieciach ile ich będzie za kilka lat? 14? 12?

 3. Nie wiem ile i jakie są korzyści dla naszej skarbonki z tytułu przynależenia Chmielowa do naszej gminy,ale chyba trzeba poważnie przeanalizować odłączenie tej wsi od naszego miasta z powodu podnoszenia poprzeczki przez samych mieszkańców i komunistycznego Mastelarza,sytuację można porównać do Kolbuszowej w których przedszkolach jest ok.15 dzieci z samej Hadykówki…

 4. Proponuje niech Ordon wybuduje przedszkole w Tarnobrzegu i w nim przyjmuje dzieci z Chmielowa, a jeśli ktoś z Tbgu też bedzie chciał umieścić tam swoje dziecko to proszę bardzo, niech Mastalerz Ordonowi płaci…

 5. JA się pytam :
  Ile dzieci w roku 2014 będzie chodziło do tego przedszkola ?
  A ile dzieci będzie chodziło po roku 2014 ?
  Czy specjaliści pana Burmistrza tacy bystrzy są i przeanalizowali przyrost naturalny wsi Chmielów ? A może Pan Burmistrz ma swoich specjalistów w każdym domu Chmielowa pod pierzyną i potrafi przewidzieć to WIELKIE ZAPOTRZEBOWANIE na przedszkole.

  Co Pan Burmistrz zrobił dobrego w sprawie "obniżki za przedszkola" zgodnie z nową ustawą ?
  Podniósł cenę pobytu za przedszkole ! Zrewolucjonizował czas pobytu dzieci w przedszkolu, że przedszkola pustkami święcą ! Ręce zacierają tylko prywatni przedsiębiorcy mający prywatne przedszkola ! CAŁA POLITYKA PANA BURMISTRZA !
  AŻ CHCE SIĘ WYĆ !

 6. Teraz Pan Burmistrz powinien natychmiast wystąpić do władz powiatu kolbuszowskiego aby zapłaciła do naszego budżetu kasę za dzieci z Majdanu, Komorowa, Krzątki itd. których u nas w szkołach i przedszkolach pełno. A co to dla nas pracy poza gminą nie ma a my dobre wujki jeszcze dzieciary przygarniamy? Ludzie, u nas budżet na MINUSIE!!!!!!!!!!!!!!!

 7. a ja wiem po co przedszkole , dla siebie buduje jak zakończy u nas kadencje to kupi se smoczek fartuszek papucie i za friko będzie się leżakował to proste ale propozycja brzmi z takimi pomysłami to już teraz powtarzam teraz do panie władzo do przedszkola do najniższej grupy na taki poziom intelektualny jaki obecnie pan prezentuje

 8. przecież nie od dziś wiadomo,że jak wieśniak dorwie się do stanowiska to albo:
  – całą wiochę ściągnie
  – będzie kombinował jak wydrzeć dla siebie najwięcej
  w każdym przypadku zeszmaci stanowisko- zobacz co dzieje się w instytucjach,bankach itp

 9. lubię tą strone bo nie raz jest poważnie a nie raz śmiesznie np filmik "Szczęki 5 "no ale tu nie łapię pryma aprilis był jaja na święta też więc się zastanawiam czy to możliwe by podejmować takie decyzje to jest jakieś chore burmistrzu opamiętaj się złap się za głowę co ty robisz pożyczka za pożyczką wiem mojea rada zmień profil lekarza

 10. rządzenie na kredyt i odsuwanie okresu spłaty tego kredytu na kolejne lata to najprostsza metoda. i jak widać po ostatnich wyborach również skuteczna. w końcu "ciemny lud to kupi". jak unia przestanie dawać forse a banki kredyty i przyjdzie czas spłaty zobowiązań zaciągniętych przez Ordona to Dęba już się nie podniesie. ale sami macie to co wybraliście!

 11. Nowa Dębo! Musimy się zjednoczyć. Zbierzmy się jak najwiekszą ilością osób, zróbmy wydarzenie na Facebooku informujmy innych mieszkańców. Pójdźmy do Ordona tak jak wieśniaki chodzą i krzyczą. Teraz nasza kolej, by krzyczeć.

  Nowa Dęba się przebudza.

 12. Właśnie chyba w tym rzecz, że miasto milczy a Chmielów krzyczy więc ma to co chce.. Miasto siedzi cicho, jest zastraszone a te grupe radnych która występuje w interesie miasta się oczernia. Miasto musi się zjednoczyć jeśli chce istnieć bo jak to ktoś powiedział "będziemy wioską między tarnobrzegiem a kolbuszową"

 13. Wielki mieszczuchu na garnuszku MOPS-u troszeczkę kultury i szacunku do starszych którzy dbają o wizerunek miasta i gminy.
  W twoim odczuciu mało zrobił dla miasta Burmistrz.Przejdź się po mieście i zobacz tylko bądź trzeźwy wtedy zobaczysz wszystko.
  Przepraszam za ton ale odpowiadam pięknym za nadobne.
  Najłatwiej to opluwać innych gdy samemu nic się nie potrafi poza krytykowaniem. Napisz co zrobiłeś dobrego dla miasta.
  Proszę , czekam.

 14. wyjechalem jak i inni!!! przeszlem sie po miescie w swieta i widzialem co ordon zrobil dla ludzi mlodych!!! nic!! w debie pozostali prawie sami starsi ludzie gdzie sa mlodzi ludzie!? wyjechali!!! zero przyszlosci jest coraz gorzej!! kto bedzie splacal kredyty placil podatki jak reszta wyjedzie? jedno co sie w debie zmienilo to chyba tylko nowy sklep z alkocholem "ALKOCHOLE SWIATA"

 15. pierwsze- statut gminy…Chmielów- 2 radnych- na ok 1600 wyborców…, dęba wieś podobnie- 1600 wyborców- ALE JEDEN RADNY!
  I dla czego? bo wieś głosuje! Może ktoś policzy jaka kasa idzie na Chmielów, Jadachy, Cygany? Pamiętajcie: Łużyk -225 tyś, szatnia 480tyś, a ile na inne statutowe subwencje? teraz rADNY JASIU powie -a Chmielów? Jadachy? proszę sobie dopowiedzieć…Pogadajcie z radnym.. o czymkolwiek …to zobaczycie o co chodzi….No i burmistrz…, to juz inna historia….

 16. Z tego co pisze #20, to chyba chodził Rzeszowską i patrzył tylko na lasek,wysprzątany.
  A warto było zobaczyć basen, orliki, fontannę, nowe oświetlenie ulic,chodniki, nowe parkingi, przystanek PKS, poczekalnię w budowie,pójść do nowego kina,zobaczyć stadion,zapytać ile gmina dopłaca do mieszkań w mieście , ile dofinansowuje MOPS.
  Wtedy można wyciągnąć wnioski. Ja widzę że miasto się zmienia, to nie to osiedle z dawnych lat.
  Szkoda tylko Dezametu, ale to wynik źle pojętej solidarności i demokracji.Cośmy chcieli to mamy.

 17. Miasto się nie zjednoczy bo ludzie tutaj są tak podzieleni że nie potrafią dla wspołnej sprawy stanąć wyżej swoich osobistych animozji i personalnych antypatii. Nie da się zbudować szerokiego frontu bo zawsze ktoś krzyknie: a ja nie lubię Ostapki, a ja nie lubię Licaka, a ja Gruszki a ja Byrki, Mirowskiego czy jeszcze kogoś. Zawsze będzietak, że ktoś kogoś nie lubi bo tem ma za duży nos, za małe oko albo zrobił lepszą kampanie wyborczą niż ja. I na tym obecna opcja rządząca żeruje. Dlatego właśnie Chmielów będzie dostawał to co chce bo w Chmielowie mówią jednym głosem a my się wzajemnie zakrzykujemy. PORPONUJE! PORZUĆMY PERSONALNE ANIMOZJE I SKUPIAJMY SIĘ NA SPRAWACH. ZRZESZAJMY SIĘ WOKÓŁ WSPÓLNYCH SPRAW POMIJAJĄC ŻE W TYM SAMYM RZĘDZIE, ZA MNĄ CZY PRZEDE MNĄ JEST PAN/PANI X KTÓREJ NIE LUBIĘ.

 18. aqq negujesz idę zjednoczenia pod błachym powodem. gdybyś podpisał się z imienia i nazwiska zaraz dostałbyś listę argumentów od różnych ludzi dlaczego akurat z Tobą nie wolno się jednoczyć. Poczytałbyś urojone i prawdziwe pretensje. Dlatego zaprzestań podjazdów. Lewacy mają zasadę: nie ma wrogra na lewicy. Proponuję zasadę: NIE MA WROGA W MIEŚCIE.

 19. miasto sie zmienia to przyznaje basen ,kino,orlik itp. wszystko ok.ale kto z tego bedzie korzystal? ludzie w debie sa coraz starsi,mlodych coraz mniej! ludzi ubywa,coraz mniej pieniedzy gmina coraz wiecej wydaje na MOPS i doplaty do mieszkan powinno byc inaczej!! miejsc pracy coraz mniej ,a stawka nedzna w debie gmina powinna inwestowac w przedsiebiorcow drogi itp. przedewszystkim odlesic strefe w debie inwestor przyjdzie bedzie kasa i praca wtedy mozna kase inwestowac dalej!!! inwestor w lesie budowac nie bedzi ;)

 20. BUDOWANIE NA KREDYT TO ŻADNA SZTUKA. BYLE DZIECKO TAK POTRAFI. TAKA PRAWDA WIĘC MÓWIĄC O WIELKICH OSIĄGNIĘCIACH DAJECIE SIĘ NABIĆ W BUTELKĘ PROPAGANDY. Za chwilkę zostanie przysłany rachunek (czyli przyjdzie czas spłaty tych kredytów). I będzie PO PTOKACH. A w Kolbuszowej powstaje Media Expert! W Nisku osiedlają się żołnierze. DZIĘKUJĘ, DOBRANOC!

 21. do tematu [url]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120416/POWIAT0304/120419153[/url] "KREDYT UMARL KRYZYS ZYJE KTO NIE SPLACI…"

 22. z kazdej strony rżną nas w d,,u,p,ę a wy chcecie więcej zarabiać.A za podniesieniem podatków to ja głosowałem.Nawet gdybym mógł dać pracownikom więcej to boję się jutra że wasz radny z burmistrzem tak podniesie media i podatki że będę musiał zamknąć interes. -niestety brak optymizmu to podstawa kryzysu.

 23. Lepiej stól dziób jak masz takie bzdury wypisywać, #13 ma rację, a za cudzę i na kredyt to fajnie wojarzyć, tylko kto to spłaci po jego kadencji… A przedszkole w Chmielowie to jakaś totalna bzdura jest, ja się pytam, to ile teraz będę miała płacić za godz. mojego dziecka w pezdszkolu? min 10? ŻAAAL

 24. nie jestem ani na garnuszku mops ani zapijaczony a trzeźwy jak mało kto dlatego widzę dobrze to co jest faktycznie. Buraczku zabolało?

 25. Nasz Burmicho zaczyna się pucować do pana Jana Flisa który wyemigrował do Chmielowa.Człowiek zaczyna tracić grunt pod nogami patrzcie mu na ręce bo nie wiadomo co mu za myśl wykiełkuje.

 26. mam pomysl!! nasza gmina niech kupi mieszkanie albo dom w tbg zameldoje tam dzieciaki i po sprawie a kaska dalej u nas w gminie zostanie:D:P

 27. Chciałbym porównać tę sytuację ze [b]stanem nowodębskich przedszkoli[/b]. Moja Żona pracuje w jednym z nich i okazuje się, że burmistrz na każdym kroku próbuje robić cięcia finansowe, bezpośrednie (związane z dofinansowaniami) lub pośrednie (np. poprzez zwiększanie ilości dzieci w grupie do jakiś kosmicznych rozmiarów). Zresztą widać to, gdy wejdzie się do przedszkola i tynk odpada od ścian. Oczywiście gdy przyjdzie sanepid, czepia się tego, że szafka stoi tu a nie tam, ale podstawowych rzeczy nie zauważa, bo wiadomo gdzie piłeczka została by odbita.

  Co się tyczy pobocznie poruszonego tematu dotyczącego kompetencji naszego burmistrza, to niestety trzeba poczekać aż miasto wystawi swojego przemyślanego kandydata. Innej drogi do zmian nie widzę.

 28. Z serii: [i]"Pójdźmy odrobinę wstecz"[/i]
  Historia rozwoju cywilizacji wskazuje jednoznacznie, że proces rozkwitu zależy głównie od rozwoju miast. Kto się uczył historii, ten wie, że głównymi ośrodkami handlowymi, naukowymi, manufakturowymi (później przemysłowymi), robotniczymi w największych cywilizacjach świata były MIASTA. Wieś miała produkować żywność i w tym sensie stanowić zaplecze dla państwa.

  Jeżeli miasto będzie się rozwijać, pociągnie za sobą wieś (mówię oczywiście głównie o nakładach środków publicznych). Sytuacja odwrotna nie jest możliwa. Wystarczy porównać sytuację finansową wsi skoncentrowanych wokół dużych aglomeracji miejskich z tymi oddalonymi od nich. Proporcja jest jednoznaczna. Cały widz polega na tym, że jeśli jednostka centralna w gminie jest silna ludzie ze wsi również na tym skorzystają, bowiem:
  [b]Po pierwsze:[/b] mogą dojeżdżać do pracy,
  [b]Po drugie:[/b] jeżeli odbiorcy produktów rolnych (jakimi głównie są mieszkańcy miast) wzbogacą się, to także więcej konsumują, a więc rynek zbytu poszerza się i producenci ze wsi także na tym zyskują.

  Mam jednak wrażenie, że problem ma także podłoże mentalne. Miasto zawsze było tworem bardziej globalnym, kosmopolitycznym, bardziej w skali makro. Wieś natomiast zawsze była czymś mikro, z mentalnością: "Ja i moje". Nie ma więc większej szansy na poprawę sytuacji ogółu.

  Dziękuję, dobranoc

 29. Ten artykuł w Echu Dnia to REWELKA! Jakaś altanka przy remizie (Rozalin) i kilka lamp oświetleniowych to rzeczywiście budowanie NA POTĘGĘ buahhaha. Przynajmniej wiem już jak wygląda POTĘGA Wiesława Ordona. Co za wstyd. Ten tekst z echa chyba miał jak to się teraz mówi "przykryć" informacje o planowanym wywaleniu kasy na nowe przedszkole, ale jeszcze bardziej się kompromitują.

 30. Panie Burmistrzu !
  Budować chce Pan nowe przedszkole, a na bieżące potrzeby BRAK PIENIĘDZY w przedszkolnym budżecie!
  Nowe w Chmielowie , a stare obskurne w mieście ! Proszę zapytać właściwej komisji, która co roku robi obchód jednostek oświatowych, od której miejscowości zaczyna obejście i ilu kończy ten objazd ?
  Proszę zapytać jak wyglądają i jak są zaopatrzone oddziały przedszkolne miejskie a jak sołeckie ?
  Wstydu pan nie masz, budując przedszkole w Chmielowie.

 31. tak tu się tnie na każdym pracowniku,zero inwestycji w istniejące budynki a tam dla wsi nowy budynek dla garstki dzieci,jestem pełen pogardy dla pana,proszę zobaczyć co majdaniaki robią,meldują się u znajomych w dębie żeby dziecko mogło korzystać z przedszkola

 32. Infastruktura oświatowa jest w Dębie zaniedbana. Gościu chce zbudować salę gimnastyczną przy sp2 która będzie lilipucich rozmiarów. Praktycznie będzie spełniała wymogi tylko dla siatkówki. To ja sie pytam: BUDUJEMY TYLKO DLA SIATKARZY SALE? TO MIASTO NIE MOŻE MIEĆ SWOJEJ HALI SPORTOWEJ?????? (hala przy zs1 jest powiatu).
  Oczywiście jak się mówi aby zbudować większą salę na potrzeby także innych dyscyplin to NIE MA KASY. Ale na szatnie w Cyganach czy przedszkole w Chmielowie to bez trudnu sie znajduje!!!!!!!!

 33. ad44
  można zbierać podpisy
  można się zebrać i przyjść na sesje by tam zamanifestować swój sprzeciw
  można nagabywać swoich radnych (swoich w sensie z okręgu) aby gdy takie coś zostanie wrzucone do budżetu przeglosowali wniosek o wykreleslenie
  najlepiej od razu wskazać jakąś potrzebę na którą te 1,5 miliona należy przeznaczyć: np budowa bloku komunalnego

 34. Jaka budowa bloku ? te menele co nie placa to nawet na barak nie zasluguja , na bocznicy do zakladow stoi pusty magazyn to tam ich wykwaterowac !:P

 35. Szanowni,

  artykuł w "Echo Dnia" jest przedni. Naprawdę, ciekawe komu to się przyśniła potęga Nowej Dęby skupiona wokół altany z grillem.

  Polecam ciekawe zadanie. Spróbujcie się Szanowni Państwo wczuć w dowolnego inwestora, na przykład zagranicznego, szukającego miejsca na zlokalizowanie swojej inwestycji. Typowy greenfield, niech nawet działka będzie drzewami porośnięta. Ot taki mało wymagający inwestor. Tyle, że akurat nie zna polskiego (a niech tam, niech zna – to popularny za granicą język biznesowy). Ciekawi mnie ile Państwu zajmie natknięcie się na taką miejscowość jak Nowa Dęba.

  Ja po jakimś czasie stwierdziłem, że to bezcelowe, więc przyjąłem, że ktoś temu inwestorowi podszepnął odpowiednie województwo. Można więc w ten sposób znaleźć kilkanaście propozycji dla takich potęg jak Świlcza, Gorzyce, Kolbuszowa (no i naturalnie Rzeszów, Mielec), etc. Nawet trafiłem na Tarnobrzeg (jest odrobina po angielsku).

  Nowa Dęba niestety nie ma nic do zaproponowania. Strona miasta nie ma nawet skróconej anglojęzycznej wersji. Wyższe szczeble administracji w ogóle pomijają taką gminę. Tak żeby być sprawiedliwym – na szczęście na mapie województwa w raporcie przygotowanych przez PricewaterhouseCoopers wraz z PAIiIZ ( http://www.paiz.gov.pl/publikacje/jak_prowadzic_dzialalnosc_gospodarcza_w_polsce ) Nowa Dęba jest zaznaczona. Jest też jedna hala na "zakładach". Naprawdę nic nie ma w ND?

  Przepraszam za te uszczypliwości, ale może warto chociaż mały ułamek tego budżetu poświęcić na jakąś drobną chociaż promocję. Ot choćby krótka notka na stronie po angielsku, jakiś kontakt do osoby mówiącej po angielsku w magistracie. Sam bierny, ograniczony marketing na pewno nie załatwi całej sprawy. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Nie wierzę, że Nowa Dęba nie jest w stanie niczego zaproponować poza jedną pustą halą na niecałe 3 tys. m^2.

 36. Drogi Mariuszu dzięki za obnażanie głupoty włodarzy naszego miasta i wyobraż sobie że na stronie UMiGND do dnia dzisiejszego wiszą życzenia Świąteczne,zero PR zero marketing wszystko leży.

 37. Jako młoda osoba mieszkająca już poza Nową Dębą stwierdzam, iż pan burmistrz najprawdopodobniej nie rozumie,że rozwój różnorakich wsi nie jest równy tworzeniu w nich przedszkoli. Takie instytucje powinny być umiejscowione w miastach .. gdyby każda wieś chciała posiadać własne przedszkola,żłobki itp. spisałaby nas (Nowodębian) na klęskę finansową!! Nie wiem czy w nowodębskim Urzędzie ma jeszcze miejsce racjonalne myslenie! :@

 38. Do #50
  Widzisz LS, nie wiem, czy nawet tu chodzi o racjonalność lub jej brak. Najprawdopodobniej burmistrz wie o bezsensie pchania pieniędzy w tego typu placówki, ale jest to polityka rozdawania fantów. Jeżeli taką politykę uprawia się na szczeblu państwowym (tym damy podwyżki, a tamtym 50 % zniżki kolejowe i na nas zagłosują), to szczebel gminny będzie tylko jej miernym odzwierciedleniem.

 39. Nie miałem zamiaru wytykać ułomności. Zazwyczaj zakładam, że mogę nie mieć racji. Dlatego też napisałem tutaj, by poddać swoje przemyślenie krytyce. W mojej opinii marketing jest potrzebny, a ten prosty przykład odnosił się do niedawnej dyskusji na temat inwestycji Pilkingtona – która to wydarzyła się głównie dlatego, że firma już trafiła do regionu jakiś czas temu. Wydaje mi się, że gminie przydałoby się więcej tego typu przedsięwzięć.
  Promocja i marketing może niekoniecznie są kluczowe dla przyszłości gminy, ale wydają się być ważne.

  Pan wymieniony z nazwiska (jeśli faktycznie tak nazywa się osoba od PR) kilka postów wyżej też nie bierze pieniędzy za darmo, sądząc po artykułach w lokalnych gazetach.

  Pomysł z budową przedszkola wydaje się nie być do końca przemyślany, jeśli prawdą jest, że miałoby ono powstać dla 20-30 dzieci. Wątpię by wszystkich rodziców było stać na przedszkole, w którym dzieci byłyby w grupach 5-6 osobowych. No chyba, że dorzuci się reszta gminy.

 40. większość, osób którym zależało na przedszkolu oraz rzozwoju swojego dzieckai tak zameldowała się w Tarnobrzegu, nie czekając na decyzje p. Burmistrza, dobry wybieg, zapłaci się mniej. a i mieszkańćow niewiele ale ubyło.

 41. Panie Burmistrzu proszę najpierw wyremontować przedszkola w Nowej Dębie a nie wtykać pieniądze na coś naprawdę niepotrzebnego.Jak wyglądają szatnie w przedszkolach zgroza że o reszcie nie wspomnę.Gdyby nie kreatywność pań Przedszkolanek to było by cienko.A już nie wspomnę o stanowiskach pracy dla ludzi z Nowej Dęby niby etatów nie ma a ludzie z wiochy to jakoś dziwnym trafem pracę w Nowej Dębie mają a my mieszkańcy musimy żebrać w opiece o jakieś marne grosze bo nie ma dla nas pracy

 42. A może choć trochę samooceny, sołectwa (głosy) wystarczą , a może z korzyścią dla wszystkich podać by się do dymisji, komisarz kim by nie był na pewno będzie lepszy!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here