Zapłacimy więcej za ścieki. Woda pozostaje bez zmian

13

2013-11-30

Rada Miejska na wniosek burmistrza zatwierdziła taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków na terenie gminy Nowa Dęba. Zgodnie z przyjętymi taryfami wzrośnie cena za ścieki, a stawka za wodę pozostanie bez zmian.

Cena wody dla gospodarstw domowych (jedno i wielorodzinnych) pozostanie bez zmian i będzie wynosić 3,53zł/m3. Wzrośnie jednak cena dla zakładów przemysłowych zlokalizowanych na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Nowa Dęba ( grupa taryfowa nr 3 ) z 4,26zł do 4,98 za m3.

Wzrasta opłata za ścieki dla mieszkańców, instytucji użyteczności publicznej, placówek usługowo – handlowych, lokali użytkowych w budynkach wielorodzinnych oraz zakładów przemysłowych ( oprócz grupy taryfowej nr 3 ) z 4,74 do 5,17zł za m3. Ceny wody i ścieków podano w wartościach netto. Cena brutto jest większa od ceny netto o podatek VAT 8%.

Przeciwko podwyżkom głosował Klub Radnych Ratusz (J. Lubera, T. Licak, M. Ostapko).

Rada Miejska przyjęła także dopłaty do m3 wody i odprowadzanych ścieków. Dopłata do ceny wody będzie na analogicznym poziomie jak w br. i wyniesie 0,25zł/m3 brutto. Dopłata do ścieków wyniesie 0,80zł/m3 brutto. To oznacza,że z dniem 01.01.2014r. gospodarstwa domowe będą płacić o 0,23zł brutto więcej za 1m3 odprowadzanych ścieków.
Dopłaty Rada Miejska przyjęła jednomyślnie. 

Taryfa będzie obowiązywać przez 1 rok tj. od 1 stycznia 2014 roku do 31 grudnia 2014 roku.

/info

13 KOMENTARZE

 1. nie jest dziwne, że za ścieki zapłaci się więcej skoro co chwilę jeżdżą szambowozy a siec kanalizacyjna nie spełnia swojego zadania to za coś trzeba pokryc dodatkowe koszty.

 2. W cenie płacimy kasę na modernizacje sieci. Płacimy to od lat i powinna być duża kasa z tego. Gdzie ta kasa? Najpierw znajdźcie kase a potem podwyższajcie kase.

 3. JEŚLI JEŻDŻĄ SZAMBOWOZY BO NIE MA SPRAWNEJ KANALIZACJI TO DLACZEGO PANIE ORDON MAM WIĘCEJ PŁACIĆ SKORO USŁUGA NIE JEST WŁAŚCIWIE ŚWIADCZONA? GDZIE KASA NA AMORTYZACJE /REMONTY BO CHYBA TAKĄ PŁACIMY. CO TO MA BYĆ?

 4. Za co mam płacić więcej? Czy to ukryty podatek za fuszerkę plantawo?
  Jaki gospodarz zaczyna remont od kładzenia kafelków a potem kładzie rury ? Tylko Ordona-bud tak potrafi

 5. Człowiek oszczędza na wodzie i ją szanuje, nie żeby śmierdział i się nie mył ale i tak dowalili za ścieki i weź tu człowieku bądź mądry…

 6. wychodzi na to że opłata amortyzacyjna idzie na płace dal władzy skoro nie idzie na remont sieci.

  zasatówcie sie przy kolejnych wyborach. wybierzcie wiesłąwa żeby spłacał te kredyty co nabrał. ciekawe jak wtedy będzię się tłumaczył.

 7. wybierając go nie ukarzesz go za to. będzie brał pensje co miesiac i się śmiał z nas że tak narobił i jeszcze dalej sobie siedzi na stołku

 8. Czy kiedy w histori dęby będzie wiadomość że cośzostało obnizone ,co ludzie mają zapłacić za remonty ???.Juz sie niechce słuchać o tej radzie bo sie robi niedobrze ,w Warszawie jest tańsza woda a u nas to chyba jest jakaś złota czy co ?????

 9. człowiek oszczędza jak się da tylko na wodzie bo to kosztuje jak również ścieki a tu masz jak ci cena wody nie wzrośnie to ścieki i jak tu żyć???????????????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here