Zaproszenie do udziału w XXV sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie.

27

26-10-2012


PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ
w NOWEJ DĘBIE

Z A P R A S Z A N A

XXV sesję Rady Miejskiej w dniu 29października 2012r. o godz. 1430 w Ośrodku Pomocy Społecznej
w Nowej Dębie ul. Reja 3


Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z XXIV sesji Rady Miejskiej.
4. Informacja Burmistrza Miasta i Gminy o pracach między sesjami.
5. Zapytania i wnioski mieszkańców.
6. Podjęcie uchwał w sprawach:
1) zmian w uchwale budżetowej Gminy Nowa Dęba na 2012 rok,
2) zmian wieloletniej prognozy finansowej Gminy Nowa Dęba,
3) zmian budżetu miasta i gminy Nowa Dęba na 2012 rok,
4) uchwalenia regulaminu wymiany stolarki okiennej i drzwiowej w zasobach komunalnych stanowiących własność Gminy Nowa Dęba,
5) zmiany Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2012,
6) stypendiów sportowych i nagród za osiągnięte wyniki sportowe oraz działalność sportową,
7) podziału gminy Nowa Dęba na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym,
8) zmiany Statutu Gminy Nowa Dęba.
7. Informacja Przewodniczącego Rady dotycząca analizy oświadczeń majątkowych radnych RM za 2011 rok.
8. Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba o dokonanej analizie oświadczeń majątkowych osób zobowiązanych do ich złożenia za 2011 rok.
9. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych za poprzedni rok szkolny, w tym o wynikach sprawdzianu i egzaminów.
10. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
11. Wolne wnioski i informacje.
12. Zamknięcie obrad.

ZAPRASZAM MIESZKAŃCÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SESJI

PRZEWODNICZĄCY RADY
Wojciech Serafin

27 KOMENTARZE

 1. [quote]7) podziału gminy Nowa Dęba na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym, [/quote]

  Apeluję do radych mających większość tj:
  p. Marii Mroczek, p. Tomasza Gazdy, p. W Serafina, p. Skiminy i p. Drągowskiej aby opowiedzieli się po stronie swoich wyborców! Wierzymy w Was, że zachowanie się ta jak należy.
  Wasi Wyborcy

 2. Wiesiek jest w porządku, normalny facet. Często pływa na basenie , gra w siatę , no i chce by polana jako tako wyglądała. No i go widać zza żywopłotu jak idzie w przeciwieństwie do konusów ratusikowych których większość na polanie w Dębie mieszka dopiero od niedawna bo sciągneła z okolicznych wioch …

 3. [quote]Często pływa na basenie[/quote]
  Na tym basenie którego budowę krytykował? Na tym basenie który nazywał kukułczym jajem Czekalskiego? Dobrze, że Pan Czekalski zaczął budowę tego basenu bo by Dęba go nie uświadczyła… No chyba, że w Tarnowskiej.
  [quote]no i chce by polana jako tako wyglądała[/quote]
  Chcieć a móc i potrafić to zupełnie różne rzeczy. Niestety to miasto zostało jak sam zauważyłeś sprowadzone do roli polany między Tarnobrzegiem a Kolbuszową. I to jest smutne i przerażające. Zadłużona polana między Tarnobrzegiem a Kolbuszową.

 4. Kiedy będzie zaciągnięty jakiś kolejny kredyt na pokrycie kredytu? Trzeba zbudować w Chmielowie jeszcze dwa wieżowce i złote tarasy zanim się odłączą i zostawią nas z długami.

 5. Bez kredytów nie rozwija sie żadne miasto.Wszyskie w Polsce sa prawie w jednakowej cześci załużone.A krytykanci inetrnetowi teraz w nowych wyborach w swoich okegach jednomandatowych mają szanse zostać radnymi i tworzyć w Debie kraine miodem i mlekiem plynącą bez wydatków CUDAMI!!!:D

 6. [quote]Bez kredytów nie rozwija sie żadne miasto[/quote]
  U nas Ordon nabrał kredytów, teraz bierze kredyty na spłatę kredytów i gdzie ten rozwój? Rozwój to jest wtedy gdy miasto się rozrasta, gdy przybywają do niego nowi mieszkańcy. A tutaj? Miasto się kruczy, ludzie odpływają. Kto spłaci te długi jak wszyscy w wieku produkcyjnym opuszczą Dębę? Kredyty to można brać na coś co przyniesie zysk a nie tylko chwilowy poklask.

 7. Zaciągnąć kredyt i wydać go na budyneczek X lub drogę Y potrafi KAŻDY. Nie ma tutaj nic nadzwyczajnego. A tu chodzi o to by gospodarować pieniędzmi tak by pomnażać dobrobyt a nie za pożyczki urządzić chwilowy karnawał na zasadzie zastaw się a postaw się , a potem od 2014 roku gdy przyjdzie czas spłat zdychać z głodu.

 8. [quote]Zaciągnąć kredyt i wydać go na budyneczek X lub drogę Y potrafi KAŻDY. Nie ma tutaj nic nadzwyczajnego. A tu chodzi o to by gospodarować pieniędzmi tak by pomnażać dobrobyt a nie za pożyczki urządzić chwilowy karnawał na zasadzie zastaw się a postaw się , a potem od 2014 roku gdy przyjdzie czas spłat zdychać z głodu.[/quote]

  Otóż to. Żadna sztuka wydawać publiczne pieniądze na remonty, budowe nowych obiektów itd. Wydaje się decyzje a resztę robią firmy. Natomiast sukcesem jest zrobić coś co przyniesie ROZWÓJ gminy: NOWE OSIEDLA, NAPŁYW LUDZI ITD.

 9. Norbercie ble ble ble bez konkretów. U ostapki nie widać jakoś żadnych pomysłów na miasto a tylko je krytykuje. Ja bym z chęcią takiego bezproduktywnego radnego wyrzuciła z rady. Warcholić się to każdy głupi potrafi.

 10. Pytam tych wszystkich co piszą ogólnikami :jakie macie propozycje rozwoju Dęby.Podajcie przykłady!No.ze chyba chcecie wydobywać gaz z łupków bo podobno pod Dęba jest go dużo,albo Wydobywanie torfu ..i co wiecej. Deba skazana jest tak jak wiele tego typu miasteczek na życie spokojne i leniwe.Tu tylko może być "sypialnia"dla młodych mieszkańców pracujących w Tarnobrzegu,Stalowej i nawet Rzeszowa.Moze domy spokojnej starości lub..Ale nawet w ograniczonej roli bo jest w pobliżu poligon.Nic niestety nie wymyślicie.Tu w Dębie nawet czas wolniej płynie.Takich kultowych "zabytków" jak targowisko w centrum gdzie jest specyfika zachowań ludzi i dialektów jest w Polsce coraz mniej.Zyjmy spokojnie i szczęśliwie.

 11. [quote]Deba skazana jest tak jak wiele tego typu miasteczek na życie spokojne i leniwe[/quote]

  To wy u władzy ją skazujecie na takie życie z tą poprawką że nie jest ono ani spokojne (bo ledwo się wiąże koniec z końcem) ani leniwe ( bo człowiek od rana do wieczora za grosze zapierdziela). Jeśli nie macie wizji rozwoju – a widać że obecna władza takowej nie ma – to zrezygnujcie. No tak… RAZ ODDANEJ WŁADZY NIE ODDAMY.

 12. Piastując władze chodzi o stworzenie prawdziwych giftów, które podnoszą jakość życia.
  A nam daje się sam lukier bez bazy. Od tego robi się tylko niedobrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here