Zaproszenie na spotkanie z ks. Michałem Bajcarem z Ukrainy

0

Już w najbliższą sobotę w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbędzie się spotkanie z księdzem doktorem Michałem Bajcarem  – kapłanem katolickim posługującym w polskich parafiach na terenie dzisiejszej Ukrainy.

Ksiądz Bajcar pragnie osobiście podziękować mieszkańcom Nowej Dęby za dary żywnościowe przekazywane Polakom na Kresach przez naszą społeczność które już od kilku lat zbierane są w okresie Narodzenia i Zmartwychwstania Pańskiego przez grupę Nowodębscy Patrioci.  Ponadto spotkanie z księdzem Bajcarem będzie okazją do przedstawienia i omówienia sytuacji Kościoła Katolickiego i Polaków żyjących na Ukrainie.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 21 stycznia o godzinie 17:00 w Sali kameralnej (parter) Samorządowego Ośrodka Kultury

WEŹ KSIĄŻKĘ DLA RODAKA!

Chcąc zrobić prezent naszym rodakom na wschodzie, zachęcamy mieszkańców chcących wziąć udział w spotkaniu do podzielenia się książkami z zakresu historii Polski, literatury, sztuki. Ważne żeby książki były nowe (nieuszkodzone, niepoplamione, w dobrym stanie wizualnym). Będzie to kolejny miły gest ze strony naszej społeczności który przyczyni się do podtrzymania polskości na dawnych terenach Rzeczpospolitej.

Jednocześnie pragniemy podziękować Hotelowi Szypowski za wsparcie pobytu księdza dra Michała Bajcara w Nowej Dębie.

Na spotkanie zapraszają: Stowarzyszenie Przyjazny Samorząd , Samorządowy Ośrodek Kultury, Nowodębscy Patrioci.

O KSIĘDZU BAJCARZE SŁÓW KILKA:

BAJCAR Michał, syn Franciszka, urodzony Hałuszczyńce (obw. Tarnopolski), 27.07.1962 r.  Święcenia kapłańskie przyjął w 1994 roku w Rzymie, gdzie studiował prawo kanoniczne. W 1998 roku został notariuszem Kurii we Lwowie. W latach 1998-2003 był wykładowcą w Gródku (teren dzisiejszej Ukrainy) gdzie pełnił funkcje proboszcza. W 2002 roku został audytorem i sędzią w sądzie biskupim w Tarnowie a od 2004 roku jest sędzią sądu Arcybiskupiego we Lwowie. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda za udział ks. Bajcara w  pielęgnowaniu duchowego i kulturowego dziedzictwa Polski na Wschodzie odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here