Zawody pływackie zakończone

38


Po raz piąty na basenie letnim SOSIRu odbyły się zawody pływackie im. Andrzeja Gerwatowskiego.

Z każdym rokiem zawody te cieszą się coraz to większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. W piątkowych (13.08.2010) zawodach płynąc stylem dowolnym na dystansie 50 m na podium stanęli :

kategoria : szkoły podstawowe
I miejsce : Marcel Kucharski
II miejsce : Aleksander Siemiński
III miejsce : Tomasz Gołąbek

kategoria : gimnazjum
I miejsce : Maciej Szafran
II miejsce : Edgar Kozik
III miejsce : Bartosz Szafran

kategoria : kobiety
I miejsce : Jadwiga Wypniewska
II miejsce : Adrianna Jajuga

Z pośród wszystkich startujących zawodników na podium stanął najmłodszy uczestnik zawodów Andrzej Mazurek, który dystans 50 m przepłynął w czasie 1:00,60. Tego samego dnia po godz.18 00 odbyły się zawody pływackie dla ratowników Nowodębskiej Drużyny WOPR. Ratownicy ścigali się w czterech różnych konkurencjach (holowanie manekina, pływanie pod wodą, tor przeszkód, pływanie na czas) o dystansie po 100m każda.Najlepszymi pływakami zostali : Remigiusz Żarkowski, Damian Majka i Piotr Gimbut.

Tomasz Licak


38 KOMENTARZE

 1. bo nie każdy umie pływać, więc frekwencja nie jest jak w Biedronce po nowym towarze, zauważyć trzeba ,że ludzie na ten basen przychodzą poskakać czy też się wykąpać (ochłodzić, popluskać itp.) więc wielkim zainteresowaniem pod względem pływania basen się nie cieszy a to bardzo szkoda bo warunki są cudowne.
  No ale cóż nie dogodzi tym co pływać nie potrafią .

 2. słuchajcie takie zawody to fajna sprawa i na pewno w Dębie jest dużo więcej chętnych do wzięcia udziału w takich zawodach. |Problemem jest tylko nagłośnienie tego. Każda impreza organizowana przez sosir bądź urząd to totalne dno jeśli chodzi o jego reklamę. Bo nie oszukujmy się w tych zawodach pływackich udział wzięli ci co akurat przebywali na basenie.

 3. [size=16][center]Wszystko ładnie, nawet cudownie, ale jest takie małe "ale"…. Gdy patrzę na te fotki, to widzę basen w NIEZMIENIONEJ formie od czasów gdy ja się tam plumkałem. A były to lata sześćdziesiąte i początek siedemdziesiątych ubiegłego wieku. No, może z ta różnicą ze trampolina miała jeszcze deskę -skocznię, a teraz widzę goły beton…
  Pozdrawiam z końca świata, Zbigniew Krasocki.

  P.S. Naprawdę nie mogę uwierzyć ze basenu nikt nie modernizował przez tyle lat…[/center][/size]

 4. niemiecki otwarty basen przetrwa wieki,kryty Polsko -Chiński już przeciekał podczas deszczu,troszkę mrozu w zimie troszkę słoneczka latem i patrzeć jak pierdutnie tandeta naszych czasów.
  Za Niemca inspektor jakby wyciągnął łapę to od razu do gazu :)

 5. basen nie jest niemiecki. funkcjonowal juz w 1938r.
  jak dla mnie jest to ewenement na skale kraju. przeciez to juz zabytek a dalej funkcjonuje. jest to zasługa inżynierów ktorzy budowali Nową Dębę no ale miejscowym lasowiakom nie na reke jest o tym mówić, lepiej niech sie basen sam rozsypie to i kłopot zniknie

 6. [b]miejscowym lasowiakom nie na reke jest o tym mówić[/b] znowu wpis istna bomba:D .Co w Was wstąpiło .:Drobię się taki malutki ;);):D

 7. [size=20][center]oda do # 11[/center][/size]
  Ten pan żył tutaj na bardzo długo zanim ktoś pomyślał aby cie zrobić, więc choćby z tego powodu nie należy go obrażać. Jak nie masz nic do powiedzenia, to przynajmniej powiedz "dzień dobry" temu panu, a tak to wszyscy się właśnie dowiedzieliśmy ze trud wychowania ciebie przez rodziców poszedł na marne, przez co ich obraziłeś, a to sie proboszczowi nie spodoba. Po tym co napisałeś widzimy że najlepszym towarzystwem dla ciebie jest Józwa z Fumą popijające porzeczkę gdzieś na tyłach Groszka czy Kopcia. Dlatego też, zrób wszystkim dobrze, i nie odzywaj się, bo tylko śmiecisz

 8. Do wpisu # 10.

  [quote]
  niemiecki otwarty basen przetrwa wieki,kryty Polsko -Chiński już przeciekał podczas deszczu,troszkę mrozu w zimie troszkę słoneczka latem i patrzeć jak pierdutnie tandeta naszych czasów.[/quote]

  Rzeczywiscie basen otwarty istnial juz przed wojna wybudowany dla mieszkancow Osiedla przy Wytworni Amunicji. Jego najbardziej charakterystyczne detale to przedwojenna robota.

  [quote]Za Niemca inspektor jakby wyciągnął łapę to od razu do gazu Smile[/quote]

  Jeden z najbardziej bezmyslnych postow na infonowadeba?

 9. positive ma absolutnie rację – patrz Bogatynia – asfalt [jak tapeta] spłynął – a niemiecki bruk – aż miło popatrzeć – w doskonałym stanie.
  A to,że polak karze płacić 20 pln za bochenek chleba polakowi w takich dramatycznych okolicznościach… – ''Polska,mieszkam w Polsce / mieszkam tu,tu,tu!!'' *Ręce opadają.. **** mać!

  * Kazik S. und KULT

 10. Bardzo dobre pytanie zadał DQ !
  Tyle, że to pytanie należało by rozwinąć by nie mieszać wszystkich do jednego worka, przecież mamy dwa różne baseny i rożne ekipy tam pracujące!
  No ale jest jeden Dyrektor !

 11. jak do tej pory pułkownik Dyr Adam wypełnia należycie swoje obowiązki, nie wiem dlaczego, może dlatego że każdy inny niż Dyr Julo będzie lepszy , bo za jego kadencji to "Panie uchroń"… Więc na pewno lepiej idzie zarządzanie Dyr Adamowi niż Dyr Julianowi !
  Co do ratowników :
  Basen kryty – sztywni regulaminowcy
  Basen odkryty – luzik

 12. niby na jakiej podstawie wywnioskowałeś ze jest lepszym dyrektorem od Zięby ? bo jeden i drugi do tej roboty się nie nadaje. Dziad zastąpił dziada. ważne ze kasa się zgadza co miesiąc

 13. teraz mamy dwóch dyrektorów, jeden po aferze finansowej został odwołany a następnego dnia nominowany na kierownika ! takie rzeczy to tylko w nowej dębie. a co do ratowników to brak ogłady i kultury, na basenie słychać tylko "e,e, ojciec" , "e, synek", " e, wynocha" itp. co to u diabła ma znaczyć "e" , na kogo się teraz tak woła ? co to za słownictwo ?

 14. Julianowi zabrano stołek plus dodatek funkcyjny ale podstawa i kolejny dodatek funkcyjny dali, wstyd ! dobrze choć tyle że go od gotówki odstawili bo znowu by machloi narobił ! Ciekaw jestem co się stało z Paniom Kasią – księgową, która to pieniążkami obracała ? Czy oddała to co pożyczyła ? I tak najlepiej na tej całej roszadzie wyszedł były dyrektor – pieniążki podobne a roboty i odpowiedzialności niewiele !
  No cóż uroki naszej miejscowości…

 15. Don Quijote dał wam się wypuścić a wy połknęliście przynętę. Bardzo sprytne posunięcie Mr Quijote ! Myślę że te wszystkie pytania powinna skierować redakcja tego portalu a nie czytelnik ! Co niektórzy nawet nie zaskoczyli no ale i tak muszę pogratulować Mr Quijote !

 16. Redakcja nie zada niewygodnych pytań.Ten portal jest wyrażnie manipulowanym portalem mającym wykreować nowych polityków z bożej łaski.A wy daliście się nabrać i plujecie na siebie jak tylko możecie. Taki Don Quijote jest wyrażnym przykladem owej manipulacji.To on pierwszy rozpocząl z kandydaturą na burmistrza

 17. Któś – I nigdy nie będę politykiem .ani kolegą polityka ;)Z chęcią bym widział kilku nowych radnych na przykład Marka Ostapko bo to dzięki niemu jest info .jest młody i może powalczy . .A moje pytania ?trzeba pytać bo wieleu mądrych ludzi zaczyna rozmawiać i tylko o to mi chodzi . Jestem po prostu ciekawym świata i ludzi człowiekiem:|Od nikogo niezależnym ,któś- od nikogo .
  Pozdrawiam

 18. ;)Czy aby napewno niezależnym?To Ty tak myślisz szanowny adwersarzu Don Quijote.Nawet sobie nie wyobrażasz jak łatwo w takiej pipidówce "utrącić"przeciwnika.Młody i powalczy?Tak powalczy jak Zieliński,Mączka,Puzio.Wymieniać jeszcze tych młodych ,gniewnych?
  A tak na marginesie,Don Quijote.Gdzie Twój honor.Pytam.Rzuciłeś hasło na shoutboksie z propozycją wspólnego wypicia piwa.Parę osób było chętnych,ja zaznaczam nie!.Co z tego wyszło?Chciałes zaszpanować wypitym piwkiem w karczmie "Jorgula"?Mimo wszystko pozdrawiam

 19. Nie nie zapomniałem wszyscy zostaną należycie ugoszczeni .Było ich dwóch administrator i Kamil .Zawsze dotrzymuję słowa .Czasami się nie układa .:|
  Pozdrawiam

 20. Drogi "Któśu" proszę wymień jeszcze kilku młodych gniewnych … jestem bardzo ciekaw kogo wyciągniesz z rękawa ?
  Pozdrawiam

 21. Ludzie jacy "młodzi- gniewni"? mylicie chyba pojęcia. Zgadza się jedynie to że młodzi ale napewno nie "gniewni". Zieliński , Gazda, Szpunar to totalna porażka, radni bez idei i pomysłów, bez odwagi! Gazda-milczek ,sprzedał swój głos za stanowisko wiceprzewodniczącego, siedzi cicho i potulnie podnosi rączkę.Zieliński zajmuje sie mało istotnymi sprawami, czasami zapytał o place zabaw dla dzieci i tyle przez 4 lata. Szpunar nie istnieje na forum, ten facet nie ma nic do powiedzenia.Jedynie Puzio ma odwagę powalczyć np. w sprawach infrastruktury – moim zdaniem dobrze rokuje, choć Wiesio i spółka próbuje go wyciszać.
  Ta rada to układ polityczno- kościelny, dlatego jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle zanim coś się zmieni. Nie tracąc nadziei postawię na Pana Marka i podobnych, jeżeli tacy się pojawią w tych wyborach.

 22. # 34 Zgadzam się .Zgadzam się 100% racji moje zapłacone podatki idą w błoto .Mam prawo chcieć zmian bo kur…wa płacę .jako nieliczny w tym grajdole podatki .

 23. A ja pytam? Kim jest Don Quijote ?
  A) Bogatym , uczciwym lokalnym biznesmenem , którego hobby to pisanie na info.
  B) Zatroskanym o los miasta pierdołą uzewnętrzniającym swe frustracje i życiowe porażki w postaci postów.
  C) Dobrze poinformowaną tubą wyborczą ,, kogoś tam kogoś tam".
  Ja tylko pytam, bo ludzie już gadają……jaki cel jego? ..i czy zamiar szlachetny?

 24. Ponowię pytanie do KTÓŚ
  Drogi "Któśu" proszę wymień jeszcze kilku młodych gniewnych oprócz wymienionych Radnych .
  PS Cichutko się zrobiło – coś podobnie jak z pytaniem do Burmistrza.
  Pozdrawiam

 25. Don Quijote Nie tak bogaty jak chciał i i nie aż tak uczciwy jak by się wydawało hobby to pisanie na info i nie tylko ,ma też inne hobby .Raczej jest wesołym człowiekiem , oczywiście nie aż tak zatroskanym o los miasteczka ale los miasteczka nie jest mu obojętny . życiowych porażek raczej nie ma .A na pewno to twardy mocno stąpający po ziemi facet z żelazną konsekwencją realizujący wyznaczone cele . Zaczął w tym roku jeździć na ryby .Polityka interesuje go tyle co przeciętnego zjadacza chleba .Za jakiś czas opuści niestety N.Debę i nie ma absolutnie żadnych powiązań politycznych ani takich planów na przyszłość .Popiera zawsze ambitnych młodych i nie tylko młodych ludzi .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here