Najlepsze ogrody działkowe w Powiecie nagrodzone

2

2013-09-03

Starosta Krzysztof Pitra wręczył nagrody właścicielom najładniejszych ogrodów działkowych na terenie Powiatu Tarnobrzeskiego.

Tegoroczną edycję konkursu na „Wzorową Działkę 2013 roku”, na terenie powiatu tarnobrzeskiego podsumowano 31 sierpnia. Gospodarzem uroczystości był zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Zwierzyniec” w Tarnobrzegu. Nagrody wręczono podczas obchodów Dnia Działkowca. – W dniu waszego święta życzę wam wszystkiego dobrego, samych radości w obcowaniu z naturą. Bardzo cenię wasze piękne działki, w utrzymanie których włożyliście mnóstwo pracy i wolego czasu. Gratuluję odznaczonym i wyróżnionym. Życzę udanych i zdrowych plonów – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Spośród właścicieli ogrodów działkowych zgłoszonych z terenu powiatu tarnobrzeskiego wygrali Danuta i Andrzej Olechowscy, właściciele działki na terenie ROD „Raj” w Gorzycach. II miejsce zajął Marian Maciąg, właściciel działki na terenie ROD „Relaks” w Nowej Dębie. III miejsce otrzymali Anna i Roman Ortylewscy z ROD „Metalowiec” w Nowej Dębie.
Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy i cenny sprzęt ogrodniczy ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu.

Na terenie Powiatu Tarnobrzeskiego działa 7 Rodzinnych Ogrodów Działkowych: 4 w Nowej Dębie, 2 w Skopaniu, 1 w Gorzycach, na których znajduje się 1094 indywidualnych ogrodów.
Powierzchnia Rodzinnych Ogrodów Działkowych na terenie Powiatu Tarnobrzeskiego zajmuje ponad 45 hektarów, z czego 30 hektarów, to powierzchnia użytkowa.

PT

2 KOMENTARZE

  1. Witam, w jaki sposób można zakupić, wynająć lub wydzierżawić ogródek działkowy w nowej dębie?? Gdzie się zgłosić i gdzie szukać??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here