Szpital zadłużony a starosta walczy o stołek dla kolegi z partii ?

80

Nowodębski szpital stał się łupem politycznym dla Polskiego Stronnictwa Ludowego wspieranego przez Jerzego Sudoła. Starostowie i Jerzy Sudoł chcą zrobić wszystko aby na kierownicze stanowisko w lecznicy wsadzić działacza PSL-u Tadeusza Gospodarczyka. Nie interesuje ich, że szpital tonie w długach a koszt takiego nowo utworzonego etatu może wynieść nawet 200 000zł rocznie. Najważniejsze jest załatwienie roboty politycznemu kamratowi.

Pokrycie strat, przekształcenie w spółkę lub upadłość

Wedle naszych informacji strata szpitala na koniec 2014 roku wyniosła ponad 1 mln złotych. Pierwsze półrocze 2015 roku wcale nie było lepsze i już teraz mówi się, że na dzień dzisiejszy placówka jest pół miliona złotych „w plecy” a na koniec roku wynik może być jeszcze gorszy niż w minionym okresie. W takich sytuacjach zgodnie z obowiązującym prawem albo Starostwo pokryje straty z kasy powiatu albo przekształci szpital w spółkę lub ogłosi jego upadłość.

szpitalWobec takich wyzwań logiczne i uzasadnione jest nie tworzenie dodatkowych wydatków obciążających budżet szpitala. Tymczasem wbrew logice i ekonomii władze powiatu w składzie: Paweł Bartoszek (starosta z PSL-u), Krzysztof Pitra (wicestarosta z PO) i Jerzy Sudoł (członek zarządu powiatu) za wszelką cenę chcą znaleźć etat dla działacza PSL Tadeusza Gospodarczyka. Początkowo forsowano jego osobę na stołek dyrektora, jednak wobec oporu Rady Społecznej Szpitala i radnych powiatu zdecydowano się nie wyłaniać nikogo. Po odejściu Bogdana Tomczyka obowiązki dyrektora – do czasu wyłonienia szefa placówki – pełni Marta Piskór, wcześniej piastująca stanowisko księgowej w szpitali.

Musi być stołek dla „Tadka”

W głowach starostów wspieranych przez Jerzego Sudoła powstał więc pomysł aby „Tadka” Gospodarczyka powołać na stanowisko wicedyrektora. Jednak aby to zrobić należy zmienić statut szpitala który po wcześniejszych modyfikacjach nie przewiduje takiego stanowiska. I tutaj zaczyna się problem gdyż zmiana statutu musi zostać „klepnięta” przez Radę Społeczną szpitala. A tam starostowie i Jerzy Sudoł napotkali opór.

Wedle naszych informacji za wprowadzeniem zmian w statucie szpitala, umożliwiających m.in. stworzenie stanowiska wicedyrektora głosowali: Paweł Bartoszek, Krzyszof Pitra i Jerzy Sudoł. Temu rozwiązaniu sprzeciwi się: Józef Nowak, Andrzej Kołodziej, Wojciech Gruszka i Krystyna Kozieja. Od głosu wstrzymała się Danuta Serafin.

Mieszkańcy mają prawo wiedzieć

Mieszkańcom należy się wiedza, kto i jak głosował podczas Rady Społecznej Szpitala. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć kto myśli o tym by nasz szpital prosperował tak jak trzeba, a kto zajmuje się rozdawaniem synekur i politycznych łupów.

Mając na uwadze sytuacje finansową szpitala warto zadać pytanie jaką wartość dodaną będzie miało powołanie na fotel wicedyrektora lub dyrektora członka Polskiego Stronnictwa Ludowego, który sam musi dopiero poznać ten szpital i jego problemy a przecież nie ma na to czasu ? Jeżeli szpital ma długi, dlaczego władze powiatu chcą wydać dodatkowe ok 200 000 zł rocznie ( bo przecież wicedyrektor z PSL-u nie będzie pracował za najniższą krajową), zamiast zająć się naprawą problemów do których same – chociażby poprzez brak właściwego nadzoru – dopuściły ?

/info

80 KOMENTARZE

  • Dość tej obłudy.Nagle zrobiło się zadłużenie szpitala,a osoba,która była główną księgową pełni funkcję dyrektora.Chyba tu coś nie gra.A na dodatek szuka się stołka dla osoby która nie ma pojęcia jak funkcjonuje szpital .Więc zastanawiam się czy to zadłużenie nie jest wymyślone i wyolbrzymione.Celowo szuka się kozła ofiarnego aby wsadzić swojego koleżkę na miejsce uczciwego człowieka,który tyle zrobił dla szpitala.Każdy pretekst dobry by zniszczyć czyjeś dobre imię i zniszczyć to ,co zrobił dla dobra szpitala.Obłuda i wstyd !!!

  • Bardzo ciekawe :) Czyżby te kosmiczne podwyżki dla pielęgniarek wysadziły w powietrze budżet szpitala :)? I razem z nim byłego Dyrektora?

  • więc może lepiej jak go nie będzie, po podwyżki to pod sejm a nie z ubożuchnego budżetu szpitala…

 1. W Majdanie Królewskim zrobiono stanowisko Wicewójtowej z baby co nam nalewała piwo pod lasem , zarobki ma 9 tys na miesiąc . No cóż czasem warto z wazeliną się pobawić …

 2. Byłem przekonany że Kołodziej to klasyczny karierowicz który nie wie za czym głosuje,oddaje szacunek okazuje się że powiązanie polityczne to nie zawsze jest jego cel.
  gratuluje odwagi józkowi i gruszcze,patrzcie panowie na łapy

 3. Lepiej nie będzie ,ciekawe gdzie nasze społeczeństwo będzie się leczyć ,bo nie wierzę ze ci starsi schorowani ludzie będą się tułać po okolicach….personel odpada ,albo go nie ma,lekarzy brakuje,pielęgniarki odchodzą,szkoda pisać, życzę powodzenia i zdrowia bo tego nam będzie okazuję się potrzeba…

 4. Gospodarczyk niech pilnuje swojej Karabelli, bo to raczej niezła kasa jest. Ponoć już jego pracownicy chronią ten nieszczęsny, zadłużony szpital, pilnują chyba tych długów. A pan Sudoł nie ustaje jak widać w kombinowaniu i knuciu ( zresztą ma silne duchowe wsparcie), żałosny, mały człowiek z przebiegłym uśmieszkiem. Szacun dla rady szpitala, tak trzymać panowie.

 5. Sudoł chodzi po mieście, narzeka na PO, Pitre i Bartoszka,mówi że jemu też się Gospodarczyk nie podoba ale sam nie wiele może po czym po cichu na radzie społecznej wspiera Gospodarczyka. Takiej obłudy nie widziałem.
  Po co wicedyrektor jakiś? Dajcie podwyżkę tym co już tam są, zwiększcie im obowiązki i tyle. I sami się weźcie wielcy starostowie do roboty bo wycieczki po festynach i uroczystych obiadzikach to wielku ch*** a nie praca.

 6. Partia chłopska PSL to karykatura dawnej partii Witosa i innych. To oszołomy dla których liczą się tylko układy, stołki, Kasiora .
  Niektóre twarze te same od lat obrzydliwy fałszywy uśmieszek, całowanie i ściskiwanie innych . tak szukają pochlebców , naiwnych burków domowych. Kiedy zaczną liczyć się , pracowitość , trzeżwy umysł a nie kombinatorstwo.

  • Żaden myślący człowiek długo tam nie zabawi :)
   Prędzej czy później dojdzie do konfliktu z władzuchną

  • Myślę,że sam odszedł.Bo czytając te komentarze wiem,że p.Tomczyk był zbyt uczciwy i pracowity by współpracować z takimi obłudnymi ludzmi.Chwała mu za to co zrobił dla szpitala. Mądrzy ludzie to docenią a starostwo niech się wstydzi.Ale czego można się spodziewać po takich fałszywych i nieuczciwych ludziach.Dzięki tym komentarzom dużo się dowiedziałam jak funkcjonuje starostwo.W głowie się nie mieści,że tacy ludzie odpowiadają za takie ważne instytucje.

  • To myśmy ich wybrali i im zaufali, ale jak widać pracowitość i uczciwość się dziś nie liczy, więc jak w naszym mieście ma być lepiej i ludzie mają godnie żyć?

 7. „W głowach starostów wspieranych przez Jerzego Sudoła powstał więc pomysł aby „Tadka” Gospodarczyka powołać na stanowisko wicedyrektora. Jednak aby to zrobić należy zmienić statut szpitala który po wcześniejszych modyfikacjach nie przewiduje takiego stanowiska. I tutaj zaczyna się problem gdyż zmiana statutu musi zostać „klepnięta” przez Radę Społeczną szpitala. A tam starostowie i Jerzy Sudoł napotkali opór.”

  Zmianę musi uchwalić Rada Powiatu.
  Nie piszczie głupot !!!

 8. Przecież buroki z PSL zawsze myślały o własnej dupie mając rozwój kraju daleko w du..ie a wszystko okraszone modlitwą przy kapliczkach i doprawione niedzielnym waflem.

 9. Bartoszek na wejsciu na stanowisko starosty zarzadał podwyzki uposazenia bo jak powiedzial’ społecznie to on nie bedzie pracował’
  poprzednik miał ok. 10 000,00 pln , wiec to były grosze, oczywiscie podniesli mu kase,

 10. Tylko skąd wzięło się to zadłużenie szpitala tak nagle i co to znaczy to określenie „strata”, bo jakoś wcześnirj nikomu nie było wiadomo o zadłużeniu…

 11. Może nie wszyscy wiedzą więc przypomnę skąd wziął się obecny układ władzy w starostwie i w waszym szpitalu. Pan Tomczyk za rządów p Mirosława Pluty pełnił w Baranowie Sandomierskim funkcję sekretarza, a pan Pitra był dyrektorem MGOK w Baranowie S. Potem Pluta zgodnie ze swoimi planami stał się starostą a po swoim odejściu do sejmu na stanowisko starosty namaścił p.Pitrę. Aby nie dopuścić do przejęcia władzy przez PiS przed kolejnymi wyborami do samorządów po+psl+formacja Sudoła zawarła sojusz i ponownie się udało z tym, że co niektórych chyba zaskoczyła zbyt mocna pozycja psl stąd Bartoszczek na starostę został wybrany. To wielki skrót jak to było i kto tak naprawdę decydował. Każdy może sobie skomentować jak chce. Ja osobiście jestem za bezpośrednim wyborem władz do powiatów przez wyborców. Otrzymujesz najwięcej głosów zostajesz starostą, otrzymujesz o jeden głos mniej jesteś wice. To zapobiegnie sytuacji gdzie na przykład starostą staje się człowiek z kilkudziesięcioma głosami , a tylko zwykłym radnym człowiek z kilkusetkami głosów.

  • Co do bezpośrednich na starostę potrzeba chyba zmiany ordynacji wyborczej ale można już ten proces zainicjować w pytaniu w referendum tylko trzeba się śpieszyć żeby zdążyli dopisać do Bronkowego lub Dudowego :)))

  • Tak trzeba sie spieszyc bo nastapila sraczka na referenda,a rozwolnienia dostal Bronek w nocy z 25 na 26 Maja

 12. Ta kobieta jest nieobliczalna likwiduje tzw kontrakty dla pielęgniarek nie dla lekarzy bo się ich boi jednocześnie zatrudnia swoich znajomych na kontrakty obcych z reguły wiedzy medycznej,poza tym pytanie zasadnicze kto jeśli już dobrowadził do ujemnego stanu szpitala czy aby czasem nie ta pani?

  • Ta PANI to jedyna osoba która chodzi ekonomicznie po ziemi(takie wymogi ) i nie będzie się dawała terroryzować przedstawicielom danych grup chcącym mieć więcej i lepiej kosztem innych mniej licznych i nie mniej ślicznych.

  • Jeśli już to czy sama to zrobiła czy szła za sugestią „innych” życzliwych, może miała duże „parcie” na stołek. A wogóle gdzie była owa pani księgowa gdy te rzekome straty były widoczne??? Może współodpowiedzialna za taki stan rzeczy powinna zlecieć ze stołka a tymczasem w nagrodę dostała stołek wyżej,ha,ha

  • Bolek ta pani nigdy nie chodziła po ziemi zawsze fruwała ponad i miała wszystko podane na tacy nie zna się na rządzeniu szpitalem gdyby nie zespół ludzi ktorym kierowała wypełniała by tylko internetowo pity,drugą sprawą jest to dlaczego nie zabierze kontraktów lekarzom ktorzy i tak zarabiają niebotyczne pieniądze -widać długo rządzić nie będzie bo środowiska pielęgniarskie ją zakasują na swojej głupocie i zachłanności a pozew się szykuje i znow kosztem szpitala co na to inni pracownicy?

  • Zgadza się co do tej pani: fruwa, bo ma straszne parcie na stołek, zatrudnia swoich też prawda, a największa prawda to jest to że jako główna księgowa odpowiada za finanse czyli za dług szpitala. Ktoś napisał że nie będzie wchodzić w układy, ha ha ha . Już dawno weszła i zrobi wszystko żeby być na stołku. Więc jak widać w nagrodę za stratę dostała stołeczek. Jeśli chodzi o lekarzy to boi się ich jak ognia, i to jedyna grupa której nie ruszy.

  • Jakie likwiduje, przecież na kontrakt każdy może przejść, a to że wszędzie likwiduje się prace na kontrakcie i na etacie w jednym miejscu zatrudnienia to już inna sprawa.

  • TA PANI mści się na pracownikach za *uj wie co i pokazuje co to ona nie jest. Ale to wszystko wyjdzie jej tylko na niekorzysc, juz teraz brakuje kadry w szpitalu a bedzie jeszcze gorzej.
   I jakim cudem z KSIEGOWEJ na DYREKTORA? Nie majac jakiegokolwiek pojecia o zarzadzaniu placowka medyczna i bez konkursu.

 13. Jak starostwo zmniejszyło budżet biednemu tomczykowi o ponad połowe. To sie dług od razu zrobił. Jak nikt nie chciał mu pomuc ani powiat ani gmna. Każdy coś da ale to ochłapy …..i stracił kpleś nadzieje, pukał do wszystkich ….. drzwiolali go….. więc sam odszedł.

  • I tu się zgodzę, że dyr. Tomczyk próbował wszędzie pozyskiwać pieniądze, w każdy możliwy sposób, nawet poprzez reklamy na ogrodzeniu czy na telebimie i dlatego nasz szpital tak dziś ładnie wygląda, tylko co z tego jak znajdzie się tu tylu takich co zawsze mają wiele do powiedzenia a do roboty nie ma nikogo.
   A tutaj można zobaczyć jaki sprzęt został jeszcze dzięki niemu zakupiony i to w większości z pozyskanych zewnętrznych środków :

   http://bip.tarnobrzeski.pl/?c=mdPliki-cmPobierz-698-VVpQVF8xMl8yNl8yMDE1LnBkZg==

   Pozdro dla wszystkich wiedzących jak było naprawdę.

 14. Opanujcie się ludzie w wypowiadaniu głupich komentarzy!O ile się orientuję od kilku lat trudno zadowolić nasze środowisko wyborem dyrektora. Barzycka -zła, Zawadzki-zły, Tomczyk-zły.Czy to bynajmniej nie dziwne? O co chodzi? Gdzie Ci pacjenci ,którzy mieli przychodzić do naszych świetnych lekarzy? Zaufajcie nowej władzy Szpitala -tak jak nowemu prezydentowi Polski. AMEN.

 15. PSL ma tyle wspólnego z chłopem co islam z pokojem. PSL rozdaje karty w naszym i sąsiednim województwie – Bury i spóła obsadzają wszystkie stołki – ich ludzie są wszędzie – w komisjach wyborczych też – a jak mawiał klasyk – „Nie ważne jak kto głosuje, ważne kto liczy głosy”

 16. Tak tak kolejne kierownicze stanowisko a ja po 38 latach pracy w tym kochanym SPZZOZZZZ WYSŁUGĄ BO ONA WCHODZI W PODSTAWĘ MAM NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ.PAN SUDOŁ DOSKONALE WIE ILE ZARABIA PERSONEL.i bardzo współczuje!!!Kanalia.

 17. Kurza stopka dostała w spadku grzędę i będzie rozgrzebywać kto jej jajka podkradał a kto dokładał,póki co zajmuje się nieekonomiczną pracą średniego personelu mając na uwadze swoich znajomych i przydupasów,potem przyjdzie czas na lekarzy -ech nie wróżę tej kurze szybkiego wzlotu raczej upadku i to szybko ale ten co chce szybko zmienić wszystko zmienia się w uzurpatora-oby tak dalej punktowanie się zaczęło

 18. Dopoki kler będzie sie miał dobrze to w Polsce nigdy nie będzie dobrze była komuna ale oni nas jawnie j…li a kler nas mami swoją zaklamana wiara.

 19. Czy sposobem na poprawienie tego co spiepszyła przez ostanie lata jest lamęt do NFZ-u i szukanie w uni pomocy kosztem likwidacji tzw kontraktow dla średniego personelu a podwyższenie płacy ,,minimum” dla lekarzy idąc to drogą to nie wróżę jej wielkiego otwarcia i rządzenia raczej deportacji do innych czynników składowych szpitala -może salowa?,wiedząc ile zarabiają lekarze a ile średni personel medyczny jest to -Kanibalizm własnych pracowników no ale niech rządzi może już nie długo?

 20. Działanie likwidujące kontrakty pielęgniarek to wreszcie wyjście naprzeciw związkowym żądaniom jeszcze z czasów p.Zawadzkiego, który otworzył furkę dla chętnych a wówczas przez przedstawicieli związków przeklinany.Teraz p.Dyrektor jest decyzyjna i realizuje słuszne postulaty związkowe o niebezpieczeństwie dla pacjenta wynikającym z pracy przepracowanej pielęgniarki.Teraz sobie miłe panie odpoczniecie, to dla waszego dobra.

  • No fakt przepracowane za grosze a co z lekarzami ktorzy prawie mieszkają w szpitalu i to za dwa razy albo tzy większe stawki robiąc mniej niż pielęgniarka?

 21. @boguś Nowe wybory nowe możliwości-zawiąż wokół pielęgniarek i ich związków grupę inicjatywną, która doprowadzi do zmian przy kontraktowaniu przez szpital z NFZ i umożliwi w oparciu o nowy kontrakt(w trakcie tego już się nie da)wywalić połowę lekarzy,zmniejszyć tym samym liczbę dyżurów a oszczędności podzielić sprawiedliwie jedynie między,ciągle niedocenione pielęgniarki.POWODZENIA

 22. Wystarczy tych w urzędzie powiatowym, który osiągnęli wiek emerytalny, odesłać na emerytury i w budżecie ich pensji zrobić wesołemu Tadkowi etat w jakimś tam referacie.

  Wilk syty i owca cała. Dęba odetchnie od starej i jej rodziny, a Tadek będzie pracował rzut beretem od swojej rodzinnej chałupy.

  • A praca w urzędzie powiatu to dla działacza PSL zawsze nobilitacja a nie pakowanie się do jakiejś mieściny ,bo człowiek z takimi referencjami przecież nie może kierować się jedynie tak niskimi pobudkami jak KASA.

 23. Oto przypowieść, niech będzie jak rózga na młodzieńca, żeby do karności go przywrócić i dać mu nowe życie. Kto ma uszy, niechaj słucha!

  | Stara baba liczyła szekle u księcia, młoda baba liczyła też szekle – tyle, że młoda liczyła szekle w lecznicy u znachora. Młoda baba była krewną starej baby. Stara baba chciała mieć warsztat znachora, jego chałupy i owce. Oprócz krewnej, co u znachora liczyła szekle, stara baba podsunęła znachorowi swoją córkę, co by została w pracy w lecznicy. Żeby to zrobić, zabiła pomniejszą znachorkę, a później zmusiła księcia do zapłacenia z kasy królewskiej odszkodowania rodzinie zabitej znachorki. Powiedziała księciu „zapłać im odszkodowanie, a ja Ci gdzie indziej lepiej policzę szekle na ucztę”. Zapłacił.

  Stara baba pomyślała:
  „Mam krewną po prawicy znachora, liczy mu szekle, mam córkę i jej męża tam, ale ludzie nie pozwolą na nic więcej. Powiem księciu do ucha, żeby zabrał lecznicy połowę szekli, co szły do lecznicy od króla przez księcia ręce. Wtedy ludzie zniecierpią znachora”. Tak książe zrobił.

  Myślała dalej:
  „Podsunę im fyrcka z Zielonego Zakonu. Powiem im przez pachołków, że znachor już nie ten i giną mu szekle, weźcie fyrcka – rymokletę, on zna wywary mocne z drożdży i ziół i kierunki pomyślnych wiatrów. Odsunę znachora, podstawię ludowego fyrcka, ale ludzie nie wezmą fyrcka. To i dobrze. Wtedy powiem im przez pachołków – nie ma już znachora, a na ludowego fyrcka z kolei smarkacie, o ludzie niewdzięczni! To weźcie już tę młodą, co u znachora liczyła szekle. Bo i tylko wtedy, za trzecim razem ją wezmą”. A to była jej krewna.

  Fyrcek zaś w Zielonym Zakonie przekazywał wieść od starej baby taką:
  „Baba na niepomyślny wiatr mnie wystawia, ale mamy tam razem z nią sprawę. Zielony Zakonie słuchaj uważnie, a nie będziesz głodny, choć lata idą chude! Ludzie mnie nie wezmą na znachora, bom fyrcek, ale z rodziną starej baby my, Zielony Zakon, naciśniemy na księcia, żeby warsztat, chałupy i owce znachora, które znachor od samego króla niegdyś dostał, nam w drodze rozporządzenia ten książe za dwa szekle dał. Bo Król daleko i nie doliczy się, że warsztat i kilka chałup stracił”.

  I tak się stało. Jerycho wtedy bardzo podupadłe było. Gdy podzielono lecznicę, którą niegdyś król kazał wybudować, pomiędzy ród starej baby i Zielony Zakon, Jerycho podupadło jeszcze bardziej. Była susza. Ludzie ostatnie szekle oddawali za garść pszenicy i wywary lecznicze, bo na nic innego nie starczało zbiorów. Nic nie budowali, dzieci się nie rodziły, a kupcy omijali miasto daleką drogą. Tylko najemni żołnierze z odległych krain, nawiedzali poniszczałe mury, znajdując tam u biednych dziewek darmową uciechę |.

 24. Powiatowa cosa nostra.
  Jak bym czytała Ojca Chrzestnego.
  Tylko w tym przypadku Baba Chrzestna.
  Kolejny temat dla Francisa Forda Coppoli.

 25. Łapy precz od NOWEJ DĘBY.Niech wieśniaki z wsi gorzyce czy gminy wiejskiej grębów nie wpier..lają się. My w ND w sprawach ND poradzimy sobie bez patronatu wiejskiego konglomeratu .

 26. Teraz to czytam i nie wierzę że ta osoba ma takie poparcie pytam kogo? to zguba dla tej jednostki szpitalnej doprowadziła do zadłuzenia a teraz chce jeszcze bardziej ją zniszczyć pod wieloma względami ograniczyć pracę szpitala -boże wybierz nowego rozsądnego i myślącego dyrektora a tej pani podziękuj za współpracę

 27. Odczepcie się od tej pani, bo tylko ona wyciągnie ten szpital z długów obcinajac kontrakty pielęgniarskie. Duże oszczędności są choćby na oddziale wewnetrzym, gdzie pielegniarkami łata się dziurę na izbie przyjęć, zamiast pracować przy łóżku chorego to muszą wykonywać inną robotę przyjmować chorych, wypełniać stosy papierów.

  • Człowieku, Ty chyba nie przeczytałeś tego co napisałeś. Życzę Tobie, aby wtedy kiedy będziesz potrzebował pielęgniarki przy łóżku ona (pielęgniarka) była na izbie przyjęć. Może wtedy zrozumiesz jakie to oszczędności nowa pani dyrektor na Tobie przede wszystkim zrobiła. Ciemny naród, tyle bo szkoda słów.

  • No fakt wyciągnie z długów szpital do ktorych doprowadziła a teraz kosztem żałosnych poborow pielęgniarek chce się wybić jako mądry dyrektor ktoś tu wcześniej napisał że zwierzyna niedługo stanie się myśliwym i na odwrót myślę że już niedługo

 28. to, ze nazywaja to szpitalem to jest bardzo na wyrost, nawet sie ciesze, ze to upadnie. Te pieniadze, ktore sie tu marnuje pojda do jakiegos normalnego szpitala..

 29. Mam coraz większe przekonanie, że wszystkie ruchy powiatu dot. szpitala ma celą ostatecznie doprowadzić do przekształcenia go w spółkę z częściowym udziałem powiatu. Działka prywatna pewnie trafi w ręce rodzin ludowców, a powiat będzie musiał sponsorować ich półprywatną firmę zgodnie z maksymą:

  „Nacjonalizacja kosztów, prywatyzacja zysków”

 30. Kontrakty pielęgniarek to w praktyce sposób na wydzieranie kasy z wielu miejsc.Po co macie latać po wielu placówkach jako zapchajdziury bez dokładnej znajomości placówki,będąc w niektórych raz w tygodniu, skoro wasi związkowi przedstawiciele walczyli o godne bezpieczne etaty i pracę w wymiarze ok.170 godz.Dyrektorem przez ostatnie lata w był p.Tomczyk i to on negocjował z NFZ obowiązujące kontrakty.
  Niech złośliwe plujoki wobec od miesiąca urzędującej p.dyrektor to wreszcie zapamiętają.

  • Początki końca to już widać ,poza tym to nie ostatnie ruchy tej pani co niektórzy się zdziwią na nie!

  • Takie ciasne móżdżki bez kompetencji zawsze srają jadem na wszystko i wszystkich bo zawsze im ksywda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here