Zmarł Ryszard Rutyna – radny Rady Miejskiej

6

Z głębokim smutkiem Samorząd Nowej Dęby 8 lipca br. przyjął wiadomość o śmierci Ryszarda Rutyny, radnego Rady Miejskiej. Śmierci niespodziewanej i przerywającej nić życia w sile wieku.

Śp. Ryszard Rutyna sprawował funkcję radnego Rady Miejskiej w Nowej Dębie w latach 2006-2014, a Jego życie związane było z Chmielowem oraz miastem i gminą Nowa Dęba. Ryszard był człowiekiem, któremu sprawy społeczne oraz Gminy głęboko leżały na sercu. W latach 1984-88 sprawował funkcję radnego, był członkiem Rady Sołeckiej i przez wiele lat był działaczem sportowym, pracując na rzecz LZS Chmielów. Był członkiem Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie oraz wiceprezesem Zarządu Powiatowego PSL w Tarnobrzegu.
Brał czynny udział w pracach komitetów społecznych ds. gazyfikacji, telefonizacji i kanalizacji Chmielowa.
Ryszard był również inicjatorem powstania pomnika upamiętniającego bombardowanie Chmielowa w pierwszych dniach II wojny światowej.

Jego mottem życiowym była praca dla rozwoju i dobra Chmielowa.

Odszedł ważny dla naszej społeczności człowiek, ale przede wszystkim mąż, ojciec i dziadek. Dlatego łączymy się w bólu z Rodziną, której przyjdzie teraz żyć bez osoby stanowiącej ostoję domu.

 

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here