Zmiany w Komisji Rewizyjnej muszą poczekać

32

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej miało odbyć się głosowanie nad zmianą składu osobowego Komisji Rewizyjnej. Ze względu na nieobecność przewodniczącego tejże komisji Marka Kopcia punkt ten został zdjęty z porządku obrad.

Komisja rewizyjna pełni w gminie funkcje kontrolne. W bieżącej kadencji samorządu pod kierownictwem przewodniczącego Marka Kopcia, komisja przeprowadziła jedną spektakularną kontrole w Domu Kultury i właściwie więcej o jej działalności nie było słychać. Brak inicjatywy i pomysłu na prowadzenie komisji to główny zarzut jaki stawiany jest obecnemu przewodniczącemu.

Na początku sesji radny Tomasz Gazda zgłosił uwagę, że zgodnie ze statutem gminy sprawy osobowe winny być rozpatrywane pod obecność zainteresowanego. Jednocześnie przestawił prowadzącemu obrady pisemne uzasadnienie nieobecności Marka Kopcia. Przewodniczący Tomasz Wolan ogłosił przerwę w obradach podczas której sprawę skonsultowano z gminnym radcą prawnym, który uznał wniosek radnego Gazdy za zasadny. W związku z tym w drodze głosowania podjęta została decyzja o zdjęciu z porządku obrad uchwały zmieniającej skład Komisji Rewizyjnej.

Jak można się domyślać, uchwała trafi na kolejną sesję.

32 KOMENTARZE

  • W ramach nieudanego puczu ekipy Orodna miał być nowym przewodniczącym rady. Jest już po tamtej stronie. Jasne więc jest że stronnik burmistrza nie powinien być przewodniczącym Rewizyjnej bo nie będzie obiektywny.

 1. A tak naprawdę to o co chodzi? Czy to zostało wrzucone tylko po to, aby pokazać że w ND coś sie dzieje ? Tylko że to 'coś’ musi być coś, bo to to powyżej to jest nic. Paru gości się zebrało aby stwierdzić że muszą się rozejść. Ciekawe czy pobrali „diety” za obecność….

 2. paru gości sie zebrało aby poprawić funkcjonowanie Miasta Gminy . niestety jeszcze trzeba chwile czasu aby ten bałagan posprzątać

 3. Dokładnie, minie dużo czasu zanim się rozpieprzy ten beton w przenośni i dosłownie, ordon latami niszczył miasto i gminę. Nie mogę się doczekać dnia w którym odejdzie, otworzę szampana z tej okazji bo to będzie wspaniały dzień. Jest tak słabym burmistrzem że nie mogę pojac jak można na niego głosowac. Jak coś robi to źle, nie to co trzeba, o strefie zapomniał totalnie gdyby nie nowa rada nic by się nie działo do tej pory.

  • jeden taki, z choinki się urwałeś? Właśnie na tym polega polityka. Każda próba pokazania własnego zdania, a tym samym odejście od interesu partii czy danej grupy powoduje wyautowanie danego zawodnika.

 4. Haha Marek Kopeć przewodniczącym rady. Gość poszedł do obozu Helki Tłustej, Mariana Tomczyka i Staszka Skiminy. Widocznie ich rozumy nadają na tych samych falach.

 5. Właśnie myślisz samodzielnie nie pod dyktando innych to kij znajdą nawet bez kija pozbywają się osoby nie po ich myśli jeżeli tak jest w całej naszej Polsce to ja już nie zagłosuję na taki PIS
  I powiem tyle jak starsi ludzie umrą to ciężko będzie tym Pisowcom i to jest demokracja nie pasujesz nie klaszczesz odsuwają a mówią ze niby demokracja jaka się pytam cha , cha ,cha zresztą to widać nawet koń by się uśmiał

  • Slogan pt. „demokracja” łykają tylko mentalni impotenci. Od lat widać jak na dłoni czy to na przykładzie Polski czy innych państw, że wartością nadrzędną jest interes partii lub danej grupy interesu, więc takie postępowanie nie ma nic wspólnego z klasyczną demokracją. Zwykłe hasło dla gawiedzi i nic więcej.

   Jesteś szeregowym (p)osłem to masz świadomość, że musisz głosować zgodnie z wolą kierownictwa, a nie kierując się własnym zdaniem, bo w takim przypadku zwykle taki delikwent dostaje pałą w łeb i jest odstawiany na boczny tor. Spora większość idzie w takie struktury tylko dla kasy, a nie żeby rzeczywiście coś zmienić. Oczywiście są osoby z wizją, bo nie wszyscy są interesowanymi pacynkami bez własnego zdania, ale takie jednostki to zdecydowana mniejszość i ludzie powinni o tym wiedzieć od wielu lat śledząc różne wydarzenia i je analizować, a nie nagle się budzić i odkrywać, że zostali nabici w butelkę.

 6. Przepis na kosmiczną farsę.
  1. Odejdź od swojej ekipy i przejdź do na stronę wójta.
  2. Organizuj przewrót w radzie by mogło wrócić stare.
  3. Rób z siebie męczennika, którego niesłusznie odwołują.
  4. Dziw się, że się z ciebie śmieją i ci nie ufają.

  • Te maseczki to tak pomocne jak kadzidlo na pogrzebie, SLONECZKO mnie dobija ale do Jesieni musze dotrwac

  • Tu nie chodzi o to co ma w głowie – to jest poukładany człowiek. Chodzi o to co na zebraniach w hotelu Szypowski kazał mu notować w kajecie prezes Pawełek! A że były to głupoty i prywata to się przeraził i wycofał. A klakierzy klaszczą dalej

 7. Stasiu Rawski to kolejny nieudacznik,radny z przypadku,Sławuś jak to czytasz to wstydź się za takiego radnego,tylko kebab u szwagra wam w glowie a dla wioski Tarnowskiej i Rozalina nic nie robicie,wstyd!Dobrze ze to jedna kadencja tego radnego lgbt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here