Zmiany w naszym szpitalu

9

04.05.11r.

Na ostatniej sesji rady powiatu tarnobrzeskiego dokonano zmiany w statucie Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. Rajcowie zadecydowali o powołaniu nowego stanowiska kierowniczego: zastępcy dyrektora do spraw administracyjno-technicznych.

Zdaniem władz powiatu tarnobrzeskiego dyrektor Roman Zawadzki ma zbyt dużo obowiązków i potrzebuje wsparcia zwłaszcza w zakresie inwestycji, dotacji unijnych i przygotowywaniu strategii rozwoju. Koalicja rządząca zwracała również uwagę na rozmiar placówki. Podkreślano iż szpital zatrudnia kilkaset osób, tak więc powołanie zastępcy dyrektora jest jak najbardziej uzasadnione.

Przeciwny wymienionym rozwiązaniom był były starosta Wacław Wróbel. W jego opinii wyżej wymienione zmiany w statucie są nie potrzebne i nie wpłyną na poprawę sytuacji w szpitalu. Stwierdził również iż fotel zastępcy jest przygotowany pod konkretną osobę.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że zastępcą dyrektora do spraw administracyjno-technicznych ma zostać radny powiatowy z listy Platformy Obywatelskiej Bogdan Tomczyk. Sam zainteresowany nie potwierdził, ani nie zaprzeczył tej informacji. Jego przejście do szpitala mogłoby oznaczać powrót do rady powiatu Jarosława Mączki, który w wyborach do rady powiatu zajął kolejne po Tomczyku miejsce.

9 KOMENTARZE

  1. nie przygotowano komuś ciepłego wyściełanego stołka.Po co było tworzyć nowy etat,bo trzeba było poszukać pewnej osobie cieplej posadki po odejściu z powiatu. Mieszkańcy ten etat pokryją czynszem.

  2. Panie Wróbel jak masz Pan honor to głosu nie zabieraj – czy w PGKiM fotel na którym Pan zasiadł był przygotowany pod konkretną osobę ?

  3. w PKP powinien sie zatrudnic, tam jest pelno roboty dla specjalistow normalizacji ruchu pasazerskiego z perspektywa szybkiej kolei nad Bystrzykiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here