Będzie wymiana sieci wodociągowej w centrum miasta

5

02-03-2012

Rada Miejska wyraziła zgodę na podwyższenie kapitału zakładowego spółki PGKiM o 200 000zł. Ma to związek z wymianą sieci wodociągowej na terenie Placu Gryczmana i Koziołka.

Podczas sesji i komisji radni wskazywali na potrzebę uregulowania tej kwestii przed przystąpieniem do rewitalizacji tej części miasta, aby później nie okazało się, że nowe planty trzeba rozkopywać z powodu awaryjności przestarzałej instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej.

Istniejąca sieć wodociągowa zostanie wymieniona, na odcinku od ul. Al. Zwycięstwa do ul. Kościuszki. Zadanie będzie realizować Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w ramach realizowanych zadań związanych m.in. z dostawą i i utrzymywaniem sieci wodociągowej na terenie miasta i gminy Nowa Dęba i rozliczone w ramach podwyższonego kapitału zakładowego spółki.

/ rek

5 KOMENTARZE

 1. [quote]i znów planty rozkopią nie można było w kolejności tego zrobić eh[/quote]

  Brawo! Wreszcie ktoś zaczyna łapać o co tutaj chodzi. Rzecz w tym, że tak naprawdę CAŁA sieć jest przestarzała i wysoce awaryjna i nadaje się do wymiany! Zanim się coś zrobi należy te sieć wymienić. Mówią o tym "awanturnicy" z Ratusza (odsylam do informacji o sesji budzetowej). Burmistrz jednak najpierw robi nowy parking a później go rozkopuje bo ma awarie (przykład ul Mickiewicza).

  [b]Sesja czerwiec 2011 rok, fragment wystąpienia "Ratuszowego": [/b]
  [quote]Kolejnym zadaniem z którym nie możemy zwlekać to wymiana sieci wodociągowej na terenie miasta. Doskonale zdajemy sobie sprawę z awaryjności tej sieci. Wszyscy mamy świadomość, że jest przestarzała i musi zostać wymieniona. Obawiam się, że przesuwanie tego etapu na kolejne lata może oznaczać blokadę inwestycji w mieście. Czeka nas rewitalizacja plac i „Koziołka”. Za chwilę może się okazać, że będziemy rozkopywać nowo zbudowane chodniki, alejki, parkingi bo trzeba wymienić rurę. Aby uniknąć takich sytuacji jak najszybciej należy dokonać wymiany sieci wodociągowej na terenie miasta ale również podjąć się modernizacji kanalizacji sanitarnej i burzowej.[/quote]
  ( źródło: http://www.jutrotodzis.blogspot.com/2011/07/wystapienie-na-sesji-30062011r.html )

  Póki co zajęto się Plantami i Koziołkiem. Ale to POCZĄTEK tego co tak naprawdę trzeba zrobić.

 2. nie ma na siłownie bo szatnia w Cyganach za pół miliona ważniejsza
  i inwestycje na wsiach. Siłownia to może powstanie jak sobie tego zażyczą mieszkańcy Chmielowa. Gość z Tarnowskiej Woli pomógł im uzyskać dominacje nad resztą.

 3. "Zadanie będzie realizować Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w ramach realizowanych zadań związanych m.in. z dostawą i i utrzymywaniem sieci wodociągowej na terenie miasta i gminy Nowa Dęba i rozliczone w ramach podwyższonego kapitału zakładowego spółki."Zamiast przetargu ciepłe posadki ocaleją.Znowu można zapaść w hibernację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here