Zmiany w Zarządzie MKS Stal Nowa Dęba

43

26-04-2012

W dniu 21 kwietnia 2012 w kawiarence Samorządowego Ośrodka Sportu i rekreacji odbyło się Walne Zgromadzenie Członków MKS STAL NOWADĘBA.

W obradach uczestniczyli zaproszeni goście w osobach: Wiesław Ordon Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Zastępca Burmistrza Zygmunt Żołądź oraz Dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Adam Szurgociński.

Decyzją Walnego na przewodniczącego obrad wybrano Pana Adama Szurgocińskiego.

Najważniejszym punktem obrad była zmiana statutu klubu dotycząca liczby członków zarządu MKS STAL. Dotychczasowo skład zarządu mógł liczyć od 5 do 7 osób.

Zarząd MKS STAL Nowa Dęba prócz bieżącej działalności statutowej dąży do nieustannego rozwoju Klubu poprzez poprawę oraz rozbudowę infrastruktury sportowej, wdrażanie nowych systemów szkoleniowych oraz udział w projektach zewnętrznych. Na obecną chwilę statut nie pozwala na zwiększenie liczby członków powyżej 7, a już na dziś owe maksimum nie jest pewnikiem dla optymalnego funkcjonowania zarządu w sposób zapewniający stabilny rozwój Klubu.

Uchwałą Walnego Zgromadzenia zwiększono liczbę członków do 11 osób.

Po podjęciu uchwały przeprowadzono wybory uzupełniające.

W skład dotychczasowego zarządu weszli : Iwona Strojek, Rafał Bednarski, Andrzej Kołodziej, Wojciech Śmiech, Bartłomiej Sikora.

Zarząd w nowym składzie przedstawia się następująco :

Damian Diektiarenko – Prezes
Leszek Pabian – Wiceprezes
Wojciech Śmiech – II Wiceprezes
Adam Bunio – Skarbnik
Tomasz Zieliński – Sekretarz
Tadeusz Rak – Członek
Iwona Strojek – Członek
Andrzej Kołodziej – Członek
Julian Zięba – Członek
Rafał Bednarski – Członek
Bartłomiej Sikora – Członek

Ponadto dotychczasowy zarząd uzyskał absolutorium za okres sprawozdawczy. W obradach uczestniczyło 28 osób.

MKS

43 KOMENTARZE

 1. Rewelacja ! Zarząd składa się z 11 osób a członków na Walnym aż 28 . Super ! Pamiętam jak STAL liczyła ponad 500 członków teraz nawet nie ma połowy z tej liczby. A ilu członków opłaca składki członkowskie ? Pewnie te 28 osób. Brawo STAL !

 2. Na stronie stali pisze ze jest 48 członków. Nikt nikogo nie namówi do wpłacania składki. Nie widzę tam na liście sponsorów, oldbojów, kibiców! Wszyscy by chcieli żeby było lepiej, więcej i ładniej a ciężko składkę wpłacić i przyjść na zebranie !

 3. jakby każdy mieszkaniec dał raz w roku po 10zł na Stal to by było 12 000 x 10zł= 120 000 zł. Może warto raz do roku zrobić jakiś festyn w postaci ŚWIĘTO STALI na stadionie na którym byłaby przeprowadzona zbiórka publiczna. Wpuścić na stadion jakiegoś grajka, dać jakiemuś browarowi wyłączność na sprzedarz i rzucić narobić wlepek: WSPIERAM STAL. Każdy kto rzuci do puszki minimum 10zł dostanie taką wlepę.

 4. Zastanawiam się czy Zarząd klubu Stal N.D. ma taki zap….dol że nie wyrabia na zakrętach czy chce rozmyć jakiś przekręt i zwiększa skład Zarządu. Klub na wsi a Zarząd jak z ekstraklasy. A z członkami klubu to fakt 48 osób a 11 w Zarządzie – coś mi tu pachnie aferą:o

 5. Z ostatniej chwili: GAZPROM chce zainwestwać w Sekcje piłki nożnej a trenerem zostanie Guardiola. Brawo Stal. Jak ONI to zrobili?????????? Przekręt stulecia.

 6. Zastanawiam się dlaczego STAL dostaje corocznie dofinansowanie do swojej działalności od miasta. Przecież nie jest pępkiem świata, przecież ma wykwalifikowany zarząd składający się z BIZNESMENÓW, którzy potrafią mnożyć swoje majątki. Dlaczego mając taką kadrę menadżerską musi co roku zabierać innym dotację! Śmietanka nowodębskiej elity menadżerskiej na czele STALI a STAL się nie ma wcale dobrze ! Członków 48 a dotacje wysokości 200tyś PLN coś tu jest grubymi nićmi szyte, kto wam daje przyzwolenie na takie działania. Dlaczego tylko 2 kluby w mieście otrzymują te pieniądze . A reszta ? Przecież w Nowej Dębie jest ponad 10 stowarzyszeń, które mają podobny profil działania. A tylko dwa kluby dostają te pieniądze – proszę nie wyjaśniać , że pozostałe kluby nie składają wniosków. Bo jak złożą to i tak ich nie dostaną. I to jest śmierdząca sprawa ! wszystko zgodne z prawem ! Zgodnie z prawem reszta nie pisze bo i tak nie dostanie , więc po się rozpisywać !
  Brawo STAL !

 7. #9 wk@#$^@$%&wia mnie takie podejście. Powinni pisać i tyle to że nie zawsze dostają nie znaczy że niedostaną. Może były jakieś błędy formalne w poprzednich wnioskach??? Z każdym kolejnym człowiek się czegoś uczy w temacie pozyskiwania środków a gmina nie jest jedyną instytucją w jakiej można się o nie starać. No ale najlepiej narzekać i nie podejmować żadnych działań…

 8. Rysiek akurat w tym temacie wykazujesz się totalną naiwnością. Od lat wiadomo z góry kto z gminy dostanie kasę. To idzie wedle klucza politycznego.

 9. Kolego w mojej dziedzinie raz dostaję raz nie i nie robię tragedii (akurat nie ze środków gminy). Nie uwierzę, że widoczne na rynku lokalnym stowarzyszenie nie dostanie kasy toż to zawsze możliwość tzw. "patronatu". Z drugiej strony znam wiele organizacji narzekających, że nie mają kasy bo jak by mieli toby "****ą wróble łapały" i co??? I jak dostają to dalej guzik jest z tego bo nie potrafią zagospodarować.

 10. To dalej obrażaj się na cały świat i narzekaj, że inni dostają a Ty nie.
  Pomyśl tylko skąd ktokolwiek ma odgadnąć, że org którą reprezentujesz potrzebuje kasy czy nie?? Konkursy są jakie są ale jak nie złożysz poprawnie wypełnionego/uzasadnionego wniosku to na pewno nic nie dostaniesz jak złożysz to masz jakiekolwiek szanse.

 11. I ty w to wierzysz Rysiek !

  A może Rysiek jesteś pracownikiem UMiG i musisz w to wierzyć !
  Albo Ci każą wierzyć w to !

  Ja w bajki nie wierzę !

  Popieram stalowia !
  Dziwię się że w tych konkursach wciąż wygrywają LKS, STAL i KPS .

 12. Nie nie jestem z umig. Już kilka razy zdarzyło mi się brać udział w konkursach gdzie było kilka setek projektów a przechodziło ledwie kilkanaście i to jest za#$%scie denerwujące gdy jesteś pierwszy pod kreską i decyduje o tym czwarte miejsce po przecinku w ocenie parametrycznej ale jak pisałem raz pod kreską raz nad kreską czasem się udaje.

 13. [quote]To dalej obrażaj się na cały świat i narzekaj, że inni dostają a Ty nie.[/quote]

  Ja sie na nikogo nie obrażam. Stwierdzam FAKT i nie mam zamiaru marnować swojego czasu i energii na pisanie wniosków które i tak zostaną uwalone bo kasa pójdzie tam gdzie zawsze. Mówię żeby była jasność o konkursach w gminie. (Gosc spod nr 15 to nie ja)

 14. Nie znasz sprawy a wydajesz sądy.
  Pisałem, składałem, przekonałem się na własnej skórze po wypowiedzi decydentów w stylu "fajny ten wniosek ale sami rozumiecie, że jak damy wam to wtedy będziemy musieli zabrać innym a wówczas będzie dużo hałasu". Dostają ci co mają dostać. Wszystko oparte jest o kalkulacje wyborcze, a więc jest sprawą polityczną. Reasumując: Stwierdzam fakt i nie tracę czasu na pisanie.

 15. Rysiek ! Naprawdę ty w to wierzysz !

  Odpowiedz sobie na proste pytanie :

  Dlaczego
  Klub Karate KYOKUSHIN ,
  Liga Obrony Kraju ,
  Nowodębskie Towarzystwo Ratownictwa Wodnego,
  UKS – Uczniowski Klub Sportowy „STENGA” ,
  Polski Związek Wędkarski,
  Stowarzyszenie PORĘBA ,
  Sekcja Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych ,
  Koło Łowieckie „Ryśâ€ w Nowej Dębie ,
  Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze w Nowej Dębie Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Sportowych i Turystycznych „TWIST” w Nowej Dębie ,
  Klub Darta Sportowego „NOVA CLUB”,
  Stowarzyszenie „Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba”
  i inne stowarzyszenia nie otrzymują właśnie tej dotacji?

 16. Kolego pierwszy mój wniosek był oceniony na 5 w skali do 10 teraz nie schodzę poniżej 9.5…
  Też nieraz mam dość, ale wiem że jak nie złożę to na pewno będzie źle. imho w nd niema jakiejś wybitnie silnej konkurencji z którą nie można by powalczyć. O większości z tych organizacji (imprezach przez nie organizowanych) nawet nie słyszałem. No może bractwo jakiś czas temu w Szydłowcu widziałem. Jasne może za mało ucha przystawiam ale sądzę że gdyby któraś z tych organizacji (może wspólnie) raz na jakiś czas zorganizowała jakąś większą imprezę to bardziej zapadłaby w pamięć i jak nie z umig to od sponsorów kasa by wpadła a jak by się to powtarzało to i umig by się ugiął bo to by mu się po prostu medialnie opłacało.

 17. W kwestii kasy to ludziom z umig czasem chyba trzeba pokazać, ze ją mają (ale tak jest wszędzie). Zawsze zostaje coś ze środków zabezpieczonych pod przetargi i pod koniec roku tak od 25 do 31 grudnia trzeba to nagle wydawać. Przykład na ten rok… parking przy krasickiego za lekko ponad 116k na moje krzywe oko umig miał wycenę na ok 300k więc według zdrowego rozsądku powinien miniej więcej tyle w budżecie zabezpieczyć.

 18. A w kwestii zarządu składającego się z 11 członków,powiem jedno, Skuteczność takiego gremium jest po prostu żadna. Sami wiecie że część członków to na siłę wciągnięci zawodnicy bez doświadczenia w pracy dla klubu. Mało jest ludzi którzy całe swoje życie poświęcili Klubowi. Warto by po nich sięgnąć.Powodzenia

 19. Brawo STAL !
  Super napisany wniosek – Gratulacje !
  200 000 zł w kasie klubu na 48 członków – będzie super impreza i to kilka razy !
  Brawo STAL !!! :)
  Gratuluję wyboru zarządu ! teraz będzie jeszcze trudniej rządzić Panie Prezesie ! No ale w kupie raźniej !;)

 20. Jest tak jak mówi Gosc, przechodziłem to samo ze stowarzyszeniem, do którego należę. W końcu poszliśmy po rozum do głowy i zaczęliśmy działać poza Nową Dębą i od tego czasu wszystko zaczęło się nam udawać. Trochę szkoda, że nie można robić tego samego w swoim mieście, ale skoro się nie da, to trudno.

 21. mogłeś kolego włacić składkę członkowską byćna walnym zebraniu i to wszystko powiedzićjak cie to tak boli! kolejny internetowy napinacz żenada

 22. do RTA – a ty byłeś i na to pozwoliłeś? to może wszystkim wyjaśnisz jakie były argumenty Zarzędu aby zwiększyć skład?
  Guardiola w Nowej Dębie?

 23. Piszecie panowie ale nie wiecie o czym. Jeżeli wiecie co to jest sport kwalifikowany to znacie odpowiedź dlaczego te kluby i lzs-y dostają kasę z konkursów na w/w.

 24. @33 Karate, Szachy itp też się w tym mieszczą. Póki co niemam pojęcia o jakiej org mówi gość bo się do tego nie przyznał. W pierwszym poście #10 zaznaczam, że muszą spełniać wymogi formalne.

 25. Jak niby zwiększenie liczby członków wpłynie na rozwój klubu? W artykule brak jakichkolwiek argumentów.
  Spotkanie ( WALNE ZGROMADZENIE ) odbyło się po nic.
  Dalej gotujecie się w sosie własnym ale mimo wszystko życzę powodzenia.

 26. Zarząd powiatu(cztery gminy ~54000 mieszkańców) liczy 5 osób.Zwiększenie liczby członków do 11to jedyny sposób na zastąpienie nowodębskich kopaczy i uatrakcyjnienie widowiska w trakcie ligi BURACZANEJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here