'ZNICZ 2011' w powiecie tarnobrzeskim

9

27-10-11r.

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych rozpoczną się policyjne działania \”ZNICZ 2011\”. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwać będą policjanci wspomagani przez inne służby. Działania rozpoczną się w dniu 28 października i prowadzone będą do 1 listopada br.

W dniu Święta Zmarłych i w okresie poprzedzającym święto na terenie powiatu tarnobrzeskiego oraz w mieście Tarnobrzeg w okolicach cmentarzy znajdujących się w rejonie dróg krajowych i wojewódzkich planowane jest ustawienie znaków \”ograniczenie prędkości\”, „zakaz zatrzymywania się\” i \” zakaz wyprzedzania\”.

* droga krajowa nr 9 na odcinku Tarnowska Wola – wzdłuż drogi znajdują się chodnik umożliwiający bezpieczne poruszanie się pieszych na trasie do cmentarza. Parking dla pojazdów jest usytuowany bezpośrednio przy cmentarzu. Dodatkowo jako miejsce parkingowe przeznaczony zostanie jeden pas ruchu na drodze powiatowej w kierunku m. Alfredówka. W miejscowości Jadachy na obszarze niezabudowanym na 134 km drogi krajowej nr 9 obowiązuje obecnie zakaz \”zatrzymywania się\”. Postój pojazdów będzie odbywał się na placu obok cmentarza, jak i na jednym poboczu drogi. Ruch pieszych uczestników ruchu odbywać się będzie po chodniku.

* droga wojewódzka nr 871 w granicach administracyjnych miasta Tarnobrzega ulica Wisłostrada, to droga dwujezdniowa o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. W rejonie cmentarza parkowanie pojazdów będzie się odbywało na prawych – zewnętrznych pasach ruchu. Ruch pojazdów odbywać się będzie tylko jednym – wewnętrznym pasem ruchu.

* droga wojewódzka nr 723 w granicach administracyjnych miasta Tarnobrzega prowadząca do Sandomierza na osiedle Wielowieś usytuowana jest bezpośrednio przy cmentarzu parafialnym. Obowiązywać będzie tam znak \”zakaz zatrzymywania się\” po obu stronach drogi i \”zakaz wyprzedzania\”. Ruch pieszych odbywać się będzie częściowo po chodniku oraz poboczem. Postój pojazdów odbywać się będzie częściowo na wyznaczonym parkingu znajdującym się tuż przy cmentarzu. Wyznaczone również zostały miejsca parkowania dla osób niepełnosprawnych.

* Cmentarz komunalny zlokalizowany przy ul. Bema w Tarnobrzegu posiada własny parking. Na odcinku tym będzie obowiązywał znak \”ograniczenie prędkości 40km/h oraz \”zakaz zatrzymywania się\”. Ruch pieszych odbywać się będzie poboczem jak i też częściowo jezdnią. Wyznaczone zostały miejsca parkowania dla osób niepełnosprawnych.

* droga krajowa nr 77 w miejscowości Gorzyce. Na długości cmentarza będzie obowiązywał znak „zakaz zatrzymywania się\” po stronie w kierunku Stalowej Woli. Postój pojazdów będzie odbywał się na parkingu przy cmentarzu oraz na poboczu drogi przy Urzędzie Gminy. Ruch pieszych uczestników będzie odbywał się po poboczu oraz częściowo po jezdni.

* Cmentarz w miejscowości Trześń znajduje się przy drodze powiatowej nr 1090R. Bezpośrednio przy cmentarzu usytuowany jest parking. Na okres działań po obu stronach drogi powiatowej będzie obowiązywał znak „zakaz zatrzymywania się\”. Ruch pieszych odbywać się będzie częściowo po jezdni oraz po poboczu.

* droga wojewódzka nr 871 cmentarz parafialny w miejscowości Grębów. Obowiązuje \”ograniczenie prędkości 30km/h\”. Postój pojazdów będzie odbywał się na pobliskim placu targowym. Na czas trwania działań na drodze wojewódzkiej po obu stronach będzie obowiązywał znak „zakaz zatrzymywania się\”. Ruch pieszy odbywał się będzie po chodniku.

* Cmentarz w miejscowości Stale oraz Krawce znajduje się przy kościołach i postój pojazdów odbywać się będzie na znajdujących się obok parkingach. Ruch pieszy będzie odbywał się częściowo po poboczu.

* w miejscowościach Baranów Sandomierski, Skopanie, Wola Baranowska i Ślęzaki postój pojazdów odbywać się będzie na parkingach przy cmentarzach parafialnych. Na wysokości cmentarza w Woli Baranowskiej ustawiony będzie znak „zakaz zatrzymywania się”, zaś w miejscowości Ślęzaki na drodze dojazdowej do cmentarza zostanie zmieniona organizacja ruchu z dwukierunkowego na jednokierunkowy.

* cmentarz parafialny w miejscowości Chmielów znajduje się przy drodze powiatowej nr 1110R. Postój pojazdów będzie odbywał się częściowo na terenie cmentarza oraz na poboczu wzdłuż ogrodzenia. Na czas prowadzenia działań obowiązywał będzie znak „zakaz zatrzymywania się\” na długości od wiaduktu do przejazdu kolejowego.

Policja apeluje do wszystkich, którzy mogą w tych dniach zrezygnować z własnych samochodów, aby skorzystali z komunikacji miejskiej. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń policjantów, którzy na miejscu będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących , służyć pomocą oraz kierować ruchem.

Policja

9 KOMENTARZE

  1. [quote],czyzby bardzo bolalo[/quote]
    oj bolało bolało :D zapytaj swoich samorzondzikowych :D …. co ? nic nie mówili ? …… oj to musiało bardzo boleć :D a najlepszy był numer jak przewodniczoncy poparł ratusikowych to dopiero musiało koalicyjke zabolec buhahahahahahahahahahahahah :D

  2. Widzę, że im bardziej Nasz Samorząd na czele z Burmistrzem kompromitują się w tej sprawie, tym aktywniejszą propagandę tu uprawiają – ale prawda o waszej brudnej, bardzo głupiej i nietrafionej zagrywce i tak trafi do mieszkańców, tego możecie być pewni :)

  3. zenada ,mowisz prawda trafi ale jaka? ,bo sa trzy prawdy NASZA PRAWDA,WASZA PRAWDA i GOWNO PRAWDA ,gloszenie przez ratusikow bedzie ta TZECIA PRAWDA:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here