Zniszczyli rogatki kolejowe – zostali zatrzymani przez Policjantów

21

2013-06-11

Policjanci z Nowej Dęby ustalili i zatrzymali dwóch wandali, którzy zniszczyli elementy przejazdu kolejowego w Nowej Dębie. Straty uszkodzonych rogatek kolejowych sygnalizatora oraz latarni wynoszą ponad tysiąc złotych. Chuligani usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Informację o połamanych rogatkach i uszkodzeniu innych elementów kolejowych, policjanci otrzymali od dyżurnego PKP pod koniec maja. Z relacji zgłaszającego wynikało, iż nieznani sprawcy połamali nie tylko rogatki na szlaku kolejowym Dęba Rozalin – Kolbuszowa, uszkodzili również latarnię, sygnalizator oraz inne drobne przedmioty powodując straty o łącznej wartości 1083 złotych.

Policjanci prowadząc szereg czynności ustalili sprawców przestępstwa. Okazali się nimi dwaj mężczyźni: mieszkaniec Nowej Dęby i jego kolega mieszkaniec gminy Majdan Królewski. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni w rejonie przejazdu kolejowego spożywali alkohol. Po skończonej libacji bez powodu zaczęli rozbijać napotkane przedmioty.

Sprawcy przestępstwa usłyszeli zarzuty. Przyznali się do popełnionych czynów. Za swoje postępowanie wkrótce odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

POLICJA

21 KOMENTARZE

  1. bo nia ma co robić.. pracy nie ma.. wszystko kosztuje.. pozostaje topienie smutków w alkoholu .. a po alkoholu w młodym wieku czasem się świruje.. kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem.

  2. Lubię wypić, nawet sporo i często zarazem, znaczy codziennie, ale do głowy mi nigdy nie przyszło, nawet jak niegdyś będąc młodym człowiekiem, aby coś psuć, to jakieś zboczenie jest raczej

  3. Tak lepiej zamknąć ich w więziniu i niech ich podatnicy utrzymują niż nakazać im zwrot kosztów naprawy. Sądy w takich przypadkach powinny najpierw orzekać zwroty kosztów napraw potem komornik a na koniec dopiero więzienie. Osobiście uważam że gdyby rodzice czy sami sprawcy musieli zapłacić to nastepnym razem zastanowili by się czy warto.

  4. Tzn ,że jak się nie ma co w nowodębskiej dziurze robić ,to wszelki wandalizm , kadzieże i rozboje z nudów są dozwolone? To może niech te zajęcia wynikłe z nudów przetestują na Pana własności skoro Pan taki tolerancyjny. Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here