Zwycięstwa nowodębskich strażaków

23

22/08/11r/Nowodębskie drużyny OSP zdominowały VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze miasta i powiatu tarnobrzeskiego. W rozegranych wczoraj w Gorzycach zmaganiach, pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyła zarówno Kobieca Drużyna Pożarnicza jak i reprezentanci OSP z Nowej Deby.

W kategorii kobiecych drużyn pożarniczych druhny z Nowej Deby pokonały zawodniczki z Żupawy oraz Skopania. Strażacy wyprzedzili natomiast druhów ze Skopania i Krawców. W zawodach wzięło udział 19 drużyn, w tym: 7 młodzieżowych, 5 kobiecych i 7 drużyn OSP w grupie \”A\”.

Zmagania drużyn przy słonecznej pogodzie obserwowała licznie zgromadzona publiczność, wśród której byli m.in. Poseł na Sejm RP Mirosław Pluta, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński, Prezydent Miasta Tarnobrzeg Norbert Mastalerz, Starosta Tarnobrzeski Krzysztof Pitra wraz z zastępcą Jerzym Sudołem, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Władysław Stępień, Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu bryg. Andrzej Babiec, Burmistrzowie i Wójtowie z powiatu tarnobrzeskiego oraz Prezesi i Komendanci Miejscy/Gminni Zarządów Oddziałów Związku OSP RP z terenu miasta i powiatu tarnobrzeskiego.


Klasyfikacja końcowa VII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych miasta i powiatu tarnobrzeskiego:

GRUPA KOBIECYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH:
I miejsce – KDP Nowa Dęba, gm. Nowa Dęba – 119,70 pkt.
II miejsce – KDP Żupawa, gm. Grębów – 122,60 pkt.
III miejsce – KDP Skopanie, gm. Baranów Sandomierski – 128,50 pkt.

GRUPA OSP:
I miejsce – OSP Nowa Dęba, gm. Nowa Dęba – 99,70 pkt.
II miejsce – OSP Skopanie, gm. Baranów Sandomierski – 100,90 pkt.
III miejsce – OSP Krawce, gm. Grębów – 109,10 pkt.

GRUPA MDP DZIEWCZĄT:
I miejsce – MDP Ślęzaki, gm. Baranów Sandomierski – 997,00 pkt.
II miejsce – MDP Żupawa, gm. Grębów – 869,70 pkt.
III miejsce – MDP Wrzawy, gm. Gorzyce – 857,10 pkt

GRUPA MDP CHŁOPCÓW:
I miejsce – MDP Durdy, gm. Baranów Sandomierski – 1017,00 pkt.
II miejsce – MDP Wrzawy, gm. Gorzyce. – 1002,80 pkt.
III miejsce – MDP Mokrzyszów, m. Tarnobrzeg – 980,80 pkt

Tekst i zdjęcia: KM PSP w Tarnobrzegu

GRATULUJEMY KOLEJNEGO SUKCESU!23 KOMENTARZE

 1. Wiem, że odbiegam od tematu ale po części mój temat łączy się z tematem powyżej. Chciałbym poruszyć zapomnianą już sprawę Ścianki Wspinaczkowej ,która miała powstać na terenie Nowej Dęby, ścianka ta przyczyniła by się do większej sprawności dzieci i młodzieży ale również Nas Strażaków, nie pamiętam kiedy u nas było jakieś szkolenie czy trening związany ze wspinaczką, użyciem sprzętu linowego itp.
  Zdaję sobie sprawę, że to kosztowna inwestycja ale już dawno temu obiecana i dawno temu zapomniana , tak dla odświeżenia tematu udało mi się wyszukać wypowiedzi burmistrza w tej sprawie.
  http://www.youtube.com/watch?v=gUkHTxuNSSs

  Czy ten temat jest do odświeżenia, i czy jest możliwy do realizacji ?

 2. Ja sobie myślę tak, że jak jest czego gratulować to się gratuluje. Normalne ludzie zachowanie, determinowane przez zasady elementarnej kultury. Druga kwestia to nikt z tych których o to podejrzewasz ANI RAZU nie powiedział słówka o rozwiązaniu OSP. To, że "Guru" tak mówi na spotkaniach, że ONI mówią iż chcą to nie znaczy, że taki jest stan faktyczny. "Guru" robi propagandę na własny użytek. Ma prawo. Ale nie musisz w to wierzyć. To, ze ktoś sobie na tym portalu wstawia komentarze ( a każdemu wolno) nie oznacza że są to poglądy TYCH których podejrzewasz. No ale jak chce się na siłę wierzyć w nieomylnego "Guru" i nie ma się zamiaru wniknąć w poglądy drugiej strony i wysłuchać tego co tak NAPRAWDĘ mają do powiedzenia to nie dziw się że tak się rodzą później konflikty, napięcia i nieporozumienia. Pięknie ktoś napisał wcześniej (wprawdzie innymi słowami ale jednak przesłanie jest jasne): osoby z JEDNEJ i z DRUGIEJ strony (choć tak jak mówię- podział jest sztuczny i kreowany przez "Guru") mają w sobie olbrzymi potencjał, a współpraca JEDNYCH i DRUGICH przyniosłaby wiele dobrego. Pytanie, czy jest taka wola? Myślę, że nie ma przeszkód. No może poza obrazem który utarł "Guru". Ale to nie powinno być dla chcących nic trudnego do przeskoczenia.

 3. tu nie można powiedzieć nic innego niż jedyna słuszna racja infowa bo od razu dostanie się po nosie od wyznawców ratusza niczym fanatyków pislamu. Czy to jest ten poziom dyskusji społecznej o której tyle trąbiliście? Czy tylko prawo do niej na tym portalu mają wasi wzajemnie adorujący się poddani?

 4. ktoś ci rysiu kasuje twoje wpisy? piszesz co chcesz i jest ok. przeciwnicy ratusza i zwolennicy naszego samorzadu piszą tu rożne bzdury i nie prawdziwe rzeczy. jakoś tego nikt nie usuwa.

 5. No właśnie co z tą ścianką wspinaczkową ?!? Dlaczego jej jeszcze nie ma ? Czy to zły pomysł ? Przecież mieszkańcy miasta opowiedzieli się za budową tej ścianki ? No to jak się to wszystko ma do oczekiwań mieszkańców ? Jak tak można obiecać nam mieszkańcom ściankę i się nie wywiązać z tej obietnicy ?!? Czy to kolejna kiełbasa wyborcza przed ważnymi wyborami, coś tam wam obiecamy a po wyborach zaś swoje. Czy kiedyś w końcu doczekamy się prawdomówność naszych Włodarzy, czy słowa które zostaną wypowiedziane przez nich zostaną zrealizowane ?!?
  Jak my mieszkańcy młodzi ludzie mamy popierać czy współpracować z organami władzy jak się nas lekceważy.
  Obiecywanki Cacanki :(

 6. O tak jeszcze co zbudujcie strażakom ściankę wspinaczkową i jeszcze park linowy to może będą mieli dłuższe ręce od tego wspinania by mogli je wyciągać po publiczne pieniądze .

 7. Fajnie fajnie gratuluje OSP ale jak patrze na konkurencje to same wioseczki gdzie konkurs sikawkowy to jedyna atrakcja we wsi. Skoro wioseczki rozbite to może poważniejszy przeciwnik jakieś miasto? Czekam na osiągnięcia na wyższym szczeblu jeśli to możliwe i po raz kolejny powtarzam od zawodów do pożaru daleka droga.

 8. Gratulacje zarówno dla Kobiecej i Męskiej Drużyny OSP Nowa Dęba za zdobycie Mistrza Powiatu. Teraz twierdzę, że jesteście bardzo dobrze wyszkoleni. Na zeszłorocznych zawodach Wojewódzkich zajęliście również wysokie miejsca( Kobieca drużyna 7 miejsce, a Panowie 5 miejsce). Tak więc w skali Województwa Podkarpackiego jesteście bardzo dobrą jednostką, a zarazem przeciwnikiem, co pokazaliście na zawodach powiatowych wygrywając z każdym.
  Jeszcze raz gratuluje i życzę dalszych sukcesów.

 9. OSP to fajna formacja, taka co pomaga ale też co szkodzi, bez urazy proszę się zaraz nie obrażać, postaram się to w kilku słowach wytłumaczyć. po pierwsze formacja jest nie zawodowa czyli nie w pełni profesjonalna tj. który z panów Strażaków ma w pełni wszystkie uprawnienia do kwalifikacji zawodowych Strażaków zawodowych czyli PSP, zaraz się ktoś wyrwie i powie że Antek ma, może i ma ale jak Antek jest chory to OSP nie wyjeżdża do akcji i kto Antka wtedy zastąpi , Józek który ma uprawnienia do pompy czy do piły motorowej a rannemu trzeba będzie pomóc i użyć AED pytam czy Józek ma uprawnienia na użycie AED ?
  Więc ten profesjonalizm nie jest taki jak tych z PSP, więc mamy aspiracje ale zawodowstwa brak.
  Dobrze że dążycie do doskonałości , bardzo mnie to cieszy.
  po drugie to nie można być we wszystkich dziedzinach dobry, więc pozostawcie to innym zajmijcie się swoją wąską specjalizacją.

  Pozdrawiam druhów strażaków !
  Pomagajcie nie szkodźcie !

 10. Więcej na : http://wieslawordon.pl/

  BRAWA DLA MŁODYCH!

  Niedzielne popołudnie (21 sierpnia) spędziłem na stadionie w Gorzycach, przyglądając się zmaganiom jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu w zawodach sportowo-pożarniczych. Chcę powiedzieć, że ich wyniki przeszły moje najśmielsze oczekiwania, a nie ukrywam, że także budziły we mnie dumę. Sprawcami ich były dziewczęta i mężczyźni z jednostki OSP Nowa Dęba (os. Dęba). Zajęli oni dwa pierwsze miejsca w swoich grupach, co nie jest wydarzeniem codziennym.

  Zmagania były bardzo emocjonujące, o czym świadczy różnica pomiędzy męskimi zespołami z Nowej Dęby i Skopania: zaledwie 1,2 sek. po sztafecie i „bojówce”. Kto obserwuje tego rodzaju zmagania, zdaje sobie sprawę, że osiągnięte wyniki mogą się liczyć nie tylko na arenie powiatu, ale także i województwa. A co do dziewcząt, to warto podkreślić, że w „koronnej” sztafecie bojowej były lepsze nawet od niektórych drużyn męskich!

  Te wyniki to efekt pracy, jaką od kilku lat w jednostce OSP wykonuje prezes Jan Flis i naczelnik Władysław Nowak. Warto tu także wspomnieć Tadeusza Góreckiego, prowadzącego Honorową Straż Wielkanocną. Są tacy, którzy postponują działalność tejże właśnie jednostki, nie doszukując się w jej istnieniu jakiegoś większego sensu. Ale wtedy warto, aby porozmawiali z ich rówieśnikami z OSP z Dęby, aby dowiedzieli się, co ich ciągnie do tej remizy przy DK9.

  Dziś miałem także przyjemność wręczyć nagrody dla najlepszych uczniów szkół gminnych za miniony rok szkolny. Trzy lata temu została przyjęta uchwała, która ustaliła, że nagrody będą przyznawane dla tych uczniów, którzy zostaną co najmniej laureatami olimpiad na szczeblu wojewódzkim. To już rzeczywiście wysokie wymagania, ale do osiągnięcia. W roku szkolnym 2010/2011 spełniła je dwójka uczniów: Katarzyna Samojeden z Gimnazjum w Cyganach i Maciej Musiał z SP3 w Nowej Dębie. Kasia została laureatką z języka niemieckiego, a Maciek z języka angielskiego. Duże uznanie, bo tu trzeba czegoś więcej niż tylko lekcje szkolne! Była na tym spotkaniu jeszcze trójka finalistów olimpiad, w tym dwóch z chemii. Jest więc w naszej młodzieży duży potencjał.

  W tym miejscu wrócę jeszcze do występu naszych dzieciaków w ubiegłym tygodniu na stadionie Wisły Kraków podczas meczu z Apoelem Nikozja. Chcę pogratulować Wojciechowi Bulanowskiemu, który zaangażował się w organizację takiego przeżycia dla dzieci trenujących pod opieką Wojciecha Krzeszewskiego. Dla nich było to na pewno duże przeżycie, a i nam było miło, gdy wiedzieliśmy, kto wprowadza piłkarzy na murawę.

  Tych kilka uwag pokazuje tylko czubek „góry lodowej” wielu inicjatyw, które skierowane do młodych, dają piękne owoce. Za to dziękuję tym, którzy umożliwiają dzieciom i młodzieży realizowanie swoich życiowych pasji!

  Wiesław Ordon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here