Życzenia i Nagrody Starosty na Dzień Edukacji Narodowej

6
Fot. Źródło, Powiat tarnobrzeski, tarnobrzeski.pl

Kontynuując tradycję Starosta Tarnobrzeski Paweł Bartoszek, spotkał się przedstawicielami szkół i placówek oświatowych z Powiatu, by podziękować za pełną zaangażowania pracę i wręczyć nagrody szczególnie wyróżniającym się. W obchodach Dnia Edukacji Narodowej uczestniczyli: wicestarosta powiatu tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra, skarbnik powiatu tarnobrzeskiego Elżbieta Wojciechowska, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Związku Nauczycielstwa Polskiego, NSZZ ,,Solidarność’ ’’ oraz dyrektorzy placówek powiatowych i Zespołów Szkół z terenu powiatu tarnobrzeskiego.

Na zaproszenie starosty odpowiedzieli: Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 p. Janina Lubera, Dyrektor  Zespołu Szkół Nr 2 p. Iwona Strojek, Dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach p. Krzysztof Komórkiewicz, Dyrektor SOSzW w Grębowie p. Irena Beata Zając, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej p. Ewa Jaworska. Zespoły Szkół w ramach których funkcjonują gimnazja z terenu Powiatu Tarnobrzeskiego reprezentowali p. Krystyna Chmura – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Prof. Stanisława Bąka w Grębowie oraz p. Maria Pietrzyk – Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim.

Po powitaniu gości przez starostę tarnobrzeskiego Pawła Bartoszka oraz wicestarostę Krzysztofa Pitrę, kierownik Referatu Oświaty, Zdrowia, Spraw Społecznych i Promocji p. Jacek Hynowski wprowadził uczestników w program powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Tuż po uroczystym złożeniu ślubowania przez p. Zbigniewa Motykę z Zespołu Szkół w Gorzycach, który uzyskał tytuł nauczyciela mianowanego, przyszedł czas na wręczenie Nagród Starosty nauczycielom, którzy w ostatnim roku wyrożnili się swoją pracą na rzecz młodzieży. Wśród nich znaleźli się:

– Elżbieta Jastrzębska – nauczycielka przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie;

– Bogumiła Małajowicz – nauczycielka przedmiotów zawodowych ekonomicznych z Zespołu Szkół Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie;

– Stanisław Bidas – nauczyciel teoretycznych i praktycznych przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół im. Por. J. Sarny w Gorzycach;

– Jolanta Pietrzyk – nauczycielka języka polskiego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Grębowie;

– Katarzyna Tadra – pedagog, doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowej Dębie.

Z rąk starosty Pawła Bartoszka i wicestarosty Krzysztofa Pitry, nauczyciele odebrali kwiaty oraz listy gratulacyjne z podziękowaniami za dotychczasową pracę na rzecz kształcenia i wychowania młodzieży. Do życzeń dołączyli się również zaproszeni goście: Ks. Adam Marek, p.  Anna Banaszak ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, p. Krystyna Sakowska z NSZZ „Solidarność ,  w zastępstwie Kierownik Oddziału Kuratorium Oświaty wystąpiła p. Grażyna Wianecka-Gąsior.

Po części oficjalnej na zebranych czekały wspólne rozmowy oraz słodki poczęstunek.

/Powiat

6 KOMENTARZE

    • Jak się patrzy na niektóre osoby na tych zdjęciach to aż żal bo mają : po 100% – chamstwa, beszczelności,
      głupoty i po 0% kultury, ogłady, samokrytycyzmu i przede wszystkim HONORU!!

    • Ja to chyba ze wstydu bym się spaliła i albo się zwolniła albo przeszła na emeryturę nie potrafiła bym spojrzeć ludziom w oczy – ale trzeba go mieć ten wstyd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here