17 OSÓB USŁYSZAŁO ŁĄCZNIE 102 ZARZUTY. CHODZI O NARKOTYKI

15
KMP TBG

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się śledztwo, jakie prowadzili policjanci z komisariatu w Nowej Dębie, w sprawie wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Policjanci do sprawy zatrzymali 17 osób w wieku od 19 do 41 lat oraz zabezpieczyli narkotyki: amfetaminę, marihuanę, tabletki ecstasy i krzewy konopi indyjskich. Podejrzani usłyszeli łącznie 102 zarzuty przestępstw narkotykowych. Pięć osób tymczasowo aresztowano.

Policjanci z Nowej Dęby zakończyli śledztwo dotyczące szeregu przestępstw narkotykowych.

Funkcjonariusze zatrzymali 17 osób w wieku od 19 do 41 lat. Podejrzani są mieszkańcami trzech powiatów: tarnobrzeskiego, sandomierskiego i mieleckiego.

Lista popełnionych przez nich przestępstw jest długa, śledczy przedstawili im łącznie 102 zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz przepisów kodeksu karnego. W toku śledztwa, policjanci ustalili, że mężczyźni procederem zajmowali się od około 2 lat.

Sprawa swój początek miała latem 2020 roku. Policyjny patrol zatrzymał w Nowej Dębie do kontroli drogowej samochód, którego kierującym był mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili narkotyki. Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania 19-letniego mieszkańca gminy Baranów Sandomierski. Funkcjonariusze rozpoczęli czynności operacyjne. Ustalili, że kilku mężczyzn rozprowadza narkotyki na terenie przyległych powiatów. Znając ich tożsamość, kolejno ich zatrzymywali.

W czasie prowadzonych czynności, policjanci zebrali materiał dowodowy świadczący o tym, że mężczyźni dopuścili się m.in. wprowadzenia do obrotu ponad 6 kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 240 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1 kilogram marihuany, 600 gramów amfetaminy, ponad 50 tabletek ecstasy, 9 krzewów konopi indyjskich oraz amunicję. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych, śledczy zabezpieczyli wagi elektroniczne, przedmioty służące do porcjowania środków odurzających i ich rozprowadzania.

Na podstawie zgromadzonego materiału, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która nadzorowała to postępowanie, wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 5 z zatrzymanych mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanych w wieku 19, 21, 26, 36 i 41 lat tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Kolejnych 5 mężczyzn objętych zostało wolnościowymi środkami zapobiegawczymi.

Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

15 KOMENTARZE

 1. O Boże! Patrzcie, to jednak Policjanci w Nowej Dębie coś robią!
  A po wielu wpisach na tym forum mogłam wyczytać, że tylko siedzą i tyłki wożą w swoich super Kiach na mieście…
  Świetna robota! Gratuluję, i dziękuję że te bandziory nie wzbogacą się na nowodębskiej młodzieży.

  • Czasy lojalności się skończyły :) Jak jakaś grupa wpada to zawsze ktoś wsypie, by się wymigać lub dostać jak najmniejszy wyrok :)

   Kilka lat temu była taka sytuacja, że jakieś młode łebki jechały autem i zostali zatrzymani do kontroli. Nic, by się nie stało, ale jeden od razu wsypał wszystkich, że mają towar :) Aż się posrał ze strachu :)

   Silni wobec słabszych, słabi wobec silnych. Mocni w grupie, ale jak strach zagląda w oczy to idą w koronę albo rozprówają się jak stare prześcieradło, by ocalić własną skórę.

 2. Naczelkniku to jest nie sprawiedliwe, ci co nie siedza dalej beda konopie tarli i wyli nad zalewem, ci co siedza beda wyli z pragnienia

 3. Jak był syf i dilerka nad zalewem tak dalej jest a to że panom milicjantom się FUKSŁO raz na 5 lat to jeszcze nie obtrąbiajcie sukcesu stulecia bo to praca komendy z tbg. Śledczy mieszkający na Kościuszki 12 wie doskonale gdzie jego sąsiedzi urzędują i co posiadają tylko po co psuć statystyki, po co się narażać sie żeby sąsiedzi mu pluli w twarz że dzieci im pozamykal lepiej doczekać tej upragnionej emeryturki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here