25-LATEK ODPOWIE ZA POSIADANIE I UPRAWĘ KONOPI INDYJSKICH

20
Pixabay

Policjanci z Nowej Dęby zatrzymali 25-latka, który jest podejrzany o posiadanie środków odurzających i uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę przed godziną 15, funkcjonariusze z Nowej Dęby, na ul. Kolejowej, w kompleksie leśnym, wylegitymowali mężczyznę. Niósł on plecak, z którego wydobywał się charakterystyczny zapach. Po sprawdzeniu jego zawartości, w reklamówce, policjanci znaleźli rośliny, które wyglądem przypominały konopie indyjskie.

25-letni mieszkaniec Nowej Dęby został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Znalezione przy mężczyźnie substancje przekazano do analizy, która wstępnie potwierdziła, że zabezpieczone substancje to marihuana. Łącznie 841 gramów ziela konopi indyjskich.

Policjanci przeszukali posesję, na której  mężczyzna uprawiał krzewy. W jego kuchni, funkcjonariusze znaleźli suszące się rośliny, a w ogródku zabezpieczyli 22 sztuki krzewów konopi indyjskich innych niż włókniste. Można z nich było wytworzyć znaczną ilość środków odurzających.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie dwa zarzuty – posiadania znacznej ilości środków odurzających i uprawy konopi innych niż włókniste.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz opuszczania kraju. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

20 KOMENTARZE

 1. Świetna akcja ,teraz wszyscy jesteśmy bezpieczni.

  Zawsze uważałem że prawdziwi przęstepcy powinni zgnić w lochu.
  Nie dla nich pierdzenie w gminne stołki po oszabrowniu gminy i bublach budowlanych.

 2. To prawda! Za zniszczone planty i oczywiste przekręty na ich budowie nikt nie beknął. Natomiast system będzie teraz gnoił faceta za zioło. Chore.

 3. Niech lepiej znajda ta stara dewote co kartki z wyzwiskami po mieście rozwiesza i jeszcze się podpisuje w imieniu innych. Z chęcią dowiem się kto kto i sama ja pozwę, ze mnie jako parafiankę obraza.

  • To pewnie napisane celowo dla fejmu (choć może to i prawda z tą kobietą i jakimś wiokarym) i może po zazdrości jak również po to, abyśmy w tej chwili pisząc skoczyli sobie do gardeł, pisząc że kobieta jest winna a to wiokary jurny młody i cały KK jest zły. Daj Izka na luz wyluzuj pośladki i nie interesuj się.

  • a ja myślę, ze to nikt chodzący do kościoła, tylko jakiś lewak chce koniecznie pokazać KK w złym świetle. Po pierwsze pokazać jacy księża są, po drugie jacy parafianie, czyli ci co chodzą do kościoła są źli ludzie. Bardzo by dobrze sie stało gdyby tego kogoś dorwała policja, bo jest w dużej mierze monitoring na osiedlu przecież i taką osoba ujawnić imieniem i nazwiskiem w intrenecie i w mediach!

 4. Polska w łagier się przekształca. Czy jest jeszcze coś w tym kraju co wolno? Tak bez specjalnego pozwolenia?
  W Kanadzie już możesz marychę uprawiać, w Stanach też, a Polska świętsza od samego papieża.

  Nawet roweru już nie możesz z tyłu samochodu zawiesić jeśli nie doczepisz przy nim trzeciej rejestracji i dodatkowego zestawu wszystkich tylnych świateł. Chore.
  Na pewno już sejm pracuje nad przepisem nakazującym by za takim smochodem biegł certyfikowany goniec z chorągiewką i gwizdkiem.
  Co się stało z tym krajem?
  Co się stało z Polakami że sami sobie pętlę zakładają na szyję?

 5. Dlaczego ceny za te towary są tak wysokie? – Bo są zakazane. Ktoś to produkuje zarabia niejednokrotnie grosze – no chyba że weźmie się za dystrybucję to ma wielki zarobek – tak tworzą się mafie cwaniaków i nierobów którzy na tym żerują. Przy okazji kolesie z policji mają zajęcie. A gdyby to znikło ilu ludzi zostało by bez pracy. Świat z tym pozornie walczy, a tak naprawdę to wszyscy na tym zarabiają – tylko biorący tracą. A gdyby to zalegalizować? Ceny produkcji i dystrybucji by znacznie spadły. Nie było by czym już szpanować. Skoro porcja suszu kosztowała by tyle co kiepskie siano.

 6. IIZKA. tez jestem za tym zeby jak najszybciej znaleziono tego pismaka! Pewnikiem nie jest to „stara dewota” tylko mloda oglupiona nienawiscia. Pani oczerniana w tyych WYPOCINAH niech sie nie martwi, stare dewoty z tym chamstwem nie maja nic wspolnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here