26-LETNI ROWERZYSTA ZGINĄŁ W WYPADKU W NOWEJ DĘBIE – POLICJA POSZUKUJE ŚWIADKÓW

124

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie ustalają świadków tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem w Nowej Dębie na osiedlowej ulicy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letni kierowca volkswagena passata zderzył się z rowerzystą. 26-letni kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu

Policjanci oraz prokurator wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj o godz. 19.30 w Nowej Dębie na ul. Jana Pawła II. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18–latek kierujący volkswagenem passatem zderzył się z rowerzystą. Mimo wysiłków mieszkańców oraz służb ratunkowych, 26–letni rowerzysta zmarł na miejscu zdarzenia. Policjanci ustalili, że 18–letni kierowca był trzeźwy, badanie na zawartość środków narkotycznych wykluczyło ich obecność w organizmie. Na miejscu wypadku policjanci przeprowadzili oględziny obu pojazdów, wykonali dokumentację. Ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego tragicznego w skutkach wypadku, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Nowej Dębie ul. Słowackiego 2, tel. kom. 797 908 280 albo (15) 851 33 74.

124 KOMENTARZE

  • Ludzie opamiętajcie się z tymi chorymi komentarzami…siejecie mowę nienawiści…każdemu mogło się to przydarzyć…to tylko ułamki sekund…odpowiedzcie sobie na pytanie…czy wy wszyscy jeździcie zgodnie z prawem… chyba tylko jak radar widzicie…gdzie współczucie… tragedia spotkała obie rodziny…litości…ludzie co się z wami dzieje!!!

 1. Ciekawe ile ten szczyl miał na liczniku. Przy takiej drodze hamowania na pewno nie 50km/h… Zarzut powinien być zabójstwa za takie coś, może wtedy by się młodzi „szybcy i wściekli” nauczyli.. A tak, to szkoda życia tego młodego chłopaka :/

 2. Na pierwszym zdjęciu jest granatowe auto po prawej stronie i ślady krwi.
  Parawan zasłaniający ciało i czarny samochód na końcu bloku (jakieś 50 metrów dalej).
  Czy to granatowe auto brało udział w wypadku? Czy sprawca jechał tak szybko że na długość całego bloku przerzucił ciało rowerzysty?

 3. A rowerzysta trzeźwy i bez środków ?
  Jechał główną drogą ?
  Czy wyjechał z boku.

  Rozumiem że wszyscy już kierowce osądzili nie znając faktów.

 4. Ten szczyl jechał 100 km/h,nie widać śladów hamowania jeszcze ciało przeciagnął dalej,gówniarz powinien słoną karę ponieść to nie pierwszy jego wybryk a prawo jazdy dopiero ma 4 miesiące.

  • Rozumiem że jak szpieg z krainy deszczowcow łaziłeś/aś za chłopakiem krok w krok ??? Zamilcz
   Od wyjaśnienia sprawy jest policja i prokurator, nie TY!

  • A co ma do rzeczy rkl? Ludzie na innych blachach bardziej inteligentni? Brawo za twoją inteligencję i podejscie zal

 5. Co to za pieprzenie XDD
  Rowerzysta wyjechał pod prąd Ale oczywiście wina tylko i wyłącznie kierowcy bo przecież oświecenie starcy z nowej deby wiedza wszystko najlepiej nie pozdrawiam

  • Zjebie jak mógł rozwinąć prędkość na odcinku 200 metrów zastanów się co piszesz jak nie byłeś w takiej sytuacji bo Ja byłem.

  • jakie 200 meterow? od szpitala do 1 maja jechal, pomysl troche. I zapieprzal, bo go widziano chwile przed wypadkiem

 6. Nawet na pasach nie wolno się poruszać rowerem, a co dopiero wyjechać na główną z podporządkowanej.
  Nie wolno również przekraczać prędkości w terenie zabudowanym.
  Nie ma tutaj osoby nie winnej. Dramat dwóch rodzin: żyjącego i nieboszczyka.
  Nikogo nie bronię i nikogo nie oskarżam. Trzymam się tylko faktów. Od wyroków jest sąd ziemski i Boży.

 7. Ja słyszałem że się z rakieta ściagał. Podziwiam że wydajecie wyrok na chłopaka, a tak naprawdę nic nie wiecie. Wasze jedyne źródła informacji to plotki od starszych Pan siedzących w oknach mieszkań. Dajmy pracować policji, a wyrok zostawmy sędziemu! Ostrzegam bo może ktoś nie wie ale internet jest monitorowany i żeby komuś jakieś głupoty same się nie napisał

 8. Jak wyjeżdżacie autem z podporządkowanej i śmignie wam ścigacz 150km/h to w razie zderzenia wasza wina bo on był na drodze z pierwszeństwem?;D haha przy dużych prędkościach nie ma szans na reakcję, więc nie brońcie kierującego autem, same zdjęcia dają do myślenia,że tam była prędkość dużo przekroczona..

  • Jakie 200 m? Jechał w stronę kościoła kretynie. Gdyby wyjeżdżał z jednokierunkowe to by nie rozwalił rowerzysty hamując przez tyle metrów bo by sie tak nie rozpedzil. A hamowal od początku do końca bloku który jest wzdłuż ulicy.

 9. Nawet jakby rowerZysta wyjechal to jak by debil jechal normalnie z dostosowana predkoscia to do takiej tragedi by nie doszlo. Zapierdzielal ponad 100 mozna nawet to wywnioskowac z miejsca uderZenia do miejsca zaczymania auta ! I tu nie ma zadnego wytlumaczenia !! To juz nie wypadek ale zabojstwo przez glupote i myslenia jak sZybko potrafię jezdzic ! Mlodzi ogarnijcie glowy i przestańcie szpanowac predkoscia !!!!! Współczuję rodzina obu stron ! bo to tragedia dla jednej o drugiej strony ! A świadków zachecam do zgloszenia sie na policje zeby sytuacja byla klarowna. SłuŻby niech sprawdza kamery również!

 10. Szkoda chłopaka i jednego i drugiego. Ale żal też tych osób z epoki smartfonów gdzie zamiast pomagać stali i filmowali albo robili zdjęcia takich powinno się karać za nie udzielenie pomocy . Dzisiejsze społeczeństwo uwiecznić jak najwięcej w telefonie ale żeby pomóc lepiej ozorem mielic. Policja takich też powinna łapać.

  • Trzeba wiedzieć jak.. niby uczą, ale podczas reanimacji złam chociaż jedno żebro poszkodowanemu i zobaczysz ile lat po sądach będziesz latał…

  • Do Rafi — Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym informuje: Osoba udzielająca pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz podejmująca medyczne czynności ratunkowe korzysta z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych. Nie pisz bzdur ze za udzielenie pomocy i złamanie żebra ktoś będzie miał sprawę sądową i jakąś odpowiedzialność karną bo szkodzisz tylko wypisując bzdury. Samą pomocą jest też powiadomienie odpowiednich służb ustawowo do tego powołanych jeżeli nie umiesz i się boisz.

  • Do Janusz: jeżeli sąd orzeknie, że udzielenie pomocy było „nierozsądne i nieproporcjonalne do urazów ofiary” to odpowiadasz za np. złamanie żebra . Jesteś w szoku, możesz podjąć decyzję pod wpływem adrenaliny, sąd potem uzna , że ofiara nie wymagała reanimacji (dla przykładu) i co wtedy..? Poczytaj ile jest takich przypadków. Ofiara poleży w szpitalu, dojdzie do siebie, potem zgłasza się do niej „papuga” i już możesz być spokojny , że „zbajeruje” o odszkodowaniu, rencie itp. Polska to nie jest normalny kraj.

  • Do Rafi Nie znam wyroku żadnego sądu w kraju który orzekł winę za złamanie żebra podczas resuscytacji, takie pozwy są oddalane, jeżeli ty znasz taki przykład chętnie przeczytam wyrok sądu. Złamanie zebra może się zdarzyć podczas ucisków i lepiej wyleczyć złamane żebro niż pozwolić człowiekowi się skończyć. Widzę , ze ty sam masz obawy i niepewnie się czujesz warto było by dla siebie przejść kurs pierwszej pomocy lub trochę poczytać jak to zrobić.

 11. Kierowca powinien posiadać „pewną” wyobraźnię, mniej na gaz więcej wzroku przed siebie, wiecej UWAGI i mogłoby się skończyć o wiele mniej tragicznie, rowerzysta też jako „kierowca” powinien zachować się inaczej, czyja wina i kto co jak, to wyjdzie z czasem podczas śledztwa,
  …. Wyrazy współczucia obu rodzinom, bo dla obu to tragedia

 12. A Kościuszki co się dzieje gaz do dechy potem hamulec i nad zalew powrót taki sam , ale jak dojdzie do tragedii to wtedy będą progi na szybkiego montować a wystarczy jak w Niemczech Radar i już spokojnie jedzie nawet Typ na RKL i RTA . Ale to jest Polska

 13. Ja może troszkę inny temat ale bardzo powiązany z wydarzeniem ale na pewno powiązany z miejscem. Jeżeli wypadek ten miał miejsce na skrzyżowaniu na którym stoi radiowóz proszę zauważyć że jest chodnik dochodzący z prawej strony do ulicy a nie ma przejścia dla pieszych. W tym miejscu młodzież idąca z przystanku PKS do technikum bardzo często tędy przechodzi i jest to miejsce bardzo często uczęszczane.
  Kolejnym tego typu miejscem jest ta sama ulica obok kwiaciarni Pana F. i dzikie przejście przez JPII z plant na chodnik przy kwiaciarni i ubezpieczalni. Następne, przejście z placu zabaw w koziołku na skrzyżowaniu JPII z Kościuszki. Jak by dobrze poszukał to znalazł by pewnie więcej takich ale te trzy mi najbardziej wydają się niebezpieczne i zastanawiałem się kiedy dojdzie na nich do sytuacji niebezpiecznej. No i masz tragedia stała się faktem.
  Może rządzący zaczną zatrudniać kompetentnych projektantów i prace w mieście będą robione od początku do końca tak jak powinny a nie tylko po to aby zrobić i chwalić się przed wyborami co to nie zostało zrobione nie wspominając jak to zostało zrobione.
  Wydaje mi się że należało by pochylić się nad takimi miejscami i zapewnić więcej rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo.

  • Proszę sprawdzić w protokół ach sesji lub komisji gdy były oddawane planty wraz z rewitalizacja ogródka koziolek matolek o których to wspomina 12345678. Jeden z byłych radnych ten problem zgłaszał już dawno temu na komisji i sesji, nawet zostało to zaprotokolowane! ale władze miasta tj pan burmistrz sprawę zlekcewazyl i do dnia dzisiejszego tą sprawą się nie zajął. Komentarz był taki ; poczekajmy do tragedii.

 14. Kolejna Tragedia z udziałem rowerzysty kilka lat temu BMX też R.i.P teraz Bungo szkoda chłopaków i ich rodzin, może włodarze miasta w końcu zrobią coś by w mieście było trochę bezpieczniej bo krzyżówka obok policji porażka, z wiaduktu każdy zjeżdża, mając grubo ponad 100 a tam zaraz przejście stara szkoła OSP Jorgula, Kolejne to Kościuszki -> zalew,/ szpital ->zakłady,/ Krasickiego i JP2 można by władzom miasta uświadomić że są nowocześniejsze rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo pieszych jak i rowerzystów !!~! Do tego chęci bo bezpieczny powrót dzieci ze szkoły jak każdego z pracy jest chyba priorytetem a wieczorami każdy wie jak jest…

  • Popieram i dodam tak od siebie: co do wiaduktu , godzinę przed wypadkiem stał patrol policji i „suszył”, więc tam chyba problem znany…

 15. Policja prosi o świadków a na internecie tyle osób którzy wszystko widzieli i już widzą lepiej od samego Pana Boga, tak łatwo jest osadzac, szkoda obu chłopaków, jsdan stracił życie drugi będzie musiał z tym żyć, przykro.

  • Na tej ulicy śmiało można osiągnąć 150 km/h nawet marnym 1.9tdi. Ale ile trzeba mieć w głowie żeby tak zrobić.

 16. Komentujcie,już ferujecie wyroki.Zachowujecie się jak ci gapie których było więcej niż na procesji Bożego Ciała.Hieny żądne sensacji.Na wypadek złożyło się wiele czynników.Brawura młodego kierowcy,beztroska i nieuwaga rowerzysty który jechał do pracy,zmrok,zła widoczność.Tam stał na parkingu biały,długi i wysoki dostawczak który zasłaniał widoczność w kierunku Al.Zwycięstwa.Jeden wjechał na prawy pas jeżeni nie widząc jadących z lewej strony,kierowca nie mógł widzieć przy tej szybkości ubranego na ciemno rowerzysty.Siła uderzenia musiała być olbrzymią jak z chłopaka zmarło byty z których jeden przeleciał przez trawnik,chodnik,drugi trawnik i zatrzymał się na bloku nr.11.Zresztą,po co ja to piszę życia mu nie wrócę,a sensacji i plotek żądny nie jestem.

  • …..Siła uderzenia musiała być olbrzymia jak z chłopaka zdarło buty z których jeden przeleciał przez trawnik,chodnik,drugi trawnik i zatrzymał się na bloku nr.11….

 17. Gdzie są progi zwalniające??? Co do zalewu to juz dawno powinien byc zakaz ruchu!!! Mnóstwo tam przechadzajacych sie rodziców z dziećmi i pseudo fanów tuningu!!!! Czy musi dojść do kolejnej tragedi aby kros ruszył głowa???

  • Co do Zalewu @Rafaello to pytaj pułkownika dyrektora sosir on jest gospodarzem tego terenu , który notabene jest fachowcem od spraw ruchu drogowego , jemu zadaj pytanie : dlaczego pozwala na swoim terenie na takie rajdy ?

  • Ja bym poszedł dalej – od Jorguli do Debianki odcinkowy pomiar prędkości – 50 km/h! Dla bezpieczeństwa mieszkańców, uczniów i pracujących z okolicy

  • Kto Ci takich głupot naopowiadal? Jakie masz znaki na wjeździe do Nowej Dęby? Teren zabudowany w calej Dębie jest 50km/h lepiej oddaj prawko jak masz sie kompromitować….

  • Następny inteligentny komentarz ale to też przerażające bo taki ktoś serio tak uważa i jedzie 70 bo na wiadukcie jest 70, a że później jest znak terenu zbudowanego NA KTPREGO TERENIE OBOWIAZUJE 50 KM/H to już nie widzi. Jak można byc tak zaslepionym? Powiedz anonim bo pieprzysz glupoty co rusz tutaj.

  • https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Obszar_zabudowany widziałeś na końcu wiaduktu taki znak bystrzaku? Jest idź sobie zobacz. Oznacza on teren zabudowany z ograniczeniem do 50 km/H chyba że znaki wskazują inaczej np 70 ale w Dębie nie ma takiego znaku więc obowiązuje 50 od 6 do 23.70 km/H jest przed tym znakiem i obowiązuje na wiadukcie nie w Dębie

  • Znak 50 km/h widzę w znaku teren zabudowany przy zjeździe z wiaduktu i z drugiej strony od Tarnobrzega też taki jest.

   Odwołanie ograniczenia prędkości przez znak wskazujący obszar lub strefę.
   Ograniczenie prędkości podane przez znak B-33 przestaje obowiązywać, kiedy wjeżdżamy na obszar zabudowany. Nie mamy w takiej sytuacji prawa jechać dalej np. z prędkością 70 km/h, jak wskazywał to znak „Ograniczenie prędkości”. Wówczas obowiązuje nas prędkość określona przepisami dla obszaru zabudowanego: 50 km/h w godz. 5:00-23:00 oraz 60 km/h w godz. 23:00-5:00.

  • Na Jana Pawła II i Krasickiego jest ograniczenie 40km/h a 50 jest dozwolone wszędzie kurwa znawcy tematu co ch*ja lizneli a się wypowiadają;D

 18. Nie ma takiego znaku ponieważ znak terenu zabudowanego mówi to samo. Pewnie, jakby był fotoradar to by się ludzie nauczyli. Tak jak w Majdanie, choć teraz fotoradar pusty i jeżdżą też jak chcą.

 19. cytat z innego portalu – To wisiało w powietrzu już od dłuższego czasu i tylko czekało na swój czas. Ulica Krasickiego i JP II stanowi swoisty rodzaj pokazu „umiejętności ” młodych gniewnych zarówno na podkręconych furach jak i na motocyklach. Może jestem przewrażliwiony, ale znakomita większość tych „miszczów” prowadzi pojazdy z blachami RKL…. Szkoda czyjegoś życia, ale niestety, większość cyklistów nie ma pojęcia o zachowaniu się na drodze. Gdyby zamiast religii, w szkole podstawowej poświęcić jedną godzinę tygodniowo na naukę w temacie prawidłowego funkcjonowania na drodze, na pewno byłoby mniej podobnych zdarzeń….

 20. Jak kazdemu jest latwo wystawic opinie na temat tego wypadku. Nikt jednak nie zastanowi sie, ze ten mlody czlowiek kierujacy samochodem podja taka nierozsadna decyzje z jakiegos powodu. Jakie on mial wzorce od was kierowców przez ostatnie 18 lat swojego zycia???? Zastanowcie sie wszyscy nad wasza kultura jazdy – jezdzenie z nadmierna predkoscia i przyzwolenie spoleczne na ten temat (CB radio), jezdzenie niezgodne z przepisami (a moze mnie nie zlapia), nie ustepowanie pierwszenstwa, traktowanie rowerzystow jak uczestnikow ruchu drugiej kategorii. Codziennie tak postepujecie i w ten sposob dajecie przyklad i przyzwolenie swoim dzieciom oraz innym ktorzy was obserwuja na powielanie takiego zachowania na ulicach. Wiec zanim tak latwo wydacie osad, najpierw sami zastanowcie sie nad swoim zachowaniem i wasza kultura jazdy.

 21. Dzień dobry,
  Uprzejmie proszę żeby nie siać fermentu i nie opowiadać głupot dopóki nie bdz faktów potwierdzonych przez odpowiednie do tego jednostki. Napewno nie jest tu nikt bez winy ale też sam kierujący nie jest winny całego zajścia. Po pierwsze uczą zejdź z rowera i się rozglądnij.Po drugie jest tam ciemno i jak jest zaparkowane auto to nie widać czy ktoś tam jest więc czasu jest max 0,5 sek na reakcję w szoku reakcja jest dłuższa. Oczywiście kierowca też przekroczył prędkość nie jest bez winy ale już widzę jak wszyscy jeżdżą do max.50 km/h przez całe życie. Pamiętajcie że nawet jak chociaż raz przekroczyliście prędkość w życiu to właśnie w tym waszym jednym razie mógł wam też wyskoczyć kierujący rowerem i mogła się stać tragedia. to gdzie leży but czy ciało nie zależy też od prędkości auta tylko wielu czynników. Obydwoje nie stety złamali prawo.Więc proszę o nie wypisywaniu że małoletni kierowca bo każdemu z nas mogło się to zdarzyć.
  Pozdrawiam z niezbyt słonecznej Nowej Dęby

  • Zagapienie się i wyjazd pod samochód to nie to samo co świadome, wcześniejsze, niedopuszczalne rozpędzenie samochodu w terenie zabudowanym!

 22. wina kierowcy zabił nie winnego człowieka to jego tez za kraty z nim na zawsze jak w miejscu zabudowanym możn atak jeżdzic tak jeżdza gnojki jeżdzic nie potrafia jeżdza za szybko popisuja sie cwaniakuja szaleja waryjaci bez rozumu odebrac prawka i auta takim stare kupili to maja kto policja złapie za szybka jazde to niech mu na zawsze zabiera prawko

 23. na rta i rt tak samo zapiepszaj asprawdzaj aliczniki czy tyle jest jak pisze chłoptasie dzieciaki królowie dróg wszystko im wolno najczęściej to młodzi doprowadzaja do wypadków tylko bucza i rycza tymi zabawkami a wszystkiego sie ucz ana tych śmiesznych zlotach zbieranina chołota sie tam scigaj aa po tem to na drogach pokazuja

 24. Żenujące, że tyle osób tutaj szuka usprawiedliwienia dla kierowcy. Musiał nadmiernie przekroczyć prędkość jeśli droga hamowania była tak długa. Gdyby tak nie zasuwał to nawet jeśli rowerzysta by się zagapił nie doszłoby do takiej tragedii Czy wy wszyscy tłumaczący tutaj tego gnojka też tak zasuwacie w terenie zabudowanym?

  • Prędkość pewnie została przekroczona, ale jest jeszcze coś takiego jak szok. Nikt tutaj nie szuka usprawiedliwienia dla kierowcy. Niektórzy użytkownicy chcieli tylko pokazać, że ewentualna wina może nie leżeć tylko po jednej stronie. Jeśli rowerzysta czy pieszy się zagapi, nie rozglądnie się w obie strony tylko pojedzie czy pójdzie na pamięć to przecież nie jest to niedopatrzenie kierowcy. Wiadomo, gdyby Ci jeździli przepisowo to nie dochodziłoby do tego typu zdarzeń, ale to tylko pokazuje, że nie można zwalać odpowiedzialności na jedną osobę. No chyba, że jest ewident, że ktoś prowadzi pod wpływem alkoholu i wjedzie w przystanek czy na chodnik. Wtedy to zupełnie inna sytuacja.

 25. I co wy ludzie gadacie? Nie wiecie co było a najwięcej pierdolicie .. Pasy były nie opodal miejsca gdzie wyjechał rowerem żadnych śladów hamowania nie było.. Myślcie zanim coś powiecie zapierdalal bo z gościem przejechał 50 m nie wiecie nawet czy miał czas na hamowanie równie dobrze rowerzysta przed odcinek chodnika mógł jechać szybko przez to ten odrzut nie wiecie co szok robi z człowiekiem pasy są od przejścia przez ulicę a nie gdzie się komu spodoba rowerzysta mógł zachować trochę uwagi i być odpowiedzialnym a nie wyjechać nie rozglądając się więc po co się wypowiadacie pozatym wy też zachowujecie stosowana prędkość na tej ulicy bo mi się nie zdaje no ale co tam sensacja dla was

 26. Pierdolisz to Ty, zarzucasz innym że nie wiedzą a piszą a robisz to samo. Przejście jest stosunkowo daleko od tego miejsca. Prędkość tego gościa jest znana od jakiegoś czasu bo nie jechał tam pierwszy raz i zapierdalal za każdym razem to są fakty. Co innego ta sytuacja tutaj mógł faktycznie być i błąd rowerzysty ale tego nie wiemy jeszcze, na pewno prędkość była dużo wyższa niż 50 km/h.

  • Jesli przejscie jest bliżej niż 100m, to nie mozna przechodzić a tym bardziej przejezdzac rowerem na druga strone ulicy. Pozdrawiam.

  • No i właśnie było dalej niz 100 m od miejsca gdzie to potrącił. Poza tym to nikt nigdy tak nie przechodzi żeby iść na przejście dla pieszych 100 m tylko po to żeby znów wracać 100 m tylko druga strona, są nawet chodniki od drogi na które można wejść żeby nie chodzić po krzakach to jest normalne nie wymyślanie ludzie takich rzeczy żeby przechodzić tylko prze przejścia na osiedlowych ulicach tym bardziej że jest na tym odcinku tylko 3 pasy. Wyobraz sobie ze masz zaparkowanh samochod po drufiej strone niz mieszkasz i co wracasz sie grzecznie do skrzyzowania z 1 maja przechodzisz przejściem dla pieszych i idziesz do domu? W paranoję wpadacie ludzie trochę zdrowego rozsądku i nic się nikomu nie stanie, to jest droga osiedlowa powinno być ograniczenie do 40 i kontrola policji ale oni wolą za parkowanie mandaty wystawiać bo mniej roboty a tutaj tylko przejada raz na dzień i tyle a czubków naprawdę nie brakuje bo około 90 km h ma tam calkiem sporo liczba imbecyli bez wyobraźni.

  • Od pasów na skrzyżwaniu Jana Pawła II i Alei Zwycięstwa do miejsca potrącenia (na wysokości wyjazdu z chodnika na ulicę między blokami JPII 14 i 12 – na wprost „Drewniaka”) z google maps wychodzi 86m.

  • „Poza tym to nikt nigdy tak nie przechodzi żeby iść na przejście dla pieszych 100 m tylko po to żeby znów wracać 100 m tylko druga strona” – to nie znaczy, że robią dobrze tak przechodząc. Powiem tak: zgodnie z prawem NIE MAJĄ PRAWA TAMTĘDY PRZEJŚĆ PRZEZ ULICĘ.

   Analogicznie – nikt nigdy nie jedzie zawsze 50 km/h w zabudowanym.

  • Nie było dalej. Sprawdź sobie – od przejścia na rogu Alei i JP2 do wysokosci końca bloku nr 14 jest niecałe 90m.
   A co do tego, że każdy tak chodzi (poza przejściami). To nie znaczy, że jest to zgodne z prawem.
   Tak samo nie każdy jeździ zawsze w zabudowanym 50km/h.

 27. kompletnie nie rozumiem, co ten od passata miał w głowie, że tak gnał na ul.Jana Pawła.. niby jest pusto o tej porze, ale to jest obszar w 100% mieszkalny , nawet nie ma sklepów, widać, że na tym terenie prawo jazdy dają każdemu głupkowi co się zgłosi a władze miasta nie zareagowały kompletnie na fakt, że ulice Jana Pawła, 1 Maja i Kościuszki stały się drogami tranzytowymi..

 28. Chłopakowi nic nie zarzuca jeśli nie ma śladów hamowania a ich nie ma gdyż nie mogą stwierdzić prędkości sędziów prokurator nie będzie brał pod uwagę słów takiej cebuli tutaj bo zmarł na miejscu to odrazu szybko jechał człowieka można zabić roq ie dobrze jadąc 30-50 nie pozdrawiam cebuli

 29. Wybrałem się około 16:30 z Kościuszki na pocztę po drodze (liczyłem) minęło mnie 24 rowerzystów – tylko dwa były oświetlone, elementów odblaskowych na odzieży brak. Dwie paniusie jechały sobie pod „prąd” na Al. Zwycięstwa. Gdy zwróciłem uwagę starszemu panu że po przejściu dla pieszych, że rower się przeprowadza a nie przejeżdża po przejściu – odpowiedział mi „wiem” i przejechał. Piesi pokonują skrzyżowania ulic na skos – łażą po jezdniach niczym święte krowy. Jak się jedzie z przepisową prędkością samochodem to nawet dziadek w maluchu chce cię wyprzedzać. Minęło parę dni od tragedii – i co – nic nie dotarło. Większość biega do kościółka, święte obrazki wiszą w domu, a na ulicach drogach parkingach – totalny brak myślenia o innych użytkownikach dróg, o bliźnich. Pozamykajcie ulice , pozakładajcie progi zwalniające , a potem narzekajcie na to że straż lub pogotowie przyjechały za późno. Was zabija wasz brak kultury, nieposzanowanie dla przepisów i innych ludzi. Totalny brak wyobraźni i wychowania – po prostu HAMSTWO. Wszystkim się śpieszy – kosztem innych – po trupach – prosto na tamten świat!!!

  • Ja jechałem 30 min po tobie, 26 rowerzystów, pijani, pod prąd, zaczepiali staruszki, hamowali z piskiem opon, pluli, jeździli na jednym kółku, „bez trzymanki” przeklinali , STRASZNE!! A auta wszystkie kulturka: 45km/h na godzinę najwięcej, spokojnie ruszają i hamują, oświetlenie u każdego sprawne, przepuszczają nawet psy na pasach, a jak jest staruszka to kierowcy wychodzą z auta i przeprowadzają, BRAWO!!

 30. Ludzie, postawcie się na miejscu kierowcy gdyby to wam wyleciał rowerzysta bez odblasku bez odblasków za busa który nawet się nie oglądał Czy ktoś jedzie zanim go o sądzicie bo każdy z was mógłby się znaleźć na jego miejscu i to nie jest do niego miłe gdyby to czytał bo wy też na pewno nie zachowujecie dokładnej uwagi na ulicy a że mu rowerzysta wyskoczył to tylko pech więc Postawcie się na miejscu chłopaka Bo wam też się mogło to zdarzyć dziękuję i mam nadzieję że wam to da coś do myślenia zanim będziecie go osądzać bo tutaj obydwie strony nie są bez winy a kierowcy życzymy żebyś się szybko pozbierał po tym wypadku bo to też nie jest do niego łatwe

 31. Mam pytanie gdzie są służby o których zapewniała
  rada miejska po likwidacji Straży Miejskiej? Była jaka była SM ale wypadku w centrum nie było, co do parkowania samochodów to niech sami mieszkańcy się wypowiedzą? Planty kwitną życiem żuli, jednym słowem porażka.

  • Plany kwitły życiem żuli za panowania Straży Miejskiej i tez nic z tym nie zrobili wiec nie pisz ze nagle teraz tam zule są. Bo byli są i będą. Od tego tez jest policja żeby zareagować widocznie udają ze ich nie widza.

 32. prawda jest taka, jak Straż Miejska zwracała uwagę aby rowerzyści nie jeździli po chodnikach to było żle, po przejściach dla pieszych było źle, jak kierowców upominali, zwracali uwagę aby parkowali prawidłowo to żle . Teraz wychodzą tego skutki jak zlikwidowali Straż Miejską. Prawda jest tak na chwilę obecną i w przyszłości nie będzie komisariatu 24/6 bo sa procedury skomplikowane wymagające czasu i mało chętnych za niskie pensje. Czas powoli pokazuje że mam rację. Na szczęście jest Straż Leśna , która wspomoże Policjantów. Co do wypadku to współczuję obydwu rodzinom…

  • Czy, by była SM czy nie to nie ma znaczenia. Wystarczy włączyć mózg i starać się być uważnym. Czy to, aż tak dużo dla ludzi? Serio, to jest zbyt wymagające, by włączając się do ruchu po prostu się rozglądnąć w jedną i drugą stronę i ogólnie trzymać się przepisów? Całe życie ludzi za rączkę trzeba prowadzić? Niepojęte.

 33. Ludzie opamiętajcie się….przestańcie siać mowę nienawiści…każdemu to mogło się przydarzyć… ułamki sekund…odpowiecie sobie na pytanie… czy wy wszyscy jeździcie zgodnie z przepisami?….no chyba jak radar widzicie…tragedię przeżywają obie rodziny… ludzie trochę współczucia i litości…Co się z wami dzieje??

  • Zgadzam się z Tobą Monia nikt nie jeździ 50km/h i każdy przejeżdża rowerem przez drogę, pozwólcie uspokoić się sytuacji i niech organy do tego powołane robią swoje, nie róbcie sobie pożywki z tragedii tych rodzin, jaki widzicie sens kłótni na tym forum pomoże wam to coś jak wam, jednej lub drugiej stronie przyzna rację, przywróci to życie temu chłopakowi, pomoże otrząsnąć się kierowcy????

  • Nie wszyscy jeździmy zgodnie z przepisami ale też nie wszyscy radykalnie przekraczamy ograniczenia szybkości. Na ulicach N. Dęby rozsądny kierowca woli jechać np. 49/h niż 59/h.

 34. Otrząsnąć to się mogą teraz wszyscy bo nie będzie już jeździł pod oknami jak głupi. Są szybcy i pojeban ale nie wielu by przejechało długość całego bloku z rowerzysta na masce. Nikt nie widział a wyroki już są. Sprawdzą wszystko po śladach i się okaże co do km ile jechał i czy faktycznie rowerzysta wyjechał nagle czy może był już na drodze.

 35. Gdyby osioł jechał z odpowiednią prędkością nie doszło by do tego wypadku, kilka dni wcześnie przechodziłem tamtędy i też sobie wyścigi urządzał , ponad 100 miał lekko. Po odległości chamowania i obrażeniach też wychodzi grubo ponad 100, więc powinien zgnić w więzueniu.

 36. Ludzie,dajcie spokój rodzinom !!!Zastanówcie się co piszecie,bo robicie krzywdę innym.Sędziowie się znaleźli od siedmiu boleści.Rozwaga na drodze dla jednego i drugiego.O wypadek nie trudno jak sami widzicie.Uważam,że nawet ograniczenie 50 km/ h w tym przypadku by nie pomogło.To są ułamki sekund,nie wiemy jak my byśmy się zachowali,a tym bardziej młody kerowca co wszyscy podkreślacie.Ludzie,opamiętajcie się nikt nie jedzie z myślą żeby kogoś zabić,współczujmy jednej i drugiej rodzinie.Ale jak narazie widzę tylko komentarze samych fachowców,zero ludzkości,zero współczucia,zero pokory….Kto jeździ,nie tylko na zakupy i do pracy tylko trochę dalej,ten wie o czym piszę,są różne sytuacje… i nie masz na nie wpływu…Życie!!!Tak łatwo oceniać innych …spójrzmy na siebie

 37. Tak łatwo oceniać innych a ciekawe jak my byśmy się zachowali w tych ułamkach sekund…Tragedia dla obu rodzin,nikt nie jest bez winy ale w ty przypadku nawet 50km/h by ni pomogło…

 38. Gdyby jechał wolniej nie znalazł by się w tym miejscu akurat o tej porze, mógłby się tam znaleźć 5 sekund później i nie doszło by do tragedii, a tragedia jest tylko po jednej stronie , bo rodzice i rodzeństwo nie zobaczą ani nie usłyszą swojego syna czy brata. Zadziwia mnie zachowanie tych którzy robili zdjęcia ofiary i wystawiali na internecie, całkowita znieczulica, powinni za za to ponieść konsekwencje, czy cieszy was czyjaś śmierć?

  • Za robienie zdjęć i filmowanie a potem rozsyłanie w internecie powinni ponieść konsekwencje. Policja powinna się tym zająć i porządnie ukarać. Nie wiem jakim trzeba być człowiek żeby w takiej sytuacji stać i robić zdjęcia. Masakra !

  • teraz takie czasy… ludzie maja gabki zamiast mozgow i zyja tylko cyfrowo bo a w zyciu nic nie potrafia…. sam tego nie rozumiem jak mozna cos takiego zrobic.. po co ? dla lajkow ? sztucznej atencji… masakra

 39. Kierowca, dlaczego piszesz wszyscy, poczytaj z uwagą komentarze czy ja oceniam ? Mam takie samo zdanie jak Ty. Życzę z całego serca obu rodziną aby udało się im z tym problemem poradzić, a zmarły niech spoczywa w pokoju

 40. Kierowca tego busa też ograniczył widoczność, jego bus wystaje po za obrys parkingu co też stwarza zagrożenie, a przy czym widoczność, wręcz nawet brak widoczności osobom chcącym wyjść z tego feralnego chodnika na drugą stronę, wyobraźni mu brakowało

  • Masz rację bo połowa Dęby wywodzi się od Powiatu Rkl pozdrowcie rodowitych Dziadków Babcie

 41. minęło dużo czasu od tego tragicznego wypadku. Jak się wydarzył lokalne media zrobiły sobie pożywkę ale jak chodzi o skończenie tematu to ani słowa. Czy Pan redaktor może opisać co ustaliły służby w sprawie tego wypadku kto był winny wg służb tej tragedii no i czy kierowca jednośladu w końcu był trzeźwy czy nie???? Widzę Ci najmądrzejsi co tak głośno krzyczeli już nie chcą wyjaśnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here