Trwa remont działki dojazdowej przy ul. Anieli Krzywoń

14

Trwa długo oczekiwany remont nawierzchni na działce przy ulicy Anieli Krzywoń stanowiącej zarówno parking jak i dojazd do położonych w tej części miasta bloków mieszkalnych. Na jesieni bieżącego roku ma zostać ogłoszony przetarg na modernizację pozostałej części ulicy od OSPWL do ul. Łagockiego.

Sprawa remontu nawierzchni ciągnie się od wielu lat. Jedną z przyczyn były  stosunki panujące na tym terenie stosunki własnościowe. Działka należała do Agencji Mienia Wojskowego, a ta nie paliła się do podjęcia inwestycji. Efekt? Po opadach deszczu droga dojazdowa do bloków tonęła pod wodą.  Za sprawą radnego Tomasza Kopcia rada miejska w Nowej Dębie skierowała do AMW apel w którym zwróciła się o pilny remont nawierzchni lub przekazanie gminie tychże nieruchomości. Finalnie AMW zgodziła się oddać gminie należące do niej nieruchomości.

NA ZDJĘCIACH STAN PARCELI PRZY ANIELI KRZYWOŃ PRZED REMONTEM:

 

Przekazanie działek pozwoliło samorządowcom na podjęcie kroków zmierzających do modernizacji parkingu i drogi. W kolejnych budżetach radni zabezpieczali środki na ten cel. – Moim zdaniem to zadanie można było wykonać wcześniej. Przez 3 lata w budżecie znajdowały się pieniądze na ten remont, jednak za każdym razem burmistrz mówił że warto czekać na dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Finalnie, magistrat takich środków nie pozyskał – mówi radny Tomasz Kopeć. Mimo wszystko radny nie kryje radości z inwestycji – Lepiej późno niż wcale. Teraz czekamy na realizację kolejnego etapu czyli remont całej drogi, do ulicy Łagockiego. Na jesieni ma zostać ogłoszony przetarg. Mamy nadzieję, że tym razem wojsko dołoży się do inwestycji – podsumowuje Tomasz Kopeć.

Do wykonania aktualnie realizowanego remontu nawierzchni parkingu i drogi zgłosiło się 3 firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożył oferent Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. z Mielca, który zaoferował wykonanie zamówienia za cenę łączną: 377 094,64 złotych brutto.

14 KOMENTARZE

 1. Brawo Tomek! Dobra robota. Łącznik z Zarzeczem zrobiony, Anieli Krzywoń będzie zrobiona, projekt remizy się zrobi, duże wsparcie idzie dla szkoły. Dużo dobrego się dzieje w osiedlu. Oby tak dalej! Rób swoje!

  • Łącznik z Zarzeczem zrobiony tylko o oświetleniu zapomniano , to taki drobiazg przecież. A plastukowej rurze zamuast mostu i lepiej nie wspominać .

  • Jeszcze ul. Wojska Polskiego. Obecnie chaos: dzieci z plecakami idące do szkoły, Jelcze, Niskopodwoziówki i stary z poligonu, klienci Groszka, rowerzyści, dostawy do składu budowlanego, a w zimie Autokary do muzeum bombki, a miedzy tym wszystkim uczniowie pobliskiej szkoły… Brak chodników, brak przejść dla pieszych, brak pobocza, jeden wieli chaos. Brak bezpiecznego połączenia szkoły z resztą osiedla Dęba. Pamiętajmy, że ta ulica ma służyć głównie mieszkańcom, a nie wojsku…
   Ciężki sprzed przekierować na ul. Niżańską. Niech tam wjeżdża w poligon.

 2. Półmetrowej głębokości bajoro robi się przy opadach na końcu Wczasowej zaraz przed skrzyżowaniem z Kolejową, przy przystanku kolejowym Dęba Rozalin

  • Ul. Wczasowa, od strony osiedla piękna droga z chodnikiem i ścieżką dla rowerów, które to nagle się urywają…
   Od strony ul. Kolejowej – kałuża i brak ciągów pieszych

  • O to to
   z wczasowej korzysta duzo wiecej ludzi niz z radosnej gdzie raptem 2-3 domy.
   Dlatego na radosnej mozna co najwyzej wysypac tlyczen zatkać kałuże ale nic wiecej

 3. Widze i nie wierze wojsko ma pojazdy terenowe a jesli kadra jezdzi osobowymi to niech zmusi wojsko do naprawy drogi a nie mieszac w to nowej deby do przejecia drogi zeby im remontowac jakas paranoja

  • Skoro wojsko ma naprawiać drogę dla wojskowych….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here