Autorka wulgarnych namierzona. Ma 18 lat.

107

18-letnia kobieta, która uszkodziła elewacje bloków i budynków użyteczności publicznej, została namierzona przez policje. Dziewczyna przyznała się do zarzucanych jej czynów.

W miniony piątek, w artykule pt „Akty wandalizmu na mieście” informowaliśmy o uszkodzeniach mienia prywatnego i publicznego. Na elewacjach różnych obiektów pojawiły się napisy i symbolika nawiązujące do trwającego „Strajku Kobiet”.  O ile prawo do wyrażenia własnych poglądów jest w demokracji rzeczą naturalną o tyle niszczenie cudzej własności stanowi czyn zabroniony.

Policja po otrzymaniu zawiadomienia przeanalizowała monitoring miejski, oraz nagrania prywatne. To właśnie dzięki tym materiałom udało się ustalić sprawczynie wandalizmu. W ukryciu tożsamości nie pomogła nawet założona na twarz maseczka. W dniu dzisiejszym 18-latka złożyla wyjaśnienia. Jak tłumaczyła, swoim nie przemyślanym działaniem chciała wyrazić solidarność ze „Strajkem Kobiet”. Teraz przyjdzie jej za to słono zapłacić.

107 KOMENTARZE

  • Czyli niszczenie nowej elewacji bloku usprawiedliwione. Tam pewnie mieszkają ludzie którzy popierają strajk, a ich własność została zniszczona. Ciekawe czy jakby ci chalpe spalili w imię zwrócenia uwagi też byś był za, bo gdzie jest granicą? Zniszczy można samochodów? Może dom komuś niewinnemu? A co w imię swoich racji można wszystko?

  • Idąc tym tokiem rozumowania ktoś zniszczy tobie dom, samochód nabazgra coś np. „Precz ze strajkiem kobiet” i co może czy już nie? Każdy ma prawo w taki sposób wyrażać swoją opinię czy tylko jedna strona? Gdzie to nas prowadzi?

   Policja powinna olac temat, miasto czyli my wszyscy zapłacić za naprawę bo pisiory są źle jeszcze bardziej? Tak powinno byc?

  • „Jakby” i „gdyby”. Słowa klucze. Gadajcie o faktach, a nie o czymś, co nigdy nie będzie miało miejsca.

  • najmocniej przepraszamy Nie-ooo za zbyt mało sprecyzowane określenia tej organizacji. Oczywiście zamiast tych pisdzielców miało być pisuary, pisiórki, pisdy i tym podobne……

  • No pewnie,ale niszczenia pomników upamiętniających niepodległość Polski to kurestwo które powinno się tępić. Strajkujcie, ale z głową i szacunkiem, bo gdyby nie męstwo tamtych ludzi dzisiaj nie mówilibyśmy po polsku. Pozdro dla patriotów!

  • Jak do jutra nie znikną z forum wulgaryzmy i mowa nienawiści, wezmę sprawę w swoje ręce, skoro admini na to pozwalają.

   Ustawowym zadaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest sprawowanie kontroli nad działalnością programową nadawców, w tym kontroli wyemitowanych programów, audycji i innych przekazów pod kątem ich zgodności z ustawą o radiofonii i telewizji, postanowieniami koncesji i innymi regulacjami prawnymi odnoszącymi się do sfery działania mediów elektronicznych. Podstawą materialną kontroli treści audycji wykonywanej przez KRRiT jest art. 18 ustawy. Zgodnie z jego treścią audycje lub inne przekazy:

   – nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści dyskryminujących ze względu na rasę, płeć lub narodowość (art. 18 ust. 1);

   – powinny szanować przekonania religijne odbiorców, a zwłaszcza chrześcijański system wartości (art. 18 ust. 2),

   – nie mogą sprzyjać zachowaniom zagrażającym zdrowiu lub bezpieczeństwu oraz zachowaniom zagrażającym środowisku naturalnemu (art. 18 ust. 3).

   Ponadto na podstawie ustawy zabronione jest rozpowszechnianie audycji lub innych przekazów zagrażających fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich, w szczególności zawierających treści pornograficzne lub w sposób nieuzasadniony eksponujących przemoc (art. 18 ust. 4). Ustawa wprowadza w tym zakresie wyjątek, pozwalający na nadawanie określonych typów programów w godz. od 23 do 6. W szczególności w tym czasie nadawać można audycje, zawierające sceny lub treści mogące mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich, inne niż określone w art. 18 ust. 4. W praktyce chodzi tutaj głównie o różnego rodzaju programy czy filmy erotyczne[17].

   Kontrola ta odbywa się w granicach określonych obowiązującym prawem oraz w poszanowaniu zasady nienaruszania prawa nadawców do samodzielnego kształtowania programów. Rada podejmuje działania kontrolne zarówno wobec nadawców publicznych, jak i koncesjonowanych (prywatnych).

   Media publiczne sprawdzane są pod kątem realizacji szczególnych zadań i powinności określonych w art. 21, 24 i 25 ustawy o radiofonii i telewizji, w tym w szczególności realizacji misji publicznej[18]. Celem kontroli nadawców koncesjonowanych jest natomiast sprawdzenie, czy i w jakim stopniu wywiązują się oni z wypełniania obowiązków programowych określonych w koncesji. KRRiT nadzoruje zakres ochrony małoletnich, ilość utworów w języku polskim oraz zakres programów radiowych pod kątem realizacji koncesji. Rada sprawuje kontrolę nad działalnością reklamową nadawców, w tym kontrolę nad wyemitowanymi reklamami, telesprzedażą i audycjami sponsorowanymi pod kątem ich zgodności z ustawą o radiofonii i telewizji, postanowieniami koncesji i innymi aktami prawnymi odnoszącymi się do sfery reklamowej i sponsorskiej[19]. Na bieżąco prowadzona jest kontrola czasu emisji reklam emitowanych przez nadawców telewizyjnych. Kontrolowana jest również emisja reklam produktów i usług, które objęte są ograniczeniem lub zakazem reklamy. Na podstawie analizy danych telemetrycznych, listów i telefonów od widzów i słuchaczy podejmowane są działania interwencyjne.

 1. Pomalowana jodełka, znak jak się wraca z cmentarza, w różnych miejscach bloki, ktoś pisał w komentarzach pod ostatnim postem, że na Kilińskiego… Ciekawe czy policja zna wszystkie miejsca naszej pięknej młodej artystki, powinien być wizerunek udostępniony publicznie i nagrania.

 2. Niech na swoim domu wymaluje taki napis. O taki „murek” nikt się nie będzie czepiał. Dopóki ja płacę podatki za które są stawiane takie murki to normalnym jest to że chce aby taka osoba odpowiedziała za to.

  • Do ****** i Mieszkańca: czytając was nie dziwi że młodym mózgi przenicowało. Ciekawe co? Facebook? Twetter? Wiecznie żywy socjalizm? Co takiego najbardziej zniszczyło wam mózgi?
   Jak Niemcy zabili 6 milionów Polaków a Rosjanie milion to ja mogę zabić ciebie? Bo taki mam zachiej?

   Czemu nie mogę dać łapki w dół a tylko wyłącznie w góre? Niechby debilki widzieli co ludzie naprawdę o nich myślą.
   A…. zapomniałem – bezstresowe wychowanie naszych małych matołków…

  • „wnuczka byłego milicjanta…i wszystko jasne”.

   No chyba nie chcesz powiedzieć, że wnuki mają wpływ kim i jacy byli dziadkowie, kretynie totalny.

  • Szastasz przysłowiami, spoko. Popatrz na swoją rodzinę, potem przeczytaj to co napisałeś. I co powiesz, ważniaku? Ciebie szkalują, ale inni to jabłka, co syfiarzu?

  • A po co ci to? Rodzice najedzą się wstydu, poniosą koszta, młodej jest głupio i to się za nią będzie ciągnęło, więc czego jeszcze chcesz?

 3. ukarać maksymalną karą i koszty naprawy za wszystko.Naogladają się gówniary tvn i do tego gówniany facebÓG i później są tego efekty.Przykro sie na to patrzy.

  • panie radku. skąd w panu tyle miłości i dobrodziejstwa dla bliźniego? wnioskuję że przekaz pozytywnej energii czerpie pan z tvp 1, tvp info itd. tak trzymać.

  • #Kapral Wichura
   Wnioskuję że przekaz negatywnej energii czerpie pan z TVN i soku z buraka. Nie idź tą drogą.

 4. wg ziobry to grozi jej osiem lat więzienia…..W końcu za taki bandytyzm jakim sie wykazała, to powinna siedzieć cały wymiar kary. A to ze ktoś tam zdefraudował siedemdziesiąt baniek na wybory które się nie odbyły to już pryszcz. Zbyt mała szkodliwość społeczna. To że zapłacono grubo ponad dwieście baniek handlarzowi bronią za sprzęt ratujący życie i który to sprzęt nigdy nie dotarł do żadnego szpitala to tez uznano za małą szkodliwość społeczną i umorzono sprawę…. I jakoś nikt z was sie o to nie upomina….. Ale taka bandytka z Nowej Dęby to już zagrożenie dla całej suwerenności Polski, więc należy ukarać z całą mocą prawa, a może nawet na plantach ją spalić na stosie, aby gawiedź czuła że rządzi prawo i sprawiedliwość…

  • A ta spalona budka pod ambasadą, to zupełnie stała się bezkarna. POprawność POlityczna.

 5. Nie lepiej ją rozstrzelać przez powieszenie ? Szkody wyrządzone przez tą dziewczynę nijak sie mają do tego co z Plantami zrobił „burmiszcz” … Kiedyś kolorowe , pastelowe i wokoło zielone, że nawet zimą było przyjemnie popatrzeć . A teraz? Szare, bure i ponure, ze 'wzgórkiem Łordona’ pośrodku…. brakuje jeszcze tylko jakieś wieży z czerwoną gwiazdą i przyczepionym sierpem i młotem… I ktoś go z tego rozliczył ? A tyle naszej wspólnej kasy na to poszło, gdzie można było coś, na ten przykład, w szpitalu urządzić….A może właśnie o to chodzi, ze sprofanowała dzieło życia Ordona i teraz ten sie odgryza….

  • Widzisz, został wybrany burmistrzem i co mu zrobisz? Takich jak on jest więcej, (Łódź = Prezydentka z PO, oszukała bank, Szczecin senator Gawłowski, burdeltata, Gdańsk, wiadomo, Warszawa, gównonurek). I co im zrobisz?

 6. Jak Burmistrz spierniczył planty , ścieżki nad zalewem i schody do domu kultury to żeśmy wtedy z publicznych pieniędzy naprawiali . Też powinien to ze swojej kasy naprawiać

  • Nie bardzo rozumiem co to ma wspólnego ze sobą ? Dewastacja i celowe niszczenie powinno być ukarane!!!
   Nie wydaje mi się, że fajnie byłoby gdybyśmy wszyscy tak bazgrali po czym popadnie, jak komuś się podoba to niech sobie swój dom wybazgroli.

 7. Nie martw się dziewczyno!!! Zrobiłaś cos,co ma ochotę wykrzyczeć znakomita większość w tym kraju!!!! Chętnie dołączę do jakiej zbiórki pieniędzy dla Ciebie, jeżeli takowa powstanie!!!***** ***

  • Również ci pomogę. Nie z tego względu że popieram wandalizm, ale wiem że mogłaś nie rozumieć pewnych spraw.

  • #dojna zmiana
   geje bardzo zazdroszczą normalnym rodzinom dzieci i 500+, stąd ta frustracja. Byłoby na fajki, co?

  • Dziewczyno, jak będziesz znała koszty wszystkie zrób zbiórkę, się pomaga, zrzutka co kolwiek, nagłośni się sprawę, bardzo szybko się pieniądze uzbierają.

  • #Mieszkanieczmiasta
   Zbiórka? Ten co wjechał w Premier Szydło też ze zbiórki miał mieć nowe auto, ale PO drodze ktoś ukradł te pieniądze. Bo wszystkie lewaki to złodzieje.

 8. Widzę, że katolicy pałający miłością do bliźniego w natarciu. Kto, by się spodziewał :)

  Proponuję wrzucić na luz. Jest sprawca, więc będą konsekwencje. Czego jeszcze chcecie?

  Mnie osobiście śmieszy reakcja większości osób w komentarzach. Gdy co piątek czy sobotę młodzież czy menelnią wraca z lokali po nocach i szcza wam po elewacjach bloków, które potem odbarwiają się i odpadają to nic nie robicie. Krzyki w nocy was budzą, widzicie kto to robi, ale nic z tym nie robicie, a teraz rzucacie się na dziewczynę, która sama przyznała, że mocno się wygłupiła.

  Zanim kogoś osądzicie to czasem się zastanówcie. Szczekacie w komentarzach? W takim razie polecam szczekać w nocy, gdy menelnia będzie wam szczała na elewację :) Nic nie zrobicie? Czemu? Boicie się, że dostaniecie lanie i dlatego siedzicie cicho?

  Zachowania nie pochwalam, ale, że ona sama tyle bazgrołów dała to szacun, mimo wszystko.

  Zapoczątkowało to dyskusję na określone tematy, ale jak zwykle spaliliście wszystko karmiąc się telewizyjnymi ideologiami. Trochę szkoda, bo nazywacie się ludźmi, ale nie podejmujecie świadomych działań tylko zachowujecie się jak kukły. To przykre.

  • Wstyd to Ciebie. Po co ci jej wizerunek? Żeby ja upokorzyć bardziej? Nie wystarczy że musi czytać wasze jakże wypełnione miłością komentarze?

  • Jestem osobą waginododatnio-transseksogresywną. Według mnie, Jej-Onego wizerunek stanowi swego rodzaju palimpsestyczny manifest antysterycznego dialektyzmu w genderokulturowym nurcie badań nad neomarksistowskim dyskursem konfliktu społecznego. Jako taki, wizerunek Jej-Onego powinien zostać upubliczniony i stać się wszechspołeczną komunalistyczno-syndykalistyczną własnościo-partycypacją klasy niepracującej a protestującej.

   Czynniki ucisku kulturowego skoncentrowane wokół maskulinicznego branch-kolektywu Rady Miasta pod przewodnictwem waginoujemnego Diektiarenki , powinny ostatecznie zaakceptować swoją porażkę w wielkiej sztafecie dziejów i dołączyć do protestów po naszej stronie z transparentem „Moja pusia – nie Jarusia”.

   …a Ją-Onego zaprosić jako Gościnię do przeprowadzenia szkoleń mających na celu stopniową transgresję maskulinicznego branch-kolektywu obecnej Rady Miasta w kierunku tancerzy baletu w różowych tiulach łapiących motyle.

 9. kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem :):):) brawo miasto katolików i małego kurdupla. Ty dziewczyno masz przechlapane mimo wszystko współczuję, te elewacje da się naprawić ale Ty masz przes…ne jak chcesz to mogę Ci pomóc zmywać te piorunki :):)
  Pójdziecie w niedzielę do kościoła i będziecie w pierwszej ławce siedzieć i rozglądać się czy czasem nie ma tej dziewczyny masakra. A tu hejt jak nic.

 10. Ja bym chciał żeby wszystko czyściwa (wiem że wszystko nie jest do czyszczenia tylko do malowania zacierania itp ) i to w koszulce z odpowiednim hasłem typu – TO JA ZROBIŁAM PRZEPRASZAM

 11. O widze, ze prawdziwi chrześcijanie juz stos ułożyli dla Czarownicy_HANBA! Czy ktos z Was ferujacy tak latwo opinie,oceny i wyroki ma odwage zaprotestowac pojedynczo wobec spraw bardzo waznych jak :WOLNOSC WYBORU i sprzeciw wobec DYKTATURY. Jesli Wam sie nie podoba nisczenie elewacji przez kiboli, obszcajmorkow itp to macie odwage sie przeciwstawic?Zrobcie to bo oni to robia dla zabawy lub z braku odpowiedzialności. Jej cel byl WAZNY!!!Czy rozumiecie to ,ze tez korzystacie z WOLNOSCI, ktora ktos dla Was wywalczył.

 12. Brawo dla dziewczyny! Dla przypomnienia dla tych co używają pojęć i nie wiedzą co one oznaczają: 288 k.k. art. 124 k.w. Wandalizm- umyślne niszczenie bez wyraźnego powodu cudzego mienia, zwłaszcza publicznego. A chyba nie ma osoby, która się nie zgodzi, że jest wyraźny powód, a jest nim łamanie praw człowieka.

  • Kobieta ktora wrazie wpadki walczy o prawo zabicja poczetego dziecka zasluguje na pogarde i potepienie

  • Mocher, a na co w takim razie zasługuje facet, gdy zostawia kobietę samą w ciąży?

   Widzę, że poziom IQ oscyluje w granicach rozmiaru buta, ale jak się domyślam ten i tak ma więcej :)

   Sprawdź dane ile aborcji było wykonywane w Polsce przez ostatnie lata w skali rocznej. Ten kompromis powinien być utrzymany, nie był idealny, ale był. A ty sobie pewnie myślisz, że aborcja to przypadek cięższy niż wojna i rok rocznie w Polsce usuwa się miliony istnień, tak? Żałosne.

   Do tanga trzeba dwojga, patałachu. Nie męcz już tej ręki, bo ci odpadnie i będzie problem, dziadu zabuski.

  • #Ku Kle Klan
   Piszesz o kijowskim, z KODu, który wisi alimenty, czy o tym nieudaczniku życiowym Marcinkiewiczu, który też wisi alimenty dla swojej niegdyś ukochanej? Mają POparcie lewicy, ale kobiety przez nich cierpią, to w końcu jesteśmy za kobietami, czy przeciwko nim? A jeszcze ten szef orkiestry kijowskiego z KODu, okazał się alfonsem, ładnie to tak? A senator gawłowski burdeltatą.

 13. Dziewczyna powinna jak najszybciej uciekać z podkarpacia, gdzieś na zachód do cywilizacji, gdzie uniewinni ją niezawisły sąd, tutaj może pójść siedzieć na 8 lat w tym zacofanym kaczystanie.

  • Co Ty pleciesz Jankesie jakie zacofanie na Podkarpaciu kiedy ostatnio tutaj byłeś jak sprzedawales po Rodzicach majątki Powinna za Wszystko Zapłacić dość Wandalizmu i Dziadostwa Ciekawe jakby Mahometa obraziła to Co by Tutaj było To co w Austrii .

 14. Podać do publicznej wiadomości dane dziewczyny! Skierować na 8 lat robót publicznych w Nowej Dębie!!! Po co do więzienia, żeby miała darmowe żarcie! Pracą ukształtować dziewuchę!!!!!

 15. Do wezwanie do samokrytyki. Język polski jest trudny (szczególnie pisownia) , ale jest piękny. Wygibasy językowe go szpecą. Dziewczyna powinna być przedstawiona pro forma a nie ..inco..gnito. Społ. N. D. ją zna i jej rodziców .Krytykuję jej zachowanie.

 16. Myślę że fajna dziewczyna .ma błysk i polot może nie ten kierunek ale jest odważna bystra i pracowita w życiu to zaprocentuje da sobie radę ja bym tylko upomnial . Nikogo nie skaleczyla .

  • Pójdzie siedzieć, skoro tak zaczyna, a ty razem z nią, prędzej czy później.

 17. A ja mam jedno pytanie: sama jedna te wszystkie malunki i napisy porobiła 18letnia dziewczyna … ?
  Co na to nasza wspaniała policja? Po obejrzeniu filmów z monitoringu miejskiego i prywatnych źródeł …
  Nie daje wam to nic do myślenia?

  • Daje, bo ta wersja jest dla naiwniakow,sama w tylu miejscach i bez obstawy sobie podobnych z LGBT i dzieci komuchow ktorych w Nowej Debie bylo 98%

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here