Ćwiczenia wojskowe DRAGON 21 rozpoczęte! xvideo

16
Fot: DGRSZ

Rozpoczęło się największe tegoroczne ćwiczenie taktyczne z wojskami Dragon-21. To ćwiczenie o charakterze defensywnym. Jego głównym celem jest praktyczne zgrywanie sił podległych Dowódcy Generalnemu RSZ do wykonywania zadań w ramach operacji obronnej prowadzonej we współdziałaniu z WOT. Skala i założenia ćwiczenia są odpowiedzią na współczesne zagrożenia.

Ćwiczenie DRAGON – 21 służy wzmocnieniu zdolności obronnych Polski. Dragon – 21 będzie doskonałą okazją do sprawdzenia integracji narodowych struktur dowodzenia – mówił dziś generał Jarosław Mika, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych, podczas rozpoczęcia manewrów w 9 Brygadzie Wsparcia Dowodzenia DGRSZ w Białobrzegach. Ćwiczenia potrwają do 18 czerwca.
Dowódca Generalny RSZ podczas briefingu prasowego wyjaśnił, że ćwiczenie będzie prowadzone we wszystkich domenach: powietrznej, lądowej, morskiej i w cyberprzestrzeni. Głównym ćwiczącym będzie 18 Dywizja Zmechanizowana, której dowództwo zostanie poddane certyfikacji. Drugoplanowym 16 Dywizja Zmechanizowana. W Dragonie-21 uczestniczyć będzie około 9400 polskich żołnierzy i około 800 jednostek różnorodnego sprzętu wojskowego.
W briefingu prasowym więli udział również: Zastępca Szefa Sztabu Generalnego WP gen. dyw. Dariusz Pluta, Dowódca Operacyjny RSZ gen. broni Tomasz Piotrowski oraz Zastępca Dowódcy Generalnego RSZ gen. dyw. Stanisław Czosnek. Zastępca Dowódcy Generalnego RSZ  podkreślił, że w głównym zamierzeniu szkoleniowym, oprócz jednostek Dowództwa Generalnego RSZ uczestniczą: Sztab Generalny, Dowództwo Operacyjne, Wojska Obrony Terytorialnej i Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych. Układ pozamilitarny reprezezentują m.in.: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, urzędy wojewódzkie: warmińsko-mazurski, podlaski oraz lubelski, a także organizacje rządowe i pozarządowe.
Epizody Dragona-21 odbędą się w różnych rejonach całego kraju. Ćwiczenia będą głównie prowadzone na poligonach w Nowej Dębie i Orzyszu, na  poligonach morskich w rejonie Bałtyku Południowego oraz w przestrzeni powietrznej kraju.

16 KOMENTARZE

  • Tak kmiotku, jak każda stała geograficznie rzecz na świecie ma swoje strony. Ale tobie jest obojętne w którym kierunku świata będziesz rozrzucał gnój więc jest ci to niepojęte….

  • A mamy jakiś inny niż południowy? Z tego co znam geografię to mamy tylko południowy Bałtyk, północny należy do Szwecji, wschodni do Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii i Finlandi.

  • Mamy wody terytorialne jak kazde Panstwo wiec madrale napiszcie jak sie nazywa Baltyk posrodku

  • To by tez dotyczylo Slonca, przed poludniem nalezy do Rosji, w poludnie do Polski a popoludniu do Niemiec czy nie tak szkodniku Bober

  • Trzeba umieć czytać że zrozumieniem i myslec logicznie wtedy zrozumiesz że ćwiczenia odbywają się na Południowym Bałtyku. Bałtyk na środku to Bałtyk środkowy, tak jak polska jest wschodnia, zachodnia, środkową itd.

  • Bober ma przynajmniej nazwisko, wiec do niego można mówić -Pan Bober. A ty ? Jak każdemu bezimiennemu kmiotkowi pozostaje ci dalej ten gnój rozrzucać…

 1. Ty gamoniu ortograficzny jak pojedziesz nad Baltyk to masz sie kapac w Baltyku poludniowym a nie we wschodnim polnocnym czy w zachodnim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here