Hodowali konopie na poligonie

11

24 lipca żołnierze z Placówki Żandarmerii Wojskowej w Nowej Dębie przy wsparciu Wydziału ŻW w Rzeszowie zatrzymali w chwili popełnienia przestępstwa tj. w trakcie dokonywania zbioru konopi dwie osoby cywilne – mieszkańców Nowej Dęby.

Jak ustalono, zatrzymane osoby od maja br. prowadziły nielegalną uprawę konopi na terenie poligonu jednostki wojskowej Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych „Dęba” w Nowej Dębie.

W toku podjętych czynności w trybie art. 308 kpk ujawniono, że jeden z zatrzymanych zajmował się również wytwarzaniem środka odurzającego w postaci suszu ziela konopi innych niż włókniste i udzielał go innym osobom. Zabezpieczono także kilka gramów gotowego narkotyku oraz przedmioty i narzędzia służące do jego wytwarzania.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów popełnienia przestępstw określonych Ustawie z dn. 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. W powyższej sprawie Placówka ŻW w Nowej Dębie prowadzi dochodzenie pod nadzorem Wojskowej Prokuratury Rejonowej w Lublinie Dział do spraw Wojskowych.

Działania żandarmów wsparli policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie.

 

 

11 KOMENTARZE

 1. Brawo zuchy, podczas akcji zabezpieczono kilka gramów gotowego narkotyku. Kilka dni trwały przeszukania mieszkań złoczyńców i w wywóz zostały zaangażowane znaczne siły wojska, może patrol saperski. Wszystko po to by koleszka nie udzielał narkotyku innym osobom. Jakie władze taki sukces :)

  • Chodziło mi jedynie o to że „Nasza Władza” (państwo, aparat represyjny, władze lokalne etc..) tak strasznie potrzebują wyników że chwalą się takimi „sukcesami”. Zatrzymano dwie osoby, które miały w domach kilka gramów trawy z poligonu. Nawet nie zarzucają im handlu tylko udostępnianie, czyli palili z kolegami. A została zaangażowana żandarmeria N.D przy wsparciu żandarmerii z Rzeszowa :) i logiczne że musieli to miejsce obserwować przynajmniej kilka dni. Potężny „sukces” wyspecjalizowanych jednostek tylko tylko nie na tym polu.

  • @Buba,Ty masz zaawansowane stadium zespołu Downa i ADHD albo jesteś klasycznie … bubba – jesteś kretynem.Przepraszam za chamski wpis, musiałem styrać tego buraka.

  • Ktoś @,Ty masz zaawansowane stadium zespołu Downa i ADHD albo jesteś klasycznie … bubba – jesteś kretynem.Przepraszam za chamski wpis, musiałem styrać tego buraka.
   – musiałem cię zacytować, jesteś własnie kim jesteś !!!

  • @grzes,dostosuj swoje wypowiedzi do siebie, bo to Ty” jestes właśnie kim jesteś!!!”
   Nie oczekuję odpowiedzi od Ciebie gdyż ja z Tobą nie dyskutuję. Ja do Ciebie mówię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here