JADACHY: USZKODZONA ROGATKA I AWARIA SYGNALIZACJI. OBOWIĄZUJE ZNAK STOP!

7
Fot. Zdjęcie ilustracyjne / Pixabay

Na przejeździe kolejowym w miejscowości Jadachy w ciągu Drogi Krajowej nr 9 doszło do awarii  rogatek i sygnalizacji świetlnej. Na kierowcach spoczywa bezwzględny obowiązek zatrzymania się przed przejazdem!

Mimo ustawionego na przejeździe znaku „STOP” wiele osób jedzie w tym miejscu „na pamięć” i nie zatrzymuje się przed przekroczeniem torowiska. Niedostosowanie się do oznaczeń drogowych przy niedziałającej sygnalizacji świetlnej może doprowadzić do tragedii.

Jak informuje ekipa Ratownictwa Powiatu Tarnobrzeskiego – Tarnobrzeg 112 o mały włos nie doszło do zderzenia pociągu towarowego z samochodem osobowym.

Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych. Od tego może zależeć wasze życie i zdrowie!

7 KOMENTARZE

  1. oznaczenie porażka. w cywilizowanym kraju mielibyśmy informacje na 200 100m i przed samym przejazdem informacje że trzeba się zatrzymać bo zmieniła się organizacją. a tu dali znak przy rogatce imbecyle to mało powiedziane!!!!

    • @Poranek,znak B-20 należy umieszczać jak najbliżej skrzyżowania i nie dalej niż 25 m od niego w obszarze zabudowanym. Odległość umieszczania znaku mierzy się od krawędzi jezdni drogi poprzecznej lub od skrajnej szyny. Dopuszczalne jest umieszczenie znaku B20 wraz ze znakiem G-3 lub G-4 (na jednym słupku).Tak trudno zrozumieć przepisy ruchu drogowego?Są przed przejazdem krzyże Św Andrzeja?Są!Do czegoś zobowiązują a dodany znak stopu powinien dać kierującym do myślenia.Cóż,dzięki takim filozofom jak @Poranek, internauci którzy czytają tego typu wypociny powodują tragiczne w skutkach wypadki.

  2. W cywilizowanym kraju mielibyśmy to naprawione kilka godzin po uszkodzeniu… to przejazd bardzo wysokiej kategorii, droga krajowa , duże natężenie ruchu… monitoring itp

    • O kant dupy rozbić te Wasze ,,konstruktywne”komentarze.Wiecie jak szybko została awaria usunięta?Gówno wiecie a pie….licie jakby Was szynobus potrącił na tym przejeździe kolejowym.W południe już nie było znaków stop i ruch odbywał się jak dawniej.A tak na marginesie,znak stop gdzie miałby być ustawiony jak nie przed samą zaporą?
      A wszelkie ,,damiany” jak Wam nie pasuje cywilizacja w Polsce to wypie…lać na Labrador,tam jest prawdziwa cywilizacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here