KIEROWAŁ CIĄGNIKIEM Z 4 PROMILAMI I DOŻYWOTNIM ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW

4

Policjanci z Komisariatu w Nowej Dębie udaremnili jazdę pijanemu kierowcy ciągnika. Mężczyzna wyjechał na drogę bez prawa jazdy i był też pijany. Badanie wykazało w jego organizmie 4 promile alkoholu. W przeszłości Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu dwukrotnie wydał wobec 44-latka dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie, zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Bema kierowcę ciągnika., Mężczyzna oświadczył, że wraca z lasu. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę. Był nim 44-letni mieszkaniec Nowej Dęby. Badanie alkomatem wykazało u niego 4 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że w przeszłości Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu dwukrotnie wydał wobec kierującego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna był też, pozbawiony wolności za popełnione przestępstwa kierowania pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości.

Na dodatek ciągnik, którym się poruszał  nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC. Pijany mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Gdy wytrzeźwiał został przesłuchany, policjanci przedstawili mu zarzut popełnienia przestępstwa.

Teraz 44-latek, za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem.

W okresie jesiennym wzmożone prace polowe powodują, że na drogach pojawia się wiele ciągników rolniczych. Niestety, bardzo często poruszają się one po drogach publicznych wbrew obowiązującym przepisom. Apelujemy do kierowców i przypominamy o tym, że taki pojazd może wyjechać na drogę publiczną pod warunkiem, że jest zarejestrowany, ma opłacone obowiązkowe ubezpieczenie OC, a kierowca posiada stosowne uprawnienia do kierowania. Taki kierowca winien również respektować przepisy ruchu drogowego.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here