KOLEJNA PARTIA AMUNICJI DO RAKÓW ZAMÓWIONA

6

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. podpisały kolejną umowę z Inspektoratem Uzbrojenia na modernizację 120 mm naboi moździerzowych odłamkowo-burzących. Pociski te wykorzystywane są w moździerzach samobieżnych M120 RAK.

Umowa obejmuje zmodernizowanie i dostarczenie do Sił Zbrojnych RP 10,5 tys. szt. 120 mm naboi moździerzowych odłamkowo-burzących OF-834BM w latach 2021-2022. Łączna wartość kontraktu to 65,5 mln złotych brutto.

Wraz z rosnącą liczbą Kompanijnych Modułów Ogniowych RAK w Siłach Zbrojnych, naturalny jest wzrost zużycia środków do szkolenia. Zmodernizowana przez nas amunicja 120 mm jest podstawowym nabojem wykorzystywanym przez załogi zespołów operujących moździerzami samobieżnymi M120. Należy nadmienić, że w tym roku zakończyliśmy badania i opracowaliśmy dokumentację niezbędną do rozpoczęcia produkcji nowego typu amunicji dedykowanej dla tych moździerzy. Liczę, że wkrótce nastąpi podpisanie umowy na dostarczenie 120 mm naboi nowego typu i niezwłocznie przystąpimy do jej realizacji – powiedział Tomasz Wawrzkowicz, prezes Zarządu ZM Dezamet S.A.

To już druga umowa na dostawę do Wojska Polskiego tego rodzaju amunicji. Pierwsza podpisana w roku 2016 na łączną liczbę 6318 szt., została z powodzeniem zrealizowana w latach 2017-2019.

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. produkują szeroką gamę amunicji artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej. Dodatkowo firma świadczy usługi i realizuje sprzedaż w zakresie produkcji cywilnej oraz obróbki metali, a także posiada akredytowane laboratorium badawczo-pomiarowe. Firma jest laureatem wielu wyróżnień, w tym prestiżowej nagrody Defender, przyznawanej podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here