Korki na DK9. Czy GDDKIA upomni wykonawcę?

16

Trwający remont mostu na Drodze Krajowej nr 9 coraz bardziej daje się we znaki mieszkańcom naszej gminy. Czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyciągnie konsekwencje wobec wykonawcy?

Utrudnienia ruchu podczas remontów dróg są rzeczą naturalną. Jednak to co dzieje podczas przebudowy mostu na rzece Dęba, woła o pomstę do nieba. W wyniku braku właściwego sterowania ruchem w godzinach szczytu tworzą się gigantyczne korki.

W czym problem? Ruch od strony Radomia w godz. 6:30 – 7:00 jest wzmożony ze względu na dojazd pracowników do strefy ekonomicznej w Nowej Dębie. W godzinach 15:00 – 15:30 sytuacja jest identyczna tylko ruch na przeciwnym pasie. Światła nie zdają w tych godzinach egzaminu, ponieważ z jednej strony jest 2 km korek, a z drugiej strony stoi kilka samochodów.

O sprawie pisaliśmy już na naszym portalu w artykule „Radny Wolan interweniuje w sprawie korków na DK9„. Po publikacji tego tekstu sytuacja przez chwilę się poprawiła, ale niestety bardzo szybko wróciła do stanu poprzedniego, dlatego zwróciliśmy się z prośbą do DDKiA o podjęcie skutecznych działań w tym temacie. Czekamy na odpowiedź.

16 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze. Bardzo mnie to cieszy. Lepiej zapobiegać niż leczyć, ale narodowi czempioni jakby o tym nie wiedzieli. Hahahahah. To nie pierwszy tego typu remont w gminie, więc wypadałoby zadziałać równolegle że startem prac, a nie potem płakać i się użalać, drodzy narodowi czempioni.

  2. Ciekawe kto zapłaci za remont nawierzchni ul. Tetmajera, którą w godz szczytu kierowcy omijają korki. Jak mniemam nie będzie to gddkia.

    • Anonim rozumiem, że nie stać cię nawet na zdechłe aułdi :D dlatego masz to gdzieś i wypisujesz takie rzeczy. Dalej argumentować nie będę bo z amebami (żeby nie obrażać ameb) nie będę dyskutował bo to i tak nic nie da. Siedź sobie w bloku na zasiłku z plusami i życzę szczęścia.

    • Wiesz co? Najgorsze jest to aby rozszyfrować co piszesz. Pewnie mózgu nie masz i jesteś żołnierzem Chrystusa :)

  3. Zbyt długo bo ok. pół minuty są czerwone światła jednocześnie dla obu kierunków. To blokuje ruch. Odcinek remontowany jest krótki, prędkość ograniczona, widoczność dobra. Wystarczyło by kilka sekund opóźnienia dla zielonego, jak w ruchu miejskim i korki się zmniejszą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here