MUNDUROWI PRZYPOMINAJĄ DZIECIOM O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS FERII ZIMOWYCH

0

Policjanci od ubiegłego tygodnia prowadzą działania prewencyjno – edukacyjne „Bezpieczne Ferie”, których głównym celem jest promowanie odpowiedzialnego zachowania wśród dzieci i młodzieży. Spotkanie z funkcjonariuszami było dobrą okazją do rozmów na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej oraz dzielnicowi, spotykali się z dziećmi uczestniczącymi w warsztatach zimowych organizowanych przez tarnobrzeską fundację „Damy Radę” oraz uczestnikami półkolonii zorganizowanej przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw na świeżym powietrzu w okresie zimowym.

Dzieci mogły dowiedzieć się, co to są zachowania ryzykowne i jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji. Omówili najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Policjanci zachęcali również do używania elementów odblaskowych i przypominali w jakich okolicznościach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Zachęcali ponadto do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here