NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ – POLICJANCI PRZESTRZEGAJĄ MŁODZIEŻ

0

O zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy rozmawiali policjanci z uczniami Szkoły Ponadgimnazjalnej nr 2 w Nowej Dębie. Cykliczne spotkania, mundurowi prowadzą w ramach programu ogólnopolskiej kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Mundurowi przestrzegają przed skutkami prawnymi, społecznymi i zdrowotnymi, jakie wiążą się z ryzykownym zachowaniem.

Ponad 40 uczniów Szkoły Ponadgimnazjalnej nr 2 w Nowej Dębie uczestniczyło w spotkaniu poświęconym zagrożeniom związanym z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Do rozmowy na tak ważny temat zaproszeni zostali policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu

Na początku spotkania asp. Stanisław Ciba zaprezentował uczniom spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, a następnie zaprosił uczniów do dyskusji. W dalszej części spotkania policjant rozmawiał z młodzieżą o zagrożeniach wynikających z zażywania środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych i środków zastępczych, tzw. dopalaczy. Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here