Nowi funkcjonariusze w szeregach policji

6

Dziś, przed południem, w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu nowi funkcjonariusze Policji, złożyli rotę ślubowania. W uroczystości brał udział Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marek Pietrykowski oraz przedstawiciele kadry kierowniczej. Pięcioro nowych policjantów służbę, na rzecz lokalnej społeczności, pełnić będzie w Tarnobrzegu, Nowej Dębie oraz Grębowie.

Gotowość do pełnienia służby w szeregach tarnobrzeskiej policji zadeklarowało pięcioro nowych funkcjonariuszy. Podczas uroczystej ceremonii nowo przyjęci policjanci wypowiedzieli słowa roty składając uroczyste ślubowanie. Z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinspektora Marka Pietrykowskiego otrzymali legitymacje służbowe.

Komendant Pietrykowski gratulował młodym funkcjonariuszom wyboru naszej formacji. W swojej wypowiedzi podkreślił, że jest to służba trudna i wymagająca, ale dająca dużo satysfakcji i możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Życzył funkcjonariuszom na tej nowej drodze wielu sukcesów zawodowych i osobistych.

W wydarzeniu udział brał też podinsp. Rajmund Murek Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu, kom. Jerzy Lis, Komendant Komisariatu Policji w Nowej Dębie podkom. Janusz Chmiel, Naczelnik Wydz. Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu podkom. Sławomir Tracz, Zastępca Naczelnika Wydz. Prewencji KMP w Tarnobrzegu oraz Kierownik Posterunku Policji w Grębowie asp.szt. Rafał Rozmus.

Młodzi adepci niebawem rozpoczną naukę w szkołach policyjnych, gdzie będą uczestniczyć w kursie podstawowym, który pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Po jego zakończeniu mundurowi powrócą do przydzielonych jednostek, gdzie pod opieką starszych i doświadczonych kolegów będą służyć lokalnej społeczności.

I Ty możesz zostać Policjantem!

Jeżeli zastanawiasz się jaką drogę rozwoju zawodowego wybrać, wstąp w szeregi naszej ponad 100 tys. formacji. To zawód dla ludzi wyjątkowych, którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej www.policja.pl.

6 KOMENTARZE

  1. Chyba z tego co mi wiadomo to w pomieszczeniach obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa!! Więc jeden z obecnych na zdjęciu powinien już podpisywać mandacik!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here