Pijany sprawca wypadku w Komorowie już w rękach policji

3

Kolbuszowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego, który kierując skodą zderzył się z fordem i oddalił się z miejsca. Dzięki relacji świadków, funkcjonariusze szybko zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało był pijany, obowiązuje go również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę około godz. 18 kolbuszowscy policjanci interweniowali w Komorowie na drodze krajowej nr 9, w związku ze zderzeniem dwóch samochodów. Na miejscu zespół pogotowia ratunkowego udzielał pomocy kierowcy forda. Kilkaset metrów dalej znajdował się drugi pojazd uczestniczący w zdarzeniu – skoda. Na miejscu byli również świadkowie, którzy jadąc za fordem widzieli całe zdarzenie.

Dzięki ich relacji udało się wstępnie ustalić przebieg zdarzenia, z którego wynikało, że kierowca skody, jadący w kierunku Majdanu Królewskiego, zjechał na przeciwny pas i uderzył w jadącego forda. W wyniku zderzenia kierowca forda wjechał do rowu, a następnie dachował. 41-latek, który kierował fordem, został przewieziony do szpitala. Był trzeźwy. Kierowca skody zatrzymał się kilkaset metrów dalej i pieszo wrócił na chwilę na miejsce zdarzenia, po czym uciekł.

Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna mógł być nietrzeźwy. O swoich podejrzeniach poinformowali policjantów podając szczegółowy opis kierowcy skody. Dzięki tym informacjom drugi patrol policji chwilę potem zauważył opisywanego mężczyznę w rejonie pobliskiej stacji paliw.

30-latek został wylegitymowany. Poinformował policjantów, że to on kierował skodą. Mężczyzna nie posiadał obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych wykazały, że mężczyzna ma dożywotnio orzeczony zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych. 30-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. W sprawie trwają dalsze czynności.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here