Po pijanemu spowodował wypadek. Ma już postawione zarzuty

19

29-letni kierowca opla wsiadł pijany za kierownicę i spowodował wypadek drogowy. Policjanci ustalili, że w przeszłości był on dwukrotnie karany za kierowanie samochodem na „podwójnym gazie”, miał także dożywotni zakazu prowadzenia pojazdów. Sprawca wypadku usłyszał już zarzuty.

Do wypadku doszło w piątek przed godz. 16, na drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawca zdarzenia mógł być pod wpływem alkoholu. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że 29-letni mężczyzna, kierujący oplem combo, jadąc w kierunku Rzeszowa, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z osobowym audi. W wyniku wypadku, do szpitala trafili kierowcy obu pojazdów.

Okazało się, że 29-letni kierowca opla był pijany. Badanie urządzeniem wykazało 1,24 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu kierowcy opla w policyjnym systemie dodatkowo okazało się, że mieszkaniec gminy Nowa Dęba był w przeszłości dwukrotnie karany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości (w 2015 i 2020 roku). W 2020 roku, wyrokiem Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu, 29-latek otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Na podstawie przeprowadzonych oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchań świadków i obrażeń pokrzywdzonego, zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie podejrzanemu 2 zarzutów popełnienia przestępstwa – kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości, nie mając uprawnień do kierowania samochodem, spowodował wypadek drogowy, w którym poszkodowany odniósł obrażenia.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

19 KOMENTARZE

 1. Wszystkim menelom za kółkiem powinny być zabierane samochody albo powinien być zapisany w prawie jakiś przepadek mienia. Pochla taki, wsiądzie do auta, złamie wszystkie możliwe przepisy, potrąci lub zabije człowieka i zamiast mieć zarzut o morderstwo to kwalifikacja czynu obejmuje tylko spowodowanie wypadku w ruchu drogowym, no ludzie. Kompletna kpina. Wizerunek oraz dane powinny być podawane do publicznej wiadomości tak jak w cywilizowanych krajach.

  • Aleś koleś ZOObro – Twój PISklęcy skowyt o przestrzeganie zasad i ładu społecznego naprawdę sprowadza się do upolitycznienia i kontroli partyjnej nad społeczeństwem!? Nie potrafisz samodzielnie myśleć? Jeśli tak to gratulacje i wytrwałości w samoedukacji!

  • Do poranek: Zadzwoń do Ryska Czarnieckiego on ci powie,jak się nie bierze pieniędzy z PZPS. Będzie pracował społecznie,ale ze służbowym samochodem i odpowiednim wynagrodzeniem. Można robić wiele rzeczy gratis?

  • #poranek. Skontakuj się z Szumowskim lub Miśiewiczem – doradzą Ci jak się robi „legalne” wały

 2. Nie w temacie ale o co chodzi z tymi bitcoinami w nowe dębie,można coś wygrać na czym to polega? Ktoś wie? Może radny wie?

 3. Czy ktoś zna personalia tego pijaczyny (=potencjalnego zabójcy)?
  Mam nadzieję, że to nie żaden mój znajomy…. co w przypadku potencjalnego spotkania na drodze i tak nie ma znaczenia :|

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here