Policja: Nie dajcie się nabrać na FakeNewsy związane z Koronawirusem

7

W związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną w trakcie pandemii koronawirusa, apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i nie powielanie kłamstw – #FakeNews!

Kilka dni temu pojawili się oszuści próbujący wykorzystać obecną sytuację, o czym informowaliśmy wcześniej.

Obecnie dostrzegamy kolejne „haniebne zachowania” – głównie w mediach społecznościowych oraz za pomocą komunikatorów przekazywane są nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych zagrożeń, działań służb państwowych, które nie mają miejsca czy nawołujące wprost do paniki – są to niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowania, nie mające żadnego oparcia w prawdzie.

Przypominamy, że jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby lub/i zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Polaków, na bieżąco komunikaty przekazują również przedstawiciele najwyższych władz Państwa.

Należy pamiętać, że każda decyzja czy wprowadzane jakiegokolwiek ograniczenia muszą mieć swoje oparcie w przepisach prawa, a następnie ogłoszone do wiadomości publicznej!

Apelujemy o rozwagę, rozsadek, odpowiedzialność i unikanie paniki!

 

PRZYKŁADOWE KŁAMSTWA POWIELANE W PORTALACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH:

7 KOMENTARZE

  1. Orientuje się ktoś czy TSM będzie miał zamiar dezynfekować poręcze klamki w zarządzanych przez siebie byle jak blokach

    • A zapomniałem Oni się jeszcze nie otrzęśli po Akcji metry za gaz . Czy w tym temacie też nic się nie zmieniło oprócz Wreszcie cieplejszej wody no ale mamy XXI wiek.

    • Albo klatki schodowe we wszystkich blokach w Dębie? Orlen produkuje płyn do odkażania, a sprzątaczki ubrane w maseczki(tak maseczkach, nie majteczkach), jadą na mopach całą klatkę schodową w ramach walki z koronawirusem, tudzież gadka i szmatka bo ja taka i taka, a klatka jak brudna tak tylko mokra. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here