Policjanci rozmawiali z przedszkolakami

1

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, policjanci spotkali się przedszkolakami. Przypominali zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, uczyli jak należy się zachowywać na przejściu dla pieszych i o czym muszą pamiętać, aby droga do szkoły była bezpieczna.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu i Komisariatu Policji w Nowej Dębie, realizując założenia programów prewencyjnych dot. propagowania ogólnych zasad bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczestniczyli w spotkaniu z najmłodszymi mieszkańcami Nowej Dęby. Organizatorem spotkania był Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie, który do rozmów na temat bezpieczeństwa dziecka zaprosił ponad 100 przedszkolaków.

Podczas spotkania funkcjonariusze przypominali dzieciom w jaki sposób poruszać się po drodze, czego nie należy robić będąc samemu w domu, pod jaki numer należy dzwonić, gdy potrzebujemy pomocy. Funkcjonariusze podkreślali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, mówili najmłodszym, jak duży wpływ mają one na naszą widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Dzieci obejrzały z bliska radiostację, kajdanki i inne elementy policyjnego wyposażenia. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski.

/Źródło: Policja

1 KOMENTARZ

  1. Wow. Co za impreza! Czy sympatyczny Pan policjant wie, że do przedszkola Jedyneczka nie prowadzą żadne pasy?! Po prostu ich nie ma. 15 tysieczna gmina a do przedszkola nie ma pasów. Polityka prorodzinna. Tak trzymać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here