POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z PREZESAMI OGRODÓW DZIAŁKOWYCH

0

O istotnej roli współpracy i wspólnym dbaniu o bezpieczeństwo na terenie ogródków działkowych, rozmawiali dzisiaj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu z prezesami Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Była to także okazja, do podsumowania dotychczasowej współpracy z działkowcami.

Dzisiaj, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, zorganizowali spotkanie z prezesami ogrodów działkowych z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Tematem spotkania było omówienie głównych celów i metod realizacji programu prewencyjnego “Bezpieczny Ogród 2019”. Zaproszenia na spotkanie przyjęli: Wiceprezes Rady Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Rzeszowie Delegatura w Tarnobrzegu Jan Lis, członek Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Rzeszowie i jednocześnie Przewodniczący Komisji „Bezpieczny Ogród” Stefan Staniec, Komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu Robert Kędziora oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej w Nowej Dębie, prezesi Rodzinnych Ogrodów działkowych z terenu Tarnobrzega, Nowej Dęby, Gorzyc oraz Skopania (gmina Baranów Sandomierski).

Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła otwierając spotkanie, przywitał wszystkich prezesów Rodzinnych Ogródków Działkowych oraz uczestników i podkreślił bardzo ważną rolę współpracy między działkowiczami, a Policją we wspólnym dbaniu o bezpieczeństwo na terenie ogrodów działkowych. Zwrócił także uwagę na funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która daje nowe możliwości zgłaszania Policji informacji o miejscach zagrożonych, za pomocą sieci internetowej bez konieczności opuszczania miejsca zamieszkania. Kolejnym ważnym zagadnieniem, do którego się odniósł to program prewencyjny „ Dzielnicowy bliżej Nas”. Komendant zachęcał działkowców do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”.

Następnie głos zabrał asp. Stanisław Ciba specjalista Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji KMP w Tarnobrzegu, który omówił rolę i zadania programu profilaktycznego pn. „Bezpieczny Ogród” ”, a także mówił o zjawiskach ograniczania i wyeliminowania zagrożeń oraz czynników kryminogennych mających wpływ na poczucie bezpieczeństwa działkowców, a także ochronę mienia na terenach ogrodów działkowych.

W dalszej części spotkania głos zabrał przedstawiciel Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Rzeszowie i jednocześnie Przewodniczący Komisji „Bezpieczny Ogród” Stefan Staniec, który podziękował za współpracę policjantom, podkreślając duże zaangażowanie i pomoc dzielnicowych na rzecz bezpieczeństwa właścicieli ogrodów działkowych.

Podczas dyskusji działkowcy deklarowali wolę współdziałania z Policją w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ograniczaniu aktów wandalizmu oraz określali dotychczasową współpracę jako wzorową. Policjanci przypomnieli działkowcom, że najlepszym sprzymierzeńcem w trosce o bezpieczeństwo na naszej działce jest czujne oko sąsiada. Dlatego policjanci apelowali: reagujmy zawsze w przypadku, gdy zauważymy obce osoby w okolicy oraz o każdym niepokojącym przypadku informujmy Policję, dzwoniąc na numer 112, lub do dyżurnego jednostki policji  (15) 851 33 10.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here